Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek, ha öngyilkosság...

Mihez kezdjek, ha öngyilkossági gondolataim vannak?

Figyelt kérdés

Az agyam 4 éve teljesen szita. Egyik gondolatot követ a másik, de sokszor nincs semmi logika köztük. Nem tudok emlékezni, sokszor szavak se jutnak eszembe, nemhogy nevek. Ha elfáradok, akkor ez méginkább így van. Tegnap például beszélgettem egy osztálytársammal, és eszembe jutott egy gondolat, de mire ki akartam mondani elfelejtettem, így belekavarodtam teljesen abba, amit mondtam. Eddigi munkahelyemein mindenki szétszórt, hebehurgya embernek ismert meg.


A lényeg, hogy elkezdtem szoftverfejlesztés tanulni, mondván ahhoz régen volt eszem. A suliban nem voltak komolyabb gondok, mert amíg csak kevésbé összetett, 1 probléma megoldását igénylő feladatot kaptam, addig nagyszerűen teljesítettem, sokszor én voltam a legjobb. De amikor komplett programot kell összerakni, akkor csak kapkodok, újtervezek 100x és nem megy. De azért elmentem szoftverfejlesztő gyakornoknak, hátha menni fog. Nem megy. Megkaptam az első projektem, de sajnos nincs semmi ötletem. Belekezdtem, de rossz az egész.


Az öngyilkossági gondolat is részben emiatt van. Ha otthagyom az egész szoftverfejlesztést, akkor nem lesz olyan munka, amit tudok csinálni. Csak az ilyen nagyon, semmi gondolkodást nem igénylő alja melók maradnak, mert még egy egyszerű bolti eladói munkakörbe is rengeteget hibáztam annó. Rohadt nagy szégyen lesz, hogy semmit se értem el az életben...

2 éven belül ez a 3. munkahelyem, váltsak és menjek egy 4-re? A sulit és a munkát amúgy sem bírom együtt, semmi életem, sose vagyok kipihent, ezt még egészségesen is nehéz bírni, nemhogy mentális betegen. :/


2022. máj. 5. 07:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez tuti depresszió, sőt mi több major depressziós szakasz, ami baromi régóta húzódik. Sürgősen kérj orvosi segítséget- nekem két hét alatt segítettek gyógyszerrel. Nem mondom hogy űberfasza lesz minden, de élhetőbb lesz az élet, és kell tudod végezni a dolgaidat, munkádat. Egy valamire viszont ügyelj: ha a doki nem figyel a visszajelzéseidre, válts orvost: ugyanis ez csak akkor fog javulni, ha együtt dolgoztok az orvossal a problémán. Az se oké ha a beteg okosabbnak hiszi magát a dokinál, de az is katasztrófa ha az orvos semmibe veszi a pácienst: ,ott esély sincs a javulásra.
2022. máj. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tenyleg ilyen a major depresszio? 4 eve huzodik sajnos. Ha megszunne a depim, akkor nem lenne ennyire szetcsuszott a gondolkodasom?
2022. máj. 5. 08:24
 3/11 A kérdező kommentje:
Amugy gyakran vagyok faradt, van, hogy egy-egy megterhelobb feladat utan le kell pihennem.
2022. máj. 5. 08:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem Borzasztó, én is évekig benne voltam, teljesen tönkreteszi az ember életét. És tényleg csak két hét volt míg beállt a gyógyszer nálam. Leírom én mit tapasztaltam kezeletlenül, lehet hogy magadra ismersz.

Nagyon hamar fáradtam, és ha emberekkel kellett foglalkoznom, ez még rosszabb lett - a vége felé már a boltba se szerettem lemenni. Dekoncentrált voltam, iszonyatosan nehezemre esett koncentrálni bármire is. Az orvosom szavaival élve "érzelmileg sivár" lettem, nem igazán érdekelt semmi, még az sem amit előtte nagyon szerettem. És az a rémes kedvetlenség, meg az örökös érzés, hogy minek küszködök egyáltalán? Mielőtt orvoshoz fordultam, még rosszabb lett a dolog: akkor már napi szinten úgy mentem haza hogy könnyebb lenne kilépni a busz elé mint felszállni rá, mert értelmetlen minden. Na ezután kértem orvosi segítséget. És ezt tették nagyjából helyre két hét alatt gyógyszerrel. VISZONT: terápiára még mindig járok egy pszichológushoz-ami nekem egy fillérbe sem kerül, mert egy alapítvány fizeti az a helyet ahova járok. Biztos hogy még hosszú út áll előttem mire teljesen rendbejövök, de ég és föld a különbség a gyógyszer előtti, meg a mostani állapotom között. Mielőtt elkezdtem gyógyszert szedni, volt olyan hogy végigaludtam-szó szerint a hétvégét, hétfőn meg bőgni tudtam volna hogy miért nem hagynak aludni.. Most meg simán kelek, intézem a dolgaim, élem az életem.

2022. máj. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Általános vérvételed volt már? Nagyon sok minden lehet, ki kellene vizsgálni.
2022. máj. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Óh, az ötös jót mond, van olyan szervi betegség ami depressziót okozhat. A vérvétel, kivizsgálás nem árthat semmiképpen.
2022. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hgwell ***** válasza:

1.Vérvétel teljes labor!

2.Partner is kell,hogy beletudj

bújni a szoftverbe,ugy konnyebben

latsz majd.

3.Nekem 15 ev alatt kb 80-100

munkahelyem volt lehet tobb is.

Valaki egyhelyben van 10 evig.

Egyik sem jo.1-2evente erdemes

munkahelyet valtoztatni kiveve ha

gyermek van es egyutt eltek a

csaladdal.

4.Nem itt kell feladni! Ti

fiatalabbak ugy hiszitek vilag

vege van ha teli hassal nem ered

el a pohar vizet.

5.Ami erős az csíp? Ami csíp az

gyenge? (Erre a kerdesre egy

hulye azt mondana hogy:,, nem!Ezt

fordítva!" -a masik fele meg

allapotfelmerest akar)

6.Ebben a vilagban az a precizitasi

erteknorma szimboluma, amikor

rúgod az asztalt es a szeket meg

utod az egeret mikozben

fejleszted a szoftvert es akkor

te vagy a 'Mosoly Isten' meg az

'ugye-ugye'.

7. Azert valamit csak kisz@rtal!

2022. máj. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hgwell ***** válasza:
Nem ellened van a vilag hanem te dolgozol ellene ...de en tudom te nem magad ellen dolgozol vagy masok karara... vagy igen??!
2022. máj. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Okoskodó barom pipa.. inkább kussoltál volna ha fogalmad sincs a depresszióról. Arra meg ne legyél büszke hogy fél évig se bírod egy munkahelyen.
2022. máj. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hgwell ***** válasza:

5. Pontra: meg sem kerdezik az atlagban hogy megcsípett e valami.(nem a 'miert' kerdoszora gondolok)

Így már érteni fogod a szoftverbujocskat.

2022. máj. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!