Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek mi volt a tapasztalata...

Kinek mi volt a tapasztalata poszttraumás stresszzavarból való kigyógyulás során?

Figyelt kérdés
Hogy éreztétek magatokat? A disszociatív, valóságérzékelés eltorzulásával kapcsolatos tünetek különösen érdekelnek, de bármilyen történetet szívesen elolvasok. Hogy jöttetek ki belőle? Mi volt a megoldás? Az önértékeléseteket kellett rendbetenni? Aki az egész gyerkkorát ködösen vagy rettegéssel töltve érzékelte, az hogy emlékszik vissza ezekre a gyógyulás után vagy évekkel később?

2022. máj. 5. 13:51
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
C-PTSD-m van. Sématerápiaval próbálkozok.
2022. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:

Első, mesélnél róla?


Nekem úgy tűnik, hogy C-PTSD-m van elsősorban, de lett egy nagyon komoly traumám (nemi erőszak), aminek a feldolgozása emiatt nehezített.

2022. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
Még nagyon az elején járunk. Nem magával a traumával foglalkozunk, hanem a következtükben kialakult elkerüléssel vagy túlkompenzálással.
2022. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
Köszi! És ezt fajta terápiát lehet állami keretek között is igénybe venni, vagy magánban kell? (Nekem simán beszélgetés van.)
2022. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
Én magánban járok. Valamelyik kórházban van csoportos formában.
2022. máj. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
Azt lehet tudni előre, hogy megközelítőleg hány alkalom egy ilyet? Például ha végigveszi vslaki egyesével a sémákat, akkor annyi alkalom, ahány séma?
2022. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:

Nekem nem csak ezzel megy az idő, mert ha odaállítok ezer aktuális bajjal, akkor nem sématerápiázunk.


Megnézi, h hány sémával van baj, szeintem 1-re több alkalom kell.


Szerintem nem a terápia típus a lényeg. Hanem az összepasszolóság.

2022. máj. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
én államiba járok, nekem most fontos, hogy ingyen legyen. Nagyon odateszem magam, szóval segít a feldolgozásban (maga a trauma sokat mélyült viszont, de azért is mert még mindig fizikai utóhatásokkal kell küzdenem). De rá fogok kérezni, hogy mit gondol a sématerápiáról, mert úgy tudom ez sok mindenre jó.
2022. máj. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Idő. Nem járok sehova. Próbálom olyan dolgokkal tölteni a napjaim amik örömet okoznak és sikerélményt adnak. Plusz sokat tornázom az csökkenti a félelmeimet. De szerintem teljesen sosem fog elmúlni. Már kezdem elfogani. Lehet ez nem megoldható dolog hanem olyan amivel meg kell tanulni együttélni. Ami történt amúgy sem kitörölhető eltüntethető sajnos.
2022. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

1-es

Szerintem nekem minimum 1-2 év magánban. Nekem borderline zavart is okozott a sok gyerekkori bántalmazás.

A borderline zavar hátterében sokszor a sorozatok traumák állnak. Ritkább eset, amikor genetikai érzékenység miatt alakul ki.

Bántalmazást tágan értem, nemcsak fizikai bántalmazás van. Attól is sérülhet egy gyerek, ha nem tudják megnyugtatni, elhanyagolják, agressziót lát a családban stb.


A sima beszélgetős terápia nekem nem ment elég mèlyre.


Mindenkinek aktivizálódik néhány hibás sémája időnként. De C-PTSD-vel nemcsak 4-5 hibás séma aktiválódik, hanem több. Az egyik séma mögött elbújhat egy másik.

2022. júl. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!