Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek mi volt a tapasztalata...

Kinek mi volt a tapasztalata poszttraumás stresszzavarból való kigyógyulás során?

Figyelt kérdés
Hogy éreztétek magatokat? A disszociatív, valóságérzékelés eltorzulásával kapcsolatos tünetek különösen érdekelnek, de bármilyen történetet szívesen elolvasok. Hogy jöttetek ki belőle? Mi volt a megoldás? Az önértékeléseteket kellett rendbetenni? Aki az egész gyerkkorát ködösen vagy rettegéssel töltve érzékelte, az hogy emlékszik vissza ezekre a gyógyulás után vagy évekkel később?

2022. máj. 5. 13:51
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
71%
16 amit leírsz azt az életnek hívják nem ptsdnek. :D
2022. júl. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Nekem C-PTSD. PTSD volt, de már nincs.
2022. júl. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
56%

Ezek csak példák voltak. Lényeg, h vki folyamatosan bántalmazó (fiziksilag, lelkileg vagy szexuálisan) környezetben él.


Amit leírtam, az nem PTSD, hanem C-PTSD. Komplex poszttraumás zavar.


Nekem a felsoroltakon kívül volt még sok más. Pedofil zaklatás fél évig, több lakástűz stb.


Fura módon a pedofil zaklatást jól bírtam. A lakástüzeket nem.

2022. júl. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
41%

Lehet, h te ezt hívod az életnek, de attól még nem normális bántalmazó környezetben felnőni.


A C-PTSD diagnózist pedig nem én adtam magamnak. De úgy tűnik, hogy te olyan nagy szakértő vagy hogy anélkül, hogy ismernél, máris meg tudod mondani, hogy az engem jól ismerő orvosom/terapom tévesen diagnosztizált. Ja, és a többi szakember is, aki ezt megállapította.

2022. júl. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de az nem trauma, hogy valakinak nem tökéletesek a szülei és nem kapott figyelmet és tökéletes reakciót gyermekkora minden percében. Ez minden gyermekkel előfordult. Mivel tökéletes szülő nincs. Aki nem tud alkalmazkodni semmihez azt életképtelennek hívják. Elhiszem, hogy vannak ilyen emberek és azt is hogy papírjuk is van valami diagnózissal. Csak azt nem tudom ha valaki ennyire életképtelen az mi a frászt fog csinálni ha valós problémája lesz. Sajnálom aki ilyen adottságokkal született. Elképzelni nem tudom hogy tud életben maradni.
2022. júl. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
70%

25


Nem ismerlek sem téged, sem a másik válaszolót, így nem tudom hogy a konkrét helyzetben miről van szó. De azt tudom, hogy pontosan azért gyógyulnak nehezen a lelki sebek, mert gyakran lekicsinylik őket és így még inkább egyedül marad neki a fájdalmával..

Nem tudod, hogy pontosan min ment át a másik, és nem is a te dolgod megítélni.


24

Nem kell bizonygatnod senkinek. Neked a gyógyulás a fontos.

2022. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

De leírta pontosan!Kisbaba korában nem kapott mindig elég figyelmet, gyermekkorában többször kapott negatív kritikát....

Mert van akivel ez nem történt meg? Szerintem nagyon kevesen. Ezek nem traumák.

2022. júl. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
56%

Ezek általános példák.


Nem rám vonatkozóak.


1. Nem tudom, h baba koromban mi volt, mivel nem emlékszek.


2. Nem sokat kritizáltak, inkább dícsértek.


3. Brutális módon vertek néha. Sebészet utána stb.


4. Anyu verte aput, annyira hogy orvoshoz járt rtg-re, van-e törés stb. Szétverte a lakást. Berúgta az ajtó üvegeket, kocsi üvegét, apu összes ruháját késsek szejjelvágta. Bútort fejszével vagdosott. Kb 10 öngyilkossági kísérlete volt. Ilyen robbanásai voltak. Nem egyszer. Rendszeresen. Ezek több, mint családi viták. Késsel üvöltve jött felém. Félelmemben kiugrottam az ablakon és nem mentem haza csak reggel, amikor apu is hazajött a kocsmából.


Mindkét szülőm alkoholfüggő volt. Apu emellett szerencsejátek függő. Gyakran egyikhez sem lehetett fordulni mert hulla részegek voltak. De sajnos nem együtt ittak. Apu kocsmában, Anyu otthon. Minden nap üvöltöztek.


5. Aput álmában meg akarta ölni Anyu késeléssel. Búcsúleveléből kiderült, h kiterjesztett öngyilkosságea készült. Engem életben akart hagyni.


6. Rám álmomban egy fazék ételt öntött. Alvas közben arra ébredtem, hogy tépi a hajam. Ilyenek gyakoriak voltak. Nem tudni miért. Csak annyit lehetett tudni, hogy ha nagyon tészeg, bekattan.


6. Fél évig fogdosott pedofil (bugyi alá nyúlva)


Volt sok más is, nem sorolom.


Majd bemásolom a C-PTSD-ről, h miko okozhatják.

2022. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, h te kit tartasz életképesnek és kit nem.


Én életképesnek érzem magam. Fenti gyerekkori időszakban is jól tanultam, utána főiskolát végeztem, azóta elvégeztem 3 OKJ-s sulit. Van munkám (fizetett), van önkéntes munkám. Vannak barátaim, szoktam szórakozni.

2022. júl. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
56%

What causes complex PTSD?


The types of traumatic events that can cause complex PTSD include:


childhood abuse, neglect or abandonmentongoing domestic violence or abuserepeatedly witnessing violence or abuse


being forced or manipulated into prostitution (trading sex)


torture, kidnapping or slaverybeing a prisoner of war.

2022. júl. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!