Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek mi volt a tapasztalata...

Kinek mi volt a tapasztalata poszttraumás stresszzavarból való kigyógyulás során?

Figyelt kérdés
Hogy éreztétek magatokat? A disszociatív, valóságérzékelés eltorzulásával kapcsolatos tünetek különösen érdekelnek, de bármilyen történetet szívesen elolvasok. Hogy jöttetek ki belőle? Mi volt a megoldás? Az önértékeléseteket kellett rendbetenni? Aki az egész gyerkkorát ködösen vagy rettegéssel töltve érzékelte, az hogy emlékszik vissza ezekre a gyógyulás után vagy évekkel később?

2022. máj. 5. 13:51
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Google fordítóval:


Mi okozza a komplex PTSD-t?

Azok a traumás események, amelyek összetett PTSD-t okozhatnak, a következők:

gyermekkori bántalmazás,

a családon belüli erőszak elhanyagolása vagy elhagyása,

vagy bántalmazott erőszak vagy bántalmazás ismételt szemtanúja prostitúcióra kényszerítik vagy manipulálják (szexkereskedelem) kínzás, emberrablás vagy rabszolgaság hadifogoly.

2022. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
C-PTSD relates to the trauma model of mental disorders and is associated with chronic sexual, psychological, and physical abuse or neglect, or chronic intimate partner violence, victims of kidnapping and hostage situations, indentured servants, victims of slavery and human trafficking, sweatshop workers, prisoners of war, concentration camp survivors, and prisoners kept in solitary confinement for a long period of time, or defectors from authoritarian religions. Situations involving captivity/entrapment (a situation lacking a viable escape route for the victim or a perception of such) can lead to C-PTSD-like symptoms, which can include prolonged feelings of terror, worthlessness,
2022. júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

28 és most attól jobb ha ideöntöd az összes csontvázat a szekrényedből?

Oké ez történt és kinek mi köze hozzá? Komolyan attól jobb neked, hogy sajnáltatod magad. A sok rossz dolog után azért a büszkeségedet megtarthattad volna. Sosem leszel jobban mert eleve berendezkedtél erre a szerepre.

2022. júl. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

28 És? Ezt dobta a gép. Már nagykorú vagy gondolom. Minek írtad ide ezt le? Mégis mit kezdjen vele aki elolvassa? Sajnáljon? Én is meg más is fel tud sorolni hasonló töeteneteket. De minek? Ettől megváltozik valami? Nem valtozik semmi csak magadra ragasztasz egy "szerencsetlen vagyok" bélyeget. Nem kötlező rosszul lenni mert régen bántottak. Már a jelenben élsz az meg nem a múlton múlik.

Hogy nem lehet elfelejteni? Valóban nem lehet. Együtt kell vele élni. Engem nem érdekel már mi történt. Nem akarok csámcsogni rajta és járjon terápiára meg szegyjen gyogyszert aki bántott. Nehogy már még én bolonduljak meg miatta!

2022. júl. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Azt írtam, hogy x és y dolog okozhat C-PTSD-t meg sok mas, illetve ezek miatt hibas sémamódok aktiválódhatnak. Nem egy hsz-ben. Többnél magyaráztam. Általánosságban beszéltem, nem magamról. Ezek közül nekem nem is volt mind. Erre írtad, h ez az élet, rám vonatkoztatva.


Erre leírtam másik párat, de ezt már magamról, hogy végre értsed. Mindössze e céllal. Nem sajnaltatas vagy együtterzéd céllal. C-PTSD-ről is azert masoltam anyagot, hogy értsd.


Gondoltam a saját példam es a leírás együtt érthetővé teszi, h mi a C-PTSD.


Mindet feldolgoztam, kb 15 éve. Spontán történt meg. Nem szakemberrel. Nem feldolgozásra irányuló terápiám van. Esetenként aktiválódó hibás sémamódom. Ilyen mindenkinek van, de nekem több. Ezeket nézzük meg, korrigáljuk. Ez attól nem változik, ha vkinek nincs feldolgozatlan traumája.


Azért járok terápiára illetve szedek gyógyszert mert korrigálandó sémamódjaim vannak, szorongásom, bipoláris depresszióm. Utóbbira gyógyszer kell, bipol depr nem kezelhető máshogy. A többire terápia.

2022. júl. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Nem ertem, h miért magyarázol bele olyat, ami nem állt szandékomban. Pl sajnáltatas. Nem értem, h miert írod, hogy nem dolgoztam fel, mikor feldolgoztam.


Erthetetlen, hogy miért állítasz tévesen dolgokat.

2022. júl. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
56%
Azért kell szakemberhez menni mert az felméri a problémám, túneteim, korrekt diagnózist, kezelési tervet tud felállítani. Nem állít, nem feltételez, olyat, ami nincs és nem vitatja, ami van.
2022. júl. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
37 el sem tudod kepzelni mennyi olyan pszichiáter van aki végig sem hallgat, orvosi kivizsgálast sem javasol csak írja a bogyót. Rosszul vagy tőle? Azonnal másik bogyó vagy szedd tovább majd hozzászoksz és jobb lesz. Valóvan hozzászoksz csak nem lesz jobb. Nagyon nagy szerencséje van annak ki talált egy normális orvost aki tenyleg figyel rá és megfelelőképpen kezeli. De több a rossz példa ezért nem kérnek sokan segítseget. Hogy ki a jó orvos sajnos csak azután tudod meg, hogy kipróbáltad. :(
2022. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Választottam egy olyan orvost, aki 1 évig válaszolt heti 2x fórumon. Nagyon képzett orvos és terapeuta. Hozzá mentem. Ő csak orvosom volt, ugyanott külön terapeutám.


Később többször voltam az orvos helyettesénél. A felszínt kapargató terapia mellett idővel alkalmassá váltam mélyebbre ásóra (ez terhelőbb), ezért változttam terapot és ezzel módszert. A helyettes orvos ezzel a módszerrel (séma) dolgozik. Több helyettesítesé alapján szimpatikussá vált és hozzáértőnek tűnt. Végül ő lett az orvosom és a terapom is. (Sématerápia + egyeb módszerek, ha vmihez mas jobb).


Van ideje meghallgatni, hiszi havi 2-4x 50 percet vagyok nála, piacinál olcsóbb áron (jelenleg egy adományózonak köszönhetően ingyen).

Nem célja agyonvágni gyógyszerrel, neki és nekem is az a siker, ha vmit terapia old meg. Csak bipolra kell majd gyógyszer hosszútavon.


Tb-s orvosból korábban kedveset fogtam ki, de túlgyógyszerezett, kezdő pszichológushoz 10x mehettem ingyen.


Ez nekem idővel kevés volt. Amint meg tudtam fizetni (havi 20-40 ezer Ft), mentem magánba mert nekem sokat segít.


Tudom, h vannak nem jó orvosok és nem jó pszichológusok.

2022. júl. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Azt is vágom, h magánban sem mindenki jó. Nekem tényleg mákom van, illetve előzetes rálátás alapján tudtam választani.
2022. júl. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!