Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek mi volt a tapasztalata...

Kinek mi volt a tapasztalata poszttraumás stresszzavarból való kigyógyulás során?

Figyelt kérdés
Hogy éreztétek magatokat? A disszociatív, valóságérzékelés eltorzulásával kapcsolatos tünetek különösen érdekelnek, de bármilyen történetet szívesen elolvasok. Hogy jöttetek ki belőle? Mi volt a megoldás? Az önértékeléseteket kellett rendbetenni? Aki az egész gyerkkorát ködösen vagy rettegéssel töltve érzékelte, az hogy emlékszik vissza ezekre a gyógyulás után vagy évekkel később?

2022. máj. 5. 13:51
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
a sématerápia segített neked?
2022. júl. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
47%
Egyebként ptsds-kent komolyan nem értem kinek és miert segitség beszelni a traumaról. Az első fél évben másról sem tudtam beszélni de akkor még benne voltam félig. Aztán elnémult a hangom és nem akarok róla beszélni többet. Nem lesz jobb tőle csak rosszabb. Pláne egy idegennek. Fogama sincs milyen atélni azt amit nem élt át. Még az sem tudja aki látta kívülről. Nem bírálni akarom azokat akik terapiara járnak csak nekem ez egyáltalán nem jött be. Voltam pár alkalmon. Úgy éreztem mindig utána magam, hogy legszívesebben a Dunának mennék. Inkább abbahagytam mielőtt baj lesz.
2022. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

12

én pont fél évvel vagyok utána, én se akarok már erről beszélni HA mások hozzák fel. De értelmes emberekkel szívesen beszélnék. Csak sajnos nincs ilyen (a terapeuta sem az...)

2022. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Na igen. Pont így érzem én is.
2022. júl. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
Engem minden terapeuta meg orvos folyton lesajnált és szörnyülködtek mi történt velem. Ettől csak még nyomorultabbul éreztem magam. Komolyan annyira jól esett volna ha csak 1 ember azt mondja nem olyan nagy ügy ez, mással is előfordul.
2022. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell beszélni róla. Nincs is egy nagy. Inkább folyamatosan sok kicsi.


A jelenlegi hibas sémanódjaim nézzük meg.Amik maladaptívakm Helyette adaptívabb megküzdést találunk ki.


Tehát itt nem azon van a hamgsúly, h mi történt a múltban.


Sokszor 0-2 éves kor között alapozódik mert az anya nem tudja megfelelően kielégíteni a gyerek igényeit. Pl megnyugtatni.


Erre nem emlékszik az ember. De emiatt pl elnyomhat érzelmet. Vagy ha büntették, ha kifejezi igényeit, akkor néman tűr mert nem is erzi, h joga lenne hozzá. Ezek csak példák. Asdzem 18 féle semamód van. Lehet elkerülni, túlkompenzalni stb


Ezeket vizsgálja a terápia és korrigálja

2022. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Meg az elején járok mert aktuális gondokkal megy az idő. Pl gyógyszerbeallítás stb
2022. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

A C-PTSD annyiban más, mint a PTSD, hogy tartósan áll fenn a traumatizáló esemény és nem feltétlenül kell önmagában is nagyon borzasztó dolognak történi.


Ilyen sok kicsi lehet az, ha vkit folyton bénának, hülyének tartanak vagy allandóan pofon verik, vagy az apja veri az anyját, vagy 2 alkoholfüggővel él.


Tehát nem kell, h túszul ejtsék, elrabolják, súlyos baleset érje, megerőszakolják stb.

2022. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Nekem segített eddig, amivel már foglalkoztunk.
2022. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Nekem ptsd ÉS c-ptsd is van...
2022. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!