Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus etika 99 dilemma...

Pszichológus etika 99 dilemma tükrében c. könyv mennyire hasznos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Terápia előtt állok, szeretnék jól felkészülni. Természetesen nem azért gondoltam a könyvre mert bármelyik szakemberről is feltételezném, hogy etikátlan lenne.


Inkább szeretném megismerni a terápiás tér határait, hogy tudjam mit illik és mit nem. Sajnos elég sok defektem van, emiatt (és az amúgy is speciális -de amúgy racionális- gondolatmeneteim miatt ) nem vagyok könnyű eset.


Ki olvasta a könyvet? Mi róla a véleménye ? Hasznos?



2022. jún. 4. 14:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
88%

Láttam a kérdésed, kíváncsi lettem a könyvre, úgyhogy ki is hoztam ma a könyvtárból. Még csak épp belelapoztam, egyelőre két dologban vagyok biztos: a korrektor nem túl figyelmesen olvasta a szöveget, a nagyszájú kommentkartárs pedig sehogy.

Így hirtelen azt mondanám, ez felkészülésre nem alkalmas, nem is arra szánták, de ártani sem fog, ha kíváncsi vagy, olvasd nyugodtan. Jól gondolod, ők nem a kóklerek, hanem akik fel- és elismerik, ha hibáztak, és hajlandóak voltak mesélni a több tucat pszichológushallgató egyikének, aki részt vett a gyűjtésben. A kóklerekről inkább ismerősöktől lehet hallani, vagy akár gyakorin olvasni, sok veszély leselkedik a világban a leendő kliensek ártatlanságára. :D Szerintem egyébként a fene megette azt a terapeutát, akinek vak hitre és tudatlanságra van szüksége, bűvészet lesz az, nem terápia, egy gyanakvó, de racionális ember viszont inkább érzi magát biztonságban, ha tájékozódhat, és ha a terapeuta bízik a képességeiben és tisztességes, ez nem fogja zavarni.

2022. szept. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!