Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy dolgozzam fel lelkileg...

Hogy dolgozzam fel lelkileg hogy már vagy 550 ezer forintot buktam jogosítvány miatt és még mindig nincs meg?

Figyelt kérdés
Nem hiszem el hogy olyan hülye voltam hogy elhittem meg lehet csinálni 250 ezerből. De max 300 ból. Ha jó érzéke van hozzá akkor esetleg. Most ez miatt oda lett minden pénzem és még mindig fizetnem kell ha azt akarom meg legyen. Úgy érzem ez volt életem legnagyobb baromsága most már hivatalosan is. Sajnos nem vezettem autót előtte és nehezebben is tanulok plusz le húzosak is. A forgalmi vizsgán olyan hibákat be húzott amit el sem követtem.

2022. jún. 4. 15:29
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
66%

"Már megtanultam"

Bizonyítsd be.

2022. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Amúgy 7400 egy óra ami 50 perc. és ez még olcsónak minősül.
2022. jún. 4. 15:56
 23/35 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván. Egy magánnyelvóra is 5000, pedig ahhoz nem kell, hogy alád rakjanak egy több milliós autót.
2022. jún. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
65%

Jó, oké. Tudjuk. És?

Ne haragudj, de amit eddig láttunk, az hiszti, hiszti hátán. Rinyálsz, mint egy durcás óvódás. Az a baj, hogy ezzel viszont semmire nem fogsz menni. Netán önigazolást keresel? Valakit, aki megsímogatja a buksid, és azt mondja, hogy: igazad van, tényleg mindenki szemét aljas gonosztevő, és mindenkinek egyetlen célja, hogy téged lehúzzon? Vagy az igazságot szeretnéd megtudni, és a jövőt illető lehetőségeidet? Előbbi esetben kár is fáradnod. Idővel biztos jön egy hozzád hasonló frusztrált egyén, akivel együtt hisztizhettek és gyűlölködhettek egy jót, de azzal nem lesz semmi megoldva.


Vagy abbahagyod a hisztit, büszkén felállsz, és végiggondolod, hogy te sok mindent megtettél, ami eddig nem volt elég, de jóval több a tudásod és a tapasztalatod, mint előtte.

Aztán elgondolkozhatsz azon, hogy hogyan tovább? Azt mondod, hogy neked nem való a vezetés, és hagyod az egészet? Ez esetben a kiadott pénzt elkönyvelheted tapasztalatszerzésnek. Hiszen cserébe azért tanultál. Akkor is, ha nem lett meg a jogosítvány. Vagy mondhatod azt, hogy akkor spórolsz még picit, és újra megpróbálod.

Depresszióba meg ennyitől nem kell esni. Nekem elhunyt egy családtagom a járvány alatt (nem a vírus miatt, hanem mert nem mert hozzá kimenni az ügyeletes orvos), én magam majdnem belehaltam a COVIDba, heteket töltöttem a kórházban, maradandó egészségkárosodást szenvedtem, lehet, hogy a munkahelyemet is ott kell hagynom, és pofára ejtett az a nő, akiért odáig voltam. Szerintem ez így együtt már több ok lenne a depresszióra. Tudom, hogy mindenkinek az a legnagyobb fájdalma, ami épp a legjobban bántja, de egy sikertelen vizsgát ne élj már meg úgy, mintha a világ dőlt volna össze! Én főiskolán 3 évet "dobtam ki", amikor szakot váltottam. És? Beláttam, hogy mi a helyes irány, az addigi 3 évet meg elkönyveltem úgy, hogy legalább az alatt is tanultam. És később még hasznát is vettem, hiába nem volt róla papírom. Szomorkodni persze lehet, senki nem lenne boldog egy sikertelen vizsga után, de azért a kardodba dőlni nem kéne.

2022. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
82%

Amit most írok, azért le leszek pontozva, de nem érdekel: kérdezd meg nyíltan az oktatót, hogy elvárják-e a vizsgabiztosok felétek a kenőpénzt. Sok helyen ugyanis igen. Ez egy annyira bevett gyakorlat, hogy nem fog az oktató csodálkozni a kérdésen, legfeljebb azt mondja, hogy inkább ne. Ha azt feleli, hogy érdemes fizetni, azt is úgy intézik, hogy ne legyen kínos: az oktatónak adod a pénzt, ő adja át a vizsgabiztosnak - tehát nem neked kell -, és ha olyan iszonyú béna vagy, hogy még így sem sikerül, visszaadják.

Igen, tudom, szörnyű meg minden. És azt is tudom, hogy van, aki elég ügyes ahhoz, hogy ne legyen erre szüksége. De sok helyen így megy ez a mai napig, és legalább az idődet nem húzzák vele.

2022. jún. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
19%
Nyugtasd magad azzal, hogy már csak 450 000 forintot kell buknod a milliós összeg eléréséhez!
2022. jún. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
77%

Csak egyedül buktál a csoportól ilyen sokszor?

Az egyik egyetemista unokám csak harmadszorra tette le (kiváló hallgató volt), a másik unokám pedig egyből (ő sem volt rossz tanuló). Tehát nem áll, fenn az, hogy minden vizsgáztató korrupt.

2022. jún. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Egyszer buktam még csak,de magas óra számmal.
2022. jún. 4. 22:26
 29/35 anonim ***** válasza:
75%
Egyszer buktál és ekkora jelenetet rendezel? :D
2022. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
93%

Nyugi, én 60 óra után mentem először akkor buktam, most a 100.után megyek megint. Hát mit csináljak, nem vagyok egy őstehetség. :) De ha hátrafele parkolást húzok, megint meg fogok bukni.

A jogsidban nem lesz benne, hogy hány óra után sikerült, és hányadikra.

2022. jún. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!