Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek az kényszerbetegsé...

Szerintetek az kényszerbetegség, ha undorodok az öregektől? Délelőtt még boltba se megyek, mert tele van velük a tesco. Mindig este megyek, ha ők már nincsenek ott.

Figyelt kérdés
Meg az utcán is jó messzire kerülöm őket.
2022. jún. 8. 10:30
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
81%
szerintem is valami kenyszer dolog
2022. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:
Csak feleslegesen nem adnék ki 15 ezret pszichológusra. Egyszerűen el nem tudom képzelni, hogy ne zavarjanak. Gyógyszert erre meg nyilván nem fogok szedni.
2022. jún. 8. 10:52
 13/54 anonim ***** válasza:
100%
pszichologus nem ir fel gyogyszert
2022. jún. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
75%

h a l á l f é l e l e m

Meg az öregségtől való félelem. Erre nincs gyógyszer,de az életed tönkreteszi.

Mert 10 év múlva hiába éreznéd jól magad a fiatalok közt - hátad mögött röhögnek a vén büdösön.

Talán ha észrevennéd, hogy nem mindenki büdös, szenilis. Hogy nem erről szól az ember élete. Hogy megszületik tisztán, okosan és tönkremegy. És hogy amitől undorodsz, az benned van, félelem gyanánt.

2022. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg tervezd meg a saját öregedésedet, hogy te akkor majd milyen leszel azokhoz képest, akik zavarnak, s ezt hogy éred el.
2022. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
71%

Igeen, én ugyanezt érzem!

Borzasztóan idegesítő, amikor előttem pampognak, hirtelen megállnak a járda közepén és random szétcsodálkoznak, én meg ugye sietek.

Nyilván nem tehetnek a lassúságról, de attól még akadályozzák a forgalmat. A gyógyszertárban, üzletekben süketek, kétszer háromszor visszakérdeznek valamit, mert vagy nem hallják vagy nem értik, de legtöbbször mindkettő. Imádnak kötekedni is, ami biztosan azért van, mert nincs kivel társalogniuk.

A bűz amúgy sokszor a gyógyszereik mellékhatása.

Én ezt nem kötném a halálfélelmhez vagy nem keresnék mögötte pszichés okokat, egy öregedő test egyszerűen csak undorító, nem kell itt szépíteni a dolgot. Az agyuk térfogata egyre kisebb, patológián jól meg lehet különböztetni egy átlagos agyat egy öreg agytól, ezért logikus, hogy romlanak a kognitív funkcióik és szenilisek.

2022. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:
Köszi 16os, pont így gondolom.
2022. jún. 8. 13:44
 18/54 anonim ***** válasza:
100%
háh, hát ránk is ez a sors vár, én 49 évesen már sokkal kevésbé érzem pl. a szagokat, az apósom már az ízeket sem. Úgyhogy tudatosítani kell, hogy bizony, attól mert én nem érzem, attól még mosakodni kell rendszeresen! :-) De mindannyiunkra ez vár.
2022. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
63%

Szüleid élnek még? Ők nem idősek? Tőlük is undorodsz...?


Hiányzik belőled és mindenkiből, aki olyan, mint te a megértés, az elfogadás, az együttérzés, ami fejletlen szociális képességekre utal. Nevelés hiánya is, de alacsony IQ és EQ jele is.


A sokszor mosni kényszered meg egyértelműen OCD, azaz kényszerbetegség.


Ahogy más is írta már: a pszichológus csak beszélget, beszéltet, gyógyszert csak orvos vagy pszichiáter írhat fel (a pszichiáter is orvos, míg a pszichológus bölcsész végzettségű), rajtad szerintem pszichológus is tud segíteni és sürgősen keress is egyet, mert konkrétan káros vagy a társadalomra így és kérdésedből ítélve te sem érzed jól magad a bőrödben, amelyen éppen a pszichológia hivatott segíteni.


Magyarországon nagyon el van öregedve a társadalom, mivel nem születik elég gyerek már jó régóta.


Képzeld és képzeljétek mind magatokat, szüleiteket, nagyszüleiteket, gyerekeiteket, életetek szerelmét vagy más szeretteiteket azon idősek helyébe, akiktől undorodtok, akiket utáltok, akikkel türelmetlenek vagytok, és képzeljétek el azt, hogy akkor mit éreznétek, ha más mondaná személyesen rátok vagy hozzátok közelállóra azokat, amelyeket ti most az idősekre.


Persze mentális egészség kategória és nem érdemli meg más haragját az, aki beteg, a kérdező és a vele egyetértők meg egyértelműen betegek, ám van rá kezelés: csak beszélgetős pszichoterápia vagy gyógyszeres kezelés

2022. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
23%
19: ja persze, mindenre a pszichológus és a pszichiáter a gyógyír nem? Szerinted el kell nyomni az ember természetes érzelmeit, mint pl. az undort, mert túl sértő? Nekem konkrétan már a könyökömön jön ki, hogy mindenkinek pszichiátert vagy pszichomókust ajánlanátok. Egyes emberek szimplán csak kimondják azt, amit éreznek, és nem kellene, hogy szégyelljék magukat emiatt. Ha én idős leszek, akkor tökéletesen meg fogom majd érteni a fiatalokat, akik számára idegesítő leszek a lassúságom miatt. Az öregség, pláne 70 éves kor felett egyenlő az élve rothadással, attól még ez borzasztóan szomorú, és nagyon sajnálom őket! De lássuk be, hogy bármennyire vagyok empatikus, az a vénember vagy vénasszony, aki a banyatankkal állandóan kötekedne, azt ki nem állhatom. Ez az undor lehet evolúciósan is programozott, magát az embert nem tekintem kevesebbnek, értéktelenebbnek.
2022. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!