Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek az kényszerbetegsé...

Szerintetek az kényszerbetegség, ha undorodok az öregektől? Délelőtt még boltba se megyek, mert tele van velük a tesco. Mindig este megyek, ha ők már nincsenek ott.

Figyelt kérdés
Meg az utcán is jó messzire kerülöm őket.
2022. jún. 8. 10:30
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
65%

"Mindaz, mit nem szeretsz, szíveden sebhelyek,

a múltból visszatért érzelmek, tettek, emberek" (Kowalsky meg a Vega)


Ezen gondolkozzál el, hogy vajon milyen sérüléseid vannak a múltból, amelyek miatt a jelenben nehezedre esik szeretni idősebb embertársaidat.

2022. jún. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 A kérdező kommentje:
Talán, hogy sokat voltam öregek között, mikor fiatal voltam. Ahelyett, hogy fiatalokkal lettem volna. De ez csak tipp.
2022. jún. 22. 08:39
 53/54 anonim ***** válasza:
65%

Jó tipp, nekem logikusan hangzik.

Akkor már csak az a kérdés, hogy találsz-e emlékeid között pozitív élményt is, vagy annyira elvakítanak a negatívak, hogy a pozitívakat nem is látod tőlük?

Pl. az időseknek általában több idejük van, mint a dolgozó fiataloknak, ezért szoktak jól működni a többgenerációs családok, ahol a nagyszülők vigyáznak az unokákra. Nekem pl. rengeteg pozitív élményem van a nagyszüleimtől, amelyek nagy része éppen abból ered, hogy ők mindig rám értek, míg a szüleim dolgoztak és a nagyszüleim mindenben elfogadtak, míg a szüleim mindig meg akartak változtatni engem valamiben, szóval ilyenekre gondolok, hogy persze, hogy érthető, ha sokat voltál idősek körében kiskorodban, az nem feltétlenül egészséges, de nem is feltétlenül kell, hogy undor legyen belőle. De szerintem már tökre haladtunk, és nagyon örülök neki és büszke vagyok rád! Gyerünk, ássál csak még tovább mélyre magadban, pláne pozitív élményeket keresve idősekkel, amelyekkel netán felül is írhatnád a negatívakat!

2022. jún. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 A kérdező kommentje:
A saját családom meg a barátnőm családjából az öregekkel semmi bajom. Csak az ismeretlenekkel. Próbáltam, de nem megy. Muszáj elkerülnöm őket. Nyáron főleg undorodok tőlük.
2022. jún. 22. 09:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!