Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki bántalmazza magát, miért...

Aki bántalmazza magát, miért titkolja?

Figyelt kérdés
Miért nem kérnek inkább segítséget valakitől akiben megbíznak? Egy jó barátomról tegnap tudtam meg hogy bántalmazza magát, megláttam a karán nagyon mély vágásokat, azt hittem bízik bennem legalább annyira hogy elmondja, de nem tette. Miért olyan nehéz nekik beszélni az ilyesmiről?

2022. jún. 9. 01:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem mindenkinek akar segíteni a környezete. Sokan félnek, hogy ha beszélni kezdenek a problémáikról, le fogják nézni őket.

Az is lehet, hogy bántalmazzák az illetőt otthon a szülei. Ha segítséget kérne, arról a szüleit is értesítenék és utána lehet, hogy még rosszabbul bánnának vele otthon. Engem is mindig megalázott anyám a mentális betegségeim miatt.

Sosem lehet tudni, hogy ki milyen helyzetben él.

De egyszerűen csak az is lehet, hogy semmi esetre nem akar az illető pszichiáterhez és pszichológushoz járni, ha pedig megtudnák, hogy bántalmazni szokta magát, valószínűleg elküldenék mindkét helyre.

2022. jún. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%

Én is szégyelltem, mert féltem hogy az ofőm elmondja anyámnak és az iskola pszichológusnak, aki értesítheti a gyámhatóságot, abból pedig még nagyobb probléma lenne. Attól is rettegtem, hogy az iskolában kitudódik és ezért lefognak nézni, esetleg piszkálni fognak érte vagy nyaggatni.


Barátnőm előtt lebuktam véletlenül, sajnos Ő előtte is titkoltam fél évig:(, féltem a reakciójától, osztályunkban rajtam kívül 2 ember csinálta Ők lebuktak, barátnőm pedig kicsit lenézte őket, szüleimen kívül, akik ha megtudnák elvennék a telefonom mert azt hinnék a telefon miatt csináltam divatból, pedig szó sincs erről, hanem a rossz családi háttér és a kiközösítés miatt csináltam.

2022. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!