Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hanghallasos (hallucináció)...

Hanghallasos (hallucináció) tapasztalatok érdekelnek. Hogyan kezdték kezelni? Hatott a gyógyszer? Kis vagy nagy adag antipszichotikumot adtak?

Figyelt kérdés

Bipol kevertben vagyok pár hete. Tünetek erősödnek. Este hanghallás (halu) kezdődött. Krízisállapotom volt du 1-től éjfél utáni elalvásig. A halu este 9:30-kor kezdődött. 11-ig dolgoztam.

5,5 órát aludtam 3 ébredéssel, hiába emeltem antipszichotikumot. Este Pregabalint is túladagoltam.

Tovább emelni nem tudom az antipszichót, hiába kis adagot szedek (200 mg Kventiax), nem tudok egyenesen járni.



2022. júl. 27. 07:44
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Honnan tudjam, hogy ki ad megfelelő diagnózist?


1 órája beszéltem az egyik orvossal, aki sokáig kezelt. Most ő a helyettes orvos. Ő skizoaffektív zavart valószínűsít. + border/C-PTSD. Bipol + skizós tünetek.

A sajátom (ő volt a helyettes regen) disszos zavarban gondolkodik. C-PTSD/border. Ő a bipolt vitatja. A régi orvos szerint azért, mert ő még nem látott hosszú kevert epizódban. Hipománt sem.


A régi szerint nincs sok jelentősége. Tüneti kezelést kapok.


Hangra nem kell gyógyszer. Arra sokkal több antipszichó kellene, ha kezelnék.


A túlpörgés + visszaterő téli depresszió miatt kapok Ketileptet + Lamolepet. Ezek depressziótól is jól védenek.

2022. okt. 24. 22:32
 12/35 anonim ***** válasza:

Miert nem fokuszalsz a megoldasra a diagnozis helyett? Mindegy,hogy micsoda, a lenyeg,hogy jol legyel…es szerintem a kivalto okot kene megtalalni

Tudom hogy lehet pszichogen es endogen termeszetu is…

Sematerapiat probaltatok?


Volt egy ismerosom, hasonlo problemakkal, sajnos rajta nem tudtam segiteni, kerlek te ne engedd el!!! Ne mondj le magadrol. Hidd el, ha megtalalod az okat (a kivalto traumat) , es megfelelo segitseg mellett szembenezel vele es feldolgozod, kesobb, amikor aktivalodik a sema, akkor tudod mar kezelni es idovel tunetmentes is lehetsz

Tudom, eleg kilatastalannak erzed valoszinuleg a helyzetedet, de nem vagy egyedul es magadrol sose mondj le, megeri utana menni hidd el❤️

2022. okt. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Ne pszichiaterhez menj, azok csak gyogyszerelmek, menjel klinikai szakpszichologushoz vagy a ketto egyutt
2022. okt. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
*gyogyszerelnek
2022. okt. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

12-es

Sématerápiám is volt. Előtte Rogersi. Közös döntésünk volt a lezárása. Fokozta a flashbacket.


Gyógyszereket szedek.

2022. okt. 25. 03:49
 16/35 A kérdező kommentje:

Pszichoterapeuta orvosom van.

Az a klinikai szakpszichológusira építhető rá vagy szakorvosira. Magasabb szint.


5 évig volt terápiám.

2022. okt. 25. 03:50
 17/35 A kérdező kommentje:

A jelenlegi orvosom már mas diagnózist valószínűsít. C-PTSD/border szerinte sem magyarazza a korabbi pszichózis és a megmaradt tüneteket.


Terápiát nem folytatjuk. De


Gyógyszert váltottam.


+ megvonási tünetre atmenetileg kapok gyógyszert. Ezen kívül pörgést, szorongast kezel.


Minike az antipszichóm. 2,5 mg.


Hanghallasos tapasztalatok érdekelnek.

2022. nov. 13. 14:18
 18/35 anonim ***** válasza:
Szerintem skizoaffektiv lehetsz
2022. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Nekem nincs,de volt ilyen ismerosom, nagyon hianyzik, ellokott magatol , pedig csak segiteni szerettem volna, egy rakat szakkonyvet kiolvastam, hiaba😞 ezert engem a te tapasztalatod erdekelne, miert zarkoztok el?
2022. nov. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Jelenlegi orvosom szerint skizofréniam van, de meg atbeszéljük.


Tippre skizoaffektiv a jó diag. Skizós tünetek mellett vannak bipolosak.


Több eves pszichózis, bizarr teveszme, hanghallas, vizualis halu stb

+ akkor meg csak súlyos depresszió.

Már bipolos tünetek is.


Borderen túlmutat.

2022. nov. 13. 22:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!