Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hanghallasos (hallucináció)...

Hanghallasos (hallucináció) tapasztalatok érdekelnek. Hogyan kezdték kezelni? Hatott a gyógyszer? Kis vagy nagy adag antipszichotikumot adtak?

Figyelt kérdés

Bipol kevertben vagyok pár hete. Tünetek erősödnek. Este hanghallás (halu) kezdődött. Krízisállapotom volt du 1-től éjfél utáni elalvásig. A halu este 9:30-kor kezdődött. 11-ig dolgoztam.

5,5 órát aludtam 3 ébredéssel, hiába emeltem antipszichotikumot. Este Pregabalint is túladagoltam.

Tovább emelni nem tudom az antipszichót, hiába kis adagot szedek (200 mg Kventiax), nem tudok egyenesen járni.



2022. júl. 27. 07:44
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

19-es

Nem zárkozok el. Kerdezhetsz itt is. Priviben is.

2022. nov. 13. 22:15
 22/35 A kérdező kommentje:

Szerencsére keves halu maradt. Regóta nem kell rá gyogyszer a skizós tünetekre.

Bipolosra kell.


Kimaradt a 17-esből hogy 2,5 mg az olanzapin adagja. Csak pörgesnél kell szednem, arra hatasos adagban. Hangstabom van tartósan.


Halura sok evig nem szedtem semmit. Akklr meg nem volt bipolos tünetem. Erre ugyanaz a gyogyszer jó. Kisebb adagban. Igy ilyenkor sem hat rá.

2022. nov. 13. 22:20
 23/35 anonim ***** válasza:
Milyen hallucinációid vannak?
2022. nov. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Hanghallás és emlekezet halu. Nem gyakran.
2022. nov. 13. 23:17
 25/35 A kérdező kommentje:
Ha ennyire nem sikerült megmondaniuk, hogy mi bajom, akkor talan nem is lehet jól besorolni. Nem mindenki paaszol jól egyik vagy másik kategóriába.
2022. nov. 14. 17:32
 26/35 anonim ***** válasza:
Hát elég elkeserítő a történeted. Az, hogy hasraütésszerűen dobálóznak ezekkel a diagnózisokkal és a gyógyszerekkel ennyi év után.
2022. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Igen. Nagyon nagyon frusztráló, hogy mindenki szerint más bajom van.


De alapvetően tünetet kezelnek. Mindegy milyen diagnózishoz köthető. (Azért nem minden esetben) Fontos kideríteni, hogy terapiaval mi kezelhető ésmi az, ami csak gyógyszerrel.


Üzemorvosnál, leszázalékolásnál nagyon számít.

2022. nov. 14. 19:37
 28/35 A kérdező kommentje:
Olanzából elegem van. Elhagyom.
2022. nov. 18. 22:33
 29/35 anonim ***** válasza:
Probald lekotni magadat valamivel, sportolj sokat, baratkozz,hatha az segitkicsit
2022. nov. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Vannak barátaim. Dolgozok (fizető). Van önkéntes munkám.

Ritkan mozgok, de tervben van.

2022. nov. 19. 10:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!