Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet megszabadulni a...

Hogyan lehet megszabadulni a türelmetlenségtől, hirtelen haragtól, agressziótól, mely generációkon keresztül ismétlődik a családban?

Figyelt kérdés

Apám hihetetlenül türelmetlen, hangulatember, nagyon könnyen lesz agresszív, ha valami nem úgy történik, ahogy ő gondolja. Fizikailag nem, de verbálisan bántalmazó, gyakran felcsattan, kiszámíthatatlan. Sajnos ahogy idősödöm, egyre inkább felfedezem magamban is ezeket a tulajdonságokat, melyek pokollá teszik az életem. Nem akarok ilyenné válni.

Valakinek tapasztalata hasonlóban? Mit tehetnék?

Köszönöm


2022. aug. 7. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg valamilyen kezelésre elmehetnél ahol foglalkoznak ilyennel.
2022. aug. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha magadban eldontod hogy valtoztatsz, menni fog
2022. aug. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Pszichoterápia, pszichológus.

Nyugi, a legtöbb ilyen jellemvonás, csak tanult magatartásforma, ami kellő önismerettel, esetleg szakember segítségével kiküszöbölhető.


Nálunk a kényszergondolatok, a mánia, ideggyengeség az ilyen a családban, női ágon öröklődve, vagy átvéve, nem tudom, hogy valójában melyik. De én próbálok mindennap küzdeni ellene és úgy gondolom, többé kevésbé jó úton haladok.

A nagyanyám és az anyám is borzasztóak, embernek és anyának is. Tudom, hogy nem akarok olyan lenni, mint ők. Szerencsére nekem sokat segít a férjem abban, hogy elkerüljem az ő gondolkodás módjukat. Remélem az én gyerekeimben nem fogom vissza ismerni az én felmenőim viselkedését és jobb anya leszek náluk.

2022. aug. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:
54%

Ha magadtól nem sikerült, akkor pszichoterápiával; nincsenek kétbekezdéses módszerek, amikkel csak úgy megszabadulsz tőle. (Persze, ha benyalsz néhányszáz oldal mélypszichológiát, és megfelelő intelligenciád, intuíciód van hozzá, akkor megtalálhataod a saját megoldásodat is, de az emberek többségének ez nem fog menni.)

Szerencsés esetben találhatsz magadnak egy jobb apafigurát is, akivel elég sok időt tölthetsz ahhoz, hogy "újranevelődj" mellette és az ő "fiaként" válj felnőtté, de ilyen lehetőség megint csak nem mindenkinek adódik. Persze, másféleképp is megoldódhat, de az mind igencsak esetleges.


Igaz, hogy ezek "csak tanult magatartásformák" (azaz ilyen formában nem genetikailag öröklődtek), de ezekre épült a személyiséged, úgyhogy ez a "csak" az nem úgy "csak". Egyelőre ez vagy te, ezzel kell dolgoznod.

2022. aug. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1.nem tudom ki pontozza le a válaszokat, nem én voltam. Én köszönöm mindenkinek

2.én nő vagyok, úgyhogy ez a apafigura dolog szerintem más kimenetelhez vezetne. 20 éves koromban az első komoly parom 40hez közeli volt, aki sok mindenben hasonlított apámra (nem agresszióban), úgyhogy van dolgom a témával bőven

2022. aug. 7. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!