Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ne ragaszkodjak ennyire...

Hogyan ne ragaszkodjak ennyire a páromhoz?

Figyelt kérdés

Ha nélküle megyek valahova, akár csak egy óráról van szó, vagy ha éppen dolgozik, szó szerint sírógörcseim vannak, nagyon hiányzik.


Tudom, hogy ez nem normális. Pszichológus megadta a megfelelő diagnózist pár éve, ami mindent megmagyaráz, de még alig egy éve sincs, hogy együtt vagyok a mostani párommal, és nem gondoltam volna, hogy ez ennyire kihat majd erre is.


Volt már néhány párkapcsolatom, de egyikhez sem ragaszkodtam ennyire, akkor még teljes mértékben egészségesen ragaszkodtam hozzájuk, ami nálam azt jelenti, hogy csak akkor hiányoztak igazán, ha már 1-2 hete nem találkoztunk, és sokszor értékeltem azt az időt míg külön voltunk, mert el tudtam merülni a magányomban egy kicsit, ami kifejezetten hasznos volt számomra, jól éreztem magamat egyedül. Egyik szakítás sem viselt meg, inkább csak a miértje, de az most nem lényeg…


A mostani párommal az a baj, hogy túl jó - ennél normálisabban nem bírom kifejezni.

Sokszor van rossz kedvem, mivel nem tudunk 0-24-ben együtt lenni, pedig ez teljesen természetes dolog, tudom.

Nem is kell, hogy együtt csináljunk bármit is, nekem az is elég ha ott van az ágyon mellettem, még ha teljesen mással is foglalatoskodunk. Már a jelenléte is boldoggá tesz.


Ma reggel óta is egyedül vagyok, mert dolgozik, azóta sokszor elsírom magamat.


Ezeket már nem is mondom neki, mert nem akarom hogy emiatt elege legyen belőlem valamilyen szinten, ugyanis ez szerintem is visszataszító, én pedig azt akarom hogy szeressen. Bár szerintem sejti, hogy nem a megszokott formában ragaszkodom hozzá, de jobb ha nem tud mindent.


Szóval, mit javasolnátok? Építő jellegű válaszokat várnék, tudom hogy nem vagyok normális, nem kell ezt hangoztatni!


2022. aug. 30. 07:37
1 2
 1/12 anonim válasza:

Abban igazad van, hogy veletlen se mondd el neki, mert ezt a legtöbb ember szörnyen fojtogatónak találja.

Továbbra is pszichológusra van szükséged, valamilyen terápia csak segít.

2022. aug. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1# Igen, terápia kéne, de milyen? A TB-s pszichológusokról lerí az unalom, maszekra pedig az emberek 85%-ának nincs pénze.
2022. aug. 30. 08:12
 3/12 anonim válasza:
Akkor egyedül kéne belevágnod az önfejlesztésbe. Könyveket találsz bőven.
2022. aug. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A kapcsolatfüggőségről vannak jó könyvek, olvasgass.
2022. aug. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3# A baj az, hogy olvasok és nem ragad rám semmi. Az érzelmek olyan szinten befolyásolnak mostanában, hogy nem lehet tőlük semmit sem csinálni.
2022. aug. 30. 08:48
 6/12 A kérdező kommentje:
4# Arról még nem olvastam. Tudnál ajánlani könyvet?
2022. aug. 30. 08:49
 7/12 anonim ***** válasza:
2022. aug. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Hmm. Hát akkor le kéne foglalnod magad minimum. Te nem dolgozol ma? Túlóra, új hobbi, akármi?
2022. aug. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, mit dolgozol? VAgy tanulsz még?

Keress magadnak értelmes tevékenységet a szabadidődre, hogy ne abból álljon a napod, hogy várod haza a párodat.

Sport, hobby, egyéb...

2022. aug. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Rákeresel a társfüggőségről szóló könyvekre, kiválasztasz egy szimpatikust, és megveszed, elolvasod.. Esetleg letöltöd, ha úgy elérhető.


[link]

2022. aug. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!