Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ne ragaszkodjak ennyire...

Hogyan ne ragaszkodjak ennyire a páromhoz?

Figyelt kérdés

Ha nélküle megyek valahova, akár csak egy óráról van szó, vagy ha éppen dolgozik, szó szerint sírógörcseim vannak, nagyon hiányzik.


Tudom, hogy ez nem normális. Pszichológus megadta a megfelelő diagnózist pár éve, ami mindent megmagyaráz, de még alig egy éve sincs, hogy együtt vagyok a mostani párommal, és nem gondoltam volna, hogy ez ennyire kihat majd erre is.


Volt már néhány párkapcsolatom, de egyikhez sem ragaszkodtam ennyire, akkor még teljes mértékben egészségesen ragaszkodtam hozzájuk, ami nálam azt jelenti, hogy csak akkor hiányoztak igazán, ha már 1-2 hete nem találkoztunk, és sokszor értékeltem azt az időt míg külön voltunk, mert el tudtam merülni a magányomban egy kicsit, ami kifejezetten hasznos volt számomra, jól éreztem magamat egyedül. Egyik szakítás sem viselt meg, inkább csak a miértje, de az most nem lényeg…


A mostani párommal az a baj, hogy túl jó - ennél normálisabban nem bírom kifejezni.

Sokszor van rossz kedvem, mivel nem tudunk 0-24-ben együtt lenni, pedig ez teljesen természetes dolog, tudom.

Nem is kell, hogy együtt csináljunk bármit is, nekem az is elég ha ott van az ágyon mellettem, még ha teljesen mással is foglalatoskodunk. Már a jelenléte is boldoggá tesz.


Ma reggel óta is egyedül vagyok, mert dolgozik, azóta sokszor elsírom magamat.


Ezeket már nem is mondom neki, mert nem akarom hogy emiatt elege legyen belőlem valamilyen szinten, ugyanis ez szerintem is visszataszító, én pedig azt akarom hogy szeressen. Bár szerintem sejti, hogy nem a megszokott formában ragaszkodom hozzá, de jobb ha nem tud mindent.


Szóval, mit javasolnátok? Építő jellegű válaszokat várnék, tudom hogy nem vagyok normális, nem kell ezt hangoztatni!


2022. aug. 30. 07:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy életedben először vagy igazán szerelmes? Vagy pedig mivel mondtad, hogy egyedül hozzá ragaszkodsz így, nem lehetséges hogy tudat alatt nem bízol benne? Ezt arra alapozom, hogy azt mondod, a mostani pároddal túl jó minden. Nem akarlak elkeseríteni, de a nárcisztikusokkal szemben szokták így érezni magukat az emberek eleinte. Túl tökéletes, túl jó minden a szerelmembombázás fázisában. S mivel kapcsolatfüggőnek tekinted magad, ezzel majd a későbbiekben manipulálni is tud. Javaslom, hogy foglald le magad amig nem vagytok együtt, és érezd jól magad a saját társaságodban is.
2022. aug. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

11# Az első kérdésedre válaszolva, igen, ez kétségtelen.

Nem nárcisztikus, inkább önbizalomhiányos, úgyhogy emiatt biztosan nem ragaszkodom hozzá, max annyi hogy tetszik hogy ilyen. Minden tetszik benne.


Kapcsolatfüggőnek nem mondanám magamat, legalábbis gyárilag biztos nem úgy vagyok beprogramozva, inkább ő tett azzá. Nem is akartam én már párkapcsolatot, aztán mégis csak lett ő, de csak mert különleges.


Azon vagyok, hogy elfoglaljam magamat, de az a baj, hogy mindent csak akkor tudok igazán élvezni, akkor tudom hasznosan eltölteni az időt, ha ő is ott van, pedig sokszor nincs is az adott dologban szerepe. Amíg dolgozik kb vegetálok. Nem akarok ebben az állapotban lenni. Ha mással lennék együtt, normálisabb lennék, mást viszont nem is tudnék így szeretni, mással nem is tudnám elképzelni az életemet.


Abban bízom, hogy egy idő után csillapodik ez a fajta ragaszkodásom, mert csak magamat idegelem vele.

2022. aug. 31. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!