Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mentálisan gyengék válnak...

A mentálisan gyengék válnak alkoholfüggővé?

Figyelt kérdés
2022. szept. 18. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
nem
2022. szept. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem
2022. szept. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Igen.
2022. szept. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
81%
Igen
2022. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Inkább azt mondanám, hogy akik genetikailag hajlamosak rá, és/vagy mentálisan rossz állapotban vannak. Milyen hülyeség már ez a gyengézés? Az a gyenge aki ítélkezik
2022. szept. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

#5.

Mentálisan erős ember nem menekül semmilyen függőségbe.

Az pedig természetes, hogy a saját magukon kívül még a környezetüket is tönkretevő alkoholistákat elítéli minden tisztességes ember.

Az mindenkinek csak a saját döntése, hogy elkezd-e inni. Ha valaki elkezdi, akkor vállalnia kell a következményeit is.

2022. szept. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%

Szia kérdező. Az alkoholizmus nem egyenlő a mentális gyengeséggel, nem egyenlő az akaratgyengeséggel sem. Ez egy betegség, ráadásul a genetika is közre játszik. Vagy felismeri az ember ezt, hogy elveszítette a kontrollt felette, szembe néz vele az ember és abba hagyja a fogyasztását a 12 lépéses program segítségével vagy pedig a szégyenérzetre és bűntudatra még többet rá iszik.

Üdv: az AA egy női tagja.

2022. szept. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5%
Kedves 7! Elolvastam ezt a 12 pontot eddig még nem is hallottam róla és nem is gondoltam, hogy ez ilyen vallásos. Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy a csoportban csak olyanokkal foglalkoztok akik teljesen le akarják tenni az alkoholt? Aki csak egy egészséges szintet keres azokkal itt nem foglalkoznak? Bocsi az offért és köszi a választ előre is!
2022. okt. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5%
Nekem az elhatározás segített, nem a vállás, nem az AA csoport. Nem is kívánom mar azt a szart.
2022. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 8! Mindenki ugyanannyi figyelmet és ugyanolyan bánásmódot érdemel, engem személy szerint az sem érdekel, ha valaki ittasan jön be a gyűlésre, az az én józanodásom se nem segíti, se nem hátráltatja. Persze elő jött már ilyenkor a féltékenységem, hogy ő miért ihat és én miért nem, de ezt a gyermeki viselkedésem idővel megtanulom kezelni. Mivel én magamból indulok ki, én soha nem fogok tudni normális módon, normális keretek között inni, mert amint megérzem azt a bódító és mámorító érzést amit belőlem vált ki az alkohol vagy a szerencsejáték, onnantól nem tudok leállni. Lehet valakinek sikerül, kivételek mindig vannak és annak minden elismerésem, de nagyon ritka. Viszont aki már évek óta jár gyűlésekre, az egytől-egyig absztinens életmódot folytat, másképp csak egy önbecsapás lenne részéről, mint a "bort iszik és vizet prédikál" esete. Tehát nekem nem menne az "egészséges szint" és már nem is keresem azt, nekem jobb nélkülük az életem. Engem ez a beismerés és a gyűlésre való járás és a mindennapos önvizsgálatom tart meg józanon és játékmentesen. Remélem kielégítő választ tudtam adni. Szép napot.
2022. okt. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!