Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt bárki akinek segített...

Van itt bárki akinek segített pár hét pszichiátria és gyógyszerbeállitás? Már nem tudok mihez kezdeni itthon, de annyira rosszakat hallottam róla meg nagyon rossz a tapasztalom.

Figyelt kérdés

Ha valaki mondana pozitívat, akkor lehet hogy megjönne az erőm

Egy rakás mentális gonddal vagyok diagnosztizálva, egy nap kb 15 féle különböző állapotban szoktam lenni

Egyszer vittek be osztályra mikor pánikrohamot kaptam a gondozóban, de amit ott láttam az egyszerre kijózanított és taszított meg mélyebbre.

Tele volt a hely nagyon durván betegekkel, ordítottak, röhögtek, az ápolók már akkor nagyon idegesek voltak, rám is ordított az egyik mert azt hitte már bent lakó vagyok

Ilyen környezetben hogy legyen jobban valaki?

Minden nap öngyilkos akarok lenni, kb 10x elhatarozom magam, de közben bepánikolok tőle.

Emlkezetkieséseim vannak, egy ingyenes pszichológushoz jártam, de az tényleg annyira rossz volt hogy inkább magamban beszélek.

Nagyon szeretnek csak elaludni. Mit lehet tenni ilyenkor

Mindenki a kórházat javasolja de annyira rossz élmény volt hogy csak meg rosszabbul vagyok



2022. szept. 25. 07:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%
Nekem segítetett.Ott jöttek rá, hogy paranoid skizofrén vagyok és azóta injekciót kapok minden hónapban és teljesen jól elvagyok. Én sem bírtam előtte aludni. Lehet te is skizofrén vagy,mond el a tüneteide a pcszihológusnak és majd felálít egy diagnózist. Azt ajánlom, hogy injekciót kérjél nert nem kell bajolodni minden nap a gyógyszer bevételell azt egy honapban egyszer kapod
2022. szept. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
30%
Miért lettem lepontozva?????? Emondtam, hogy nekem segített miért vagytok ennyire rosszidulatúak
2022. szept. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező: először klinikai szakpszichológust keress szerintem.
2022. szept. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Jártam már klinikai szakpszichológushoz, de semmire nem mentünk… ő is gyógyszert javasolt
2022. szept. 25. 11:56
 5/24 A kérdező kommentje:
Én is felek attól hogy skizofrén vagyok egyébként…
2022. szept. 25. 11:57
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Ha gyógyszert javasolt,akkor hajrá. Elkezded szedni és folytatod a pszichoterápiát van,hogy a terápiához kell a gyógyszer is,mert a beszélgetés egyedül nem elég. Én leálltam a gyógyszerekkel egy ideje,de most a pszichológusom szerint újra elkéne kezdenem és ezt én is érzem:/ Egyébként milyen gyógyszert javasoltak? Antidepresszánst be lehet állítani ambulánsan is tehát nem kell befeküdni sehova. 5 féle gyógyszert szedtem már egyszer sem feküdtem be sehova nem is ajánlották.
2022. szept. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
Miért félsz attól,h skizofrén vagy? Mi utal rá?
2022. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rontottak a gyógyszerek az állapotomon, ha nem lettem volna alkoholista mellette, akkor most halott lennék. Egyébként pszichológus hozott ki minden szarságból.
2022. szept. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
100%

Néha több pszichológushoz el kell menni, hogy megtaláld a megfelelőt. Először keress pszichiátert is, aki ad gyógyszert, vagy ha úgy látja beutal a kórházba. Viszont ez sürgős lenne, mert öngyilkossági gondolataid vannak.

Kórház és kórház között is van különbség. Nekem is kellett. Kamaszkorban és felnőttként is feküdtem bent.

A skizofrénia elég összetett betegség, többféle tünete lehet. Pl. téveszmék, hallucinációk. És sokszor fel sem fogják, hogy betegek. Te viszont tisztában vagy azzal, hogy valami nincs rendben.

2022. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 9. válaszolóval, főleg abban a mondatával, hogy az öngyilkossági gondolataid kezelése a legsürgősebb és az, hogy érzed, hogy valami nincs rendben, ez a legeslegjobb dolog, amit írhattál!!!


Azt is szeretném kihangsúlyozni, hogy minden véleményhez kérhetsz másod-, sőt, harmadvéleményt is, hogy biztosabb lehess a diagnózisban, mert ha már két különböző szakember is ugyanazt mondja, vagy legalább háromból kettő, akkor már van esélyed elgondolkodni azon, hoogy vajon kinek van igaza.


A szakember is tévedhet, ezt is fontos lenne mindenkinek az eszébe vésni, meg azt is, hogy ettől még nem kell lealázni a szakmát a szakembereket.


Tényleg miért félsz a diagnózistól? Akkor legalább célirányosan tudnál megoldást keresni a problémádra!


Nagyon meg tudom érteni az egyszerre rémisztő és mégis segítő befekvős intézeti látogatásod alatt szerzett tapasztalataidat azzal együtt, hogy én még sosem jártam befekvős intézményben, vagy tán csak látogatóban. Azt is hozzáteszem, hogy egy bármilyen betegségről való diagnózis pont ugyanilyen hatású, egyszerre félelmetes, undorító, taszító és meg is nyugtató, hogy oké, akkor most már tudom, hogy ez a bajom, mit teszek ezzel? Ezzel jó tisztában lenni, pláne azzal a kiegészítéssel, hogy egy diagnózis sem hétszentség, simán lehet téves is, hány ilyet olvasni itt is a mentális kategória témakörében, ami jó, mert ettől nem lesz annyira ijesztő tán, csak ajánlat, hogy tán az a bajod, amit az első diagnózisod mond. És ha nem? Ezért jó a másod- és harmadvélemény! Komolyan meg is nyugtat a diagnózis, ahogy a befekvős kezelés is segít valamennyire, kinek jobban, kinek kevésbé, kit jobban megvisel a diagnózis, kit kevésbé, mindenesetre szerintem jobb, ha tudod, mint ha nem tudnád, nem? Ha tudod, akkor már utána is tudsz nézni, hogy mit lehet vele tenni, akkor bizonyos szinten tudod uralni és végre újra a te kezedben lesz az életed feletti irányítás, nem másokéban, mint egy befekvős intézményben, ahol csak áldozati szerepben lehetsz, de önrendelkező sosem, ez a fő félelmetessége számomra...

2022. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!