Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Trauma és depresszió okozta...

Trauma és depresszió okozta "elbutulásból" meglehet gyógyulni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Ért egy nagyon súlyos érzelmi trauma. Egy érzelmi bántalmazó kapcsolatba sikerült beleragadnom majdnem egy évig, előtte pedig a családom bánt velem hasonlóan.


Az iskolában mindig a legokosabbak közé tartoztam tanulás nélkül is, főleg a matek ment nagyon jól. A világról és úgy általában rengeteg témáról megvolt a saját véleményem, lehetett velem beszélgetni. A bántalmazó kapcsolatok alatt jártam pszichoterapeutákhoz, és többen is megjegyezték, hogy milyen intelligens vagyok.


Most viszont lassan 4 évvel (és legalább 3 elfogyasztott terapeutával a hátam mögött) a fent leírtak egyike sem jellemző rám. Állandóan bambának néznek az emberek, több munkahelyen is én voltam a "hülye". Nem veszek észre dolgokat, mindent elfelejtek, nehezen megy az emlékezés. A régi véleményeim egyike se maradt meg, mintha eltörölték volna a személyiségem. Az agyam kong az ürességtől, nincs mit mondanom soha. Néha egy beszélgetést is nehéz fenntartanom. Egy iq teszt feladatait se tudom megoldani. A régen könnyűnek számító matekpéldák felett most egész estéket képes vagyok töprengeni. Kreatív gondolatom nincs, csak szenvedek.


Vissza fog még térni valaha a régi személyiségem? :/


2022. okt. 1. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Pszichiátriai kezeléseket is kaptál? Hány éves vagy? A kreténektől való elhatárolódás után javulni fog a helyzet - kerüld el a "terapeutákat" is!
2022. okt. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Nem szoktál nagyon szorongani? A szakmád mennyire érdekel, illetve a meló amit csinálsz?

Nekem is vannak hasonlók, nem ennyire durva mértékben, viszont engem már nem érdekel. Csak boldog akarok lenni, és tojni a többi ember fejére.

Illetve nem szedsz antidepit, mert az tud még hasonlókat okozni. Én most szedek, és emiatt nem nagyon vagyok érdeklődő, csak ha tényleg érdekel valami.

2022. okt. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs mögötte neurológiai betegség (és ennek kevesebb, mint 1 ezrelék a valószínűsége), ez inkább poszttraumás stressz szindrómának (PTSD) tűnik, ehhez értő szakemberre lenne szükséged.
2022. okt. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!