Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már az utcára is szégyellek...

Már az utcára is szégyellek kimenni, mi lesz így velem?

Figyelt kérdés

24 éves srác vagyok. Egyszerűen utálom magam már mióta élek, mert mindig kisebb voltam, nyomorékabb, mint a kortársak és ez a mai napig megmaradt. 52-56 kiló között jojózok már húszéves korom óta. Mindig szar a megjelenésem, nem számít mit veszek fel. Fejfájásokkal is küszködök, munkahelyem nincsen. Barátok sincsenek. Reggelente már felkelni, enni sincsen kedvem. Telnek a napok a semmivel. Az utcán is már szégyellek menni. Fodrászhoz is nagyon nehezen jutok el, akkor is lángoló fejjel megyek be a szalonba a szégyentől.


Könnyű persze mondani, hogy irány a kondi, meg egyek. De egyszerűen sehonnan semmilyen emberi támogatást nem kapok, barátok nincsenek. A család is egy nagy nulla, máskülönben nem hagyták volna gyerekként, hogy ide jussak.


Depressziósnak nem mondanám magam, ha nagyon ritkán találkozni tudok valakivel, az nagyon feldob.


Van-e itt más is ilyen helyzetben?



2022. nov. 10. 15:06
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Értem, de ez nem tévedés. Van szemem, látom mások hogy néznek ki, milyen a hangjuk stb. Meg azt is látom, hallom, hogy nekem milyen és hogy én hogy nézek ki. Most azért kár menni pszichológushoz, hogy kamu szöveggel elhitesse velem, hogy a dolgokat rosszul gondolom, közben meg nagyon nem.
2022. nov. 11. 12:09
 12/22 anonim ***** válasza:
47%

Ok, induljunk ki abból, hogy csúf vagy és béna. A csúf és béna emberek is jobban járnak, ha elfogadják magukat olyannak, amilyenek. Vagy tehetik azt, amit te, hogy egész életedben gyűlölöd magad ezért. Rajtad áll.


El kéne ezt gyászolnod, ez jutott neked, ez valóban igazságtalan, bár a szépség sem garancia mindenre.

2022. nov. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
47%

Mondhatod azt, ok , nem vagyok egy Justin Bieber, viszont szép repülőgép modelleket tudok építeni, kedves vagyok az idősekkel, meg tudom menteni a menthetetlennek tartott növényeket, stb. Az ember nem csak a kinézetén méretik. Sokkal többek vagyunk ennél! És a személyiség érdekessége vonzóvá tud tenni egy kevésbé előnyös embert is.

Ezért gondolom, hogy te ebbe érzelmileg vagy beleragadva, és hogy túl sokat szidtak, kritizáltak, bántottak gyerekként, ezért érzel így. Itt az a lényeg, hogy belsővé vált a büntetés, most már nincs szükség a bántalmazóidra, te magad szidod magad. Sikerült a "nevelés".

Én is szidtam magam sokat, aztán egy könyv hatására megkérdeztem magam egyszer, hogy: "Te, miért mondod ezt magadnak?" Innentől szertefoszlott... nagyjából.

2022. nov. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
De engem nem szidtak, egyszerűen szarul nézek ki, nem vagyok férfi, egy genetikai hulladék vagyok. Ennyi
2022. nov. 11. 12:23
 15/22 anonim ***** válasza:
47%
Leírtam, amit tudtam.
2022. nov. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
47%
Sok szarul kinéző genetikai hulladék hatalmas egoval mászkál a világban és kergeti a lányokat.
2022. nov. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
ja biztos amúgy... úgyis kb pár év és megdöglök, addig meg ki lehet bírni. Régebben kértem segítséget egyetemi csoporttársaktól, sosem kaptam. Ennyit erről.
2022. nov. 11. 14:46
 18/22 anonim ***** válasza:
47%

úgy látom most nem segítségre/ötletekre van szükséged, hanem hogy sajnáljunk/sajnáljon valaki. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél!

Próbálj meg egy nagyot sírni-dühöngeni-aludni és utána újra átgondolni, hátha akkor máshogy látod.

2022. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem fogom átgondolni. Szia
2022. nov. 11. 16:29
 20/22 anonim ***** válasza:
Látod, hogy van választásod! Azt választottad, hogy nem. Szia!
2022. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!