Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Anyu, én is meg fogok halni?"...

"Anyu, én is meg fogok halni?" - kérdezi a hat éves lányom mesenézés után. Ti mit mondanátok?

Figyelt kérdés

#tabu #haláltudat #gyerekek és halál
2022. nov. 15. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Meg hát :D
2022. nov. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Húha. Talán elmagyaráznam neki hogy a Földről egy idő után mindenki eltavozik és valami mesét tennék hozza hogy a lányok tündérek lesznek vagy angyalok
2022. nov. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
2-es vagyok, bár a 6 évesek már elég fejlettek szóval maradnék az angyaloknal
2022. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Elmondanám neki, hogy egyszer mindenki meghal, de mivel ő fiatal és egészséges, ezért nagyon sokára fog, és ezen még nem kell most aggódnia. Hazudni nem hazudnék.

Nekünk akkor kellett az amúgy akkor még nem is egészen hat éves gyerekkel erről beszélni, mikor meghalt az anyukánk (ő nagymamája) két éve.

2022. nov. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Milyen mese?

Én elmondtam nekik, hogy egyszer mindenki meghal. Sajnos veszítettünk el fiatal csaladtagot is, de öregeket, a dédszüleiket is. A kisfiam 3 éves volt mikor egymás után a sógornőm és a dédnagymamája is meghalt. Félt a haláltól, nagyon sokat kérdezett róla. Őt megnyugtattam, hogy ő még nagyon sokáig fog élni, még kisgyerek. Meg fog nőni, meg fog öregedni, de az még nagyon sokára lesz, és majd ha nagyon öreg és beteg lesz, akkor fog meghalni. Sokszor kellett elmondani, megnyugtatni, és játszott is olyat, hogy a játékai meghaltak, és eltemették őket.

2022. nov. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Persze, elmondanám neki őszintén a eolgot, annyit szépítve rajta, hogy az még nagyon-nagyon soká lesz, és felsorolnám, hogy addig még mennyi jó dolog fog történni vele.

A halál az élet természetes része.

Nem tabu - csak ha tabut csinálsz belőle..azzal meg csak azt éred el, h felesleges félelmet generálsz a gyerekben.

2022. nov. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

6-sál egyetértek

Az a tabu, amiből Te csinálsz azt! Ugyanúgy a szex és a menstruacio is. Akkor tabu, ha te kezeled ugy

2022. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Metionin ***** válasza:
100%
Az igazat. Nekem sem meséltek be soha semmit, jobb is volt úgy.
2022. nov. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
"Igen kicsim, egyszer mindenki meghal. Nem csak az emberek, hanem az állatok is, mint a méhecske vagy a növények is, mint a fák. De ez az élet része. Még rengeteg évtized van előtted és neked az a dolgod, hogy ki is használd ezt."
2022. nov. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#6-os válasz tökéletes! :)


Kislányom, akár 100 éves is lehetsz, és addig még sok dolgod van a Földön. :)

2022. nov. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!