Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Anyu, én is meg fogok halni?"...

"Anyu, én is meg fogok halni?" - kérdezi a hat éves lányom mesenézés után. Ti mit mondanátok?

Figyelt kérdés

#tabu #haláltudat #gyerekek és halál
2022. nov. 15. 11:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ket eve ket pici lanykaval (3 es 5 evesek) setaltunk az utcan. Meglattak az egyik erkelyen egy fekete zaszlot. Kerdeztek, hogy az micsoda. Ott alltunk a haz elott, a fekete zaszlo alatt, es millioszor el kellett mondanom, hogy az micsoda, miert van ott, mit jelkepez. Igyekeztem az o nyelvukon megfogalmazni, de nem elbagatellizalva es elharitva a dolgot. Nem sokkal kesobb meghalt az egyik rokonunk. A lanykak kerdese: akkor most az o hazara is fekete zaszlo kerul?

En mindig ugy voltam es vagyok vele, hogy nem veletlenul kerdeznek ra dolgokra, es igyekszem egyszeruen elmagyarazni nekik. Igy mernek a kesobbiekben is kerdezni :)

2022. nov. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
4 lányom van mindegyiknek elmondtam amikorkérdezték hogy a természet rendje a halál és azt is hogy ahogy a fák elszáradnak a bogarak madarak állatok ellhullnak ugy minden ember is meghal ha eljön az ideje....
2022. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Ugyanazt mondanám, amit anyukám mondott nekem kiskoromban. Kislányom, nem a haláltól kell félni, hanem a szeretett személy elvesztésétől. Addig kell egymást szeretni, amíg itt vagyunk együtt. Nos, igaza lett.
febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!