Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy súlyosan önbizalomhiányos...

Egy súlyosan önbizalomhiányos nő problémáját megoldhatja a párja?

Figyelt kérdés
Adott egy ilyen nő, aki a párját okolja a súlyos, gyermekkorban (anyja miatt) kialakult önbizalomhiánya (ebből adódóan extrém féltékenység, minden másik nő ellenfél) miatt. A párja meg tudja oldani a problémát bókolással, vagy ilyenkor már csak a szakember segíthet?

2022. dec. 27. 08:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A megerősítés csak abban segít, hogy nem én csesztem el a dolgokat. Amikor sokáig hallgat az ember valamit, hajlamos elhinni azokat.
2022. dec. 27. 09:09
 12/13 anonim ***** válasza:
12%
Nekem is ilyen gondom van de én nem a páromat hibáztatom . Szakember nem tudott segíteni,Magamtól jutottam el arra a szintre hogy tudom ez egy betegség és próbálok úrrá lenni rajta..több kevesebb sikerrel.Nálam beválik a dícséret is és még sok dolog ami úgyérzem gyógyít e téren
2022. dec. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
13%

Tapasztalatból mondom, ez nem fog változni, pláne nem akkor ha segítséget sem hajlandó igénybe venni. De még ha meg is tenné, akkor is kell az akarat, hogy "márpedig meg akarok változni", hiszen a terapeuta sem tud csodát tenni akkor, ha a másik ember nem akar megváltozni.


Nekem is volt egy kapcsolatom, ami 4 évig tartott (2. évnél már be kellett volna fejezni), ott másféle gondok voltak. De a lényeg, hogy bizonyos dolgok szó szerint beépülnek az ember személyiségébe és ha ez megtörténik, semmit sem tudsz tenni. Sem a szép szó, sem a veszekedés, sem a támogatás stb. semmi sem fog hatni rá és semmi releváns dolog nem fog történni.


Ebben pedig nem ő fog tönkre menni, hanem te magad.


Amikor pedig a 4. éve tartott ez az egész, 1 nap azt mondtam hogy ennyi volt. És szó szerint mint a radír. Kitöröltem mindenhonnan, tiltottam mindenhol mert sajnos csak így lehet. Tisztában voltam vele, ha azt mondom hogy "maradjunk csak barátok" akkor ugyanúgy újra kezdődik majd az egész, én pedig rohadtul belefáradtam abba, hogy olyan mintha egy falnak beszélnék bármi is van.


Mind1, te tudod, én csak azt mondom hogy az ilyen emberek nem változnak meg, pláne nem úgy hogy ők maguk nem is látják a problémát. Márpedig ha így van, neked kell eldönteni hogy ez neked jó így és képes vagy akár így élni vele 10+ évig is, vagy úgy érzed hogy ez így nem fog menni. Mert ha az utóbbi, akkor pedig ki kell lépni, mert az egész egymás mellett lét csak elvesztegetett idő, és majd 2,4,5 év múlva bánni fogod, hogy nem léptél hamarabb és elmentek az évek a tulajdonképpen semmire.

2022. dec. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!