Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme a pszichológusoknak?

Mi értelme a pszichológusoknak?

Figyelt kérdés

Úgy értve, valakinek tényleg segítenek? De ahhoz mennyire kell mentálisan bizonytalannak lenni?

Annyi a lényeg, hogy én eléggé cinikusan fogom fel az emberi létezést. Mióta az eszemet tudom, az emberiséget egy elhibázott konstrukciónak gondolom, a civilizáció olyan, mintha öltönyt erőltetnének egy gorillára: totál életellenes. A civilizáció csak arra jó, hogy kipusztítsa maga körül a növény és állatvilágot, olvassza a jeget, tönkretegye a korallzátonyokat, szanaszét szemetelje a bolygót, és még mérgezze is különféle anyagokkal, például radioaktívval... Stb, stb, ezt most nem akarom jobban kifejteni, mert órákig tudnám írni, de a lényeg, hogy emiatt a világlátásom miatt egyik barátomtól kaptam karácsonyra két órát egy pszichológusnál. Magamtól sosem mentem volna el, de a barátom miatt elmentem... Hát, az alatt a két óra alatt semmi érdemleges dolog nem történt, mégis 16.000 forintjába fájt a havernak, legalább nem az én pénzem bánta. Se füle, se farka nem volt annak, amit a pszichológus mondott. Bele se akart állni a témákba, amiket előhoztam neki, csak terelte a dolgot. Jött itt a pozitív világszemlélettel, meg mindenféle olyan dologgal, amiket én kb tinédzser koromban már végig rágtam magamban, megemésztettem, és tovább léptem. Nem tudtunk egy épkézláb vitát elindítani, mert arra azt mondta a doki, hogy ez az én "belső vívódásom forrása", és ezt megszüntetni kell, nem szítani. Állítólag pedig ő egy jó pszichológus (ennyiért legyen is az), de komolyan, ennyire tellik tőle? Tereljem a gondolataimat? Nézzem pozitív szemmel a bolygópusztítást, és akkor megnyugszik a lélek? Ha vidáman pusztítjuk a bolygót, az attól jobb? Mert elmehetek én jótékonykodni, meg minden... Ezt is tanácsolta: tegyek sok jót. És azzal mire megyek? Ha én összeszedem a szemetet a városban, attól megszűnik a Dél-Koreai uránszennyezés? Vagy visszafagy a jegesmedvék jégszigete? Vagy mi ennek a létalapja? Nem lesz attól jobb hely a világ, ha az ember fejét megpróbálja telebeszélni egy pszichológus. Akinek van egy határozott elgondolása az életről, azt pedig nem fogja megváltoztatni senki. Ha én kéknek látom az eget, akkor nem fogom pirosnak gondolni, még akkor se, ha ezer mesterdiplomás ember rágja a fülemet azzal, hogy az márpedig piros. Ha én kéknek látom, akkor az kék, és az is marad, mindörökre. A beszélgetés végén akart gyógyszert kiírni, ami elvileg ellazít, hát én nem kértem belőle. Mondjuk, én nem is kértem eleve se a beszélgetést. Csak a haver miatt mentem el, de legalább most már azt is tudom, hogy magam vagyok, segítségre eddig sem számíthattam, és ezután sem fogok. A saját fejemben kell elrendeznem a dolgokat, és továbbra is, cinikus, fanyar humorral leélni ezt a bődületes civilizált életet.

Volt már olyan ember, akin tényleg tudott segíteni egy pszichológus?



2022. dec. 31. 17:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
35%
A pszichológus annak kell akinek nincs kivel megosztani a problémáit és csak beszélgetni akar egyet. De ők semmilyen mentális problémát nem fognak "megoldani". Nincsenek kiképezve arra, hogy mentális betegségeket felismerjenek, pláne nem hogy kezeljenek, ők csak arra valók, hogy meghallgassanak és támogassanak lelkileg.
2022. dec. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
34%

Neked nem pszichológus kell, hanem pszichiáter vagy pszichoanalitikus.

Ilyen sötéten látni a világot - még ha van is valami alapja - nem normális.

Ha egyénileg nem is tudsz meggátolni dolgokat, a pozitvumokat a saját életedben kell találnod.

2022. dec. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
2-es, azt kell megértened, hogy az én az állatok és a természet szemével látom a világot. Pszichiáter kell nekem? Aki szintetikus szar gyógyszerekkel megtöm? Szerinted az az ember, aki a természet szűrőjén vizsgálja a világot, azaz én, mikor mennék bele abba, hogy szintetikus alapon kezeljék? Nem engem kell megváltoztatni. Hanem magát a civilizáció alapjait. Amit meg nem lehet úgyse, tehát ebben kell tovább élni.
2022. dec. 31. 17:28
 4/23 anonim ***** válasza:
30%
1 @ Tipikus fogalmatlan , az nem lepne meg ha csak 8 osztállyal rendelkezik. Szerinte nekik a diplomát a semmire adják OKJ csevegőpartnert képeznek ki . Az igaz hogy klinikai sztk lélektan és kríziskezeles felületes , privát helyek közöttmis keresni kell profit de a kurzus ára luxus .
2022. dec. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
23%

4

Pontosan. Nem véletlen bölcsész karon képzik a pszichológusokat. Mielőtt még rákezdesz, igen tudom, hogy van klinikai szakpszichológus, de az egy külön téma, és semmi átfedés nincs a btk-s pszichológus tananyaga között.

2022. dec. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Én elvileg egy ilyen szupermesterhez mentem. És nem mert belemenni abba, hogy vitázzunk az emberiségről. Akkor most mire volt az a diploma? Ha nem száll szembe velem, és a saját pályámon akar meggyőzni? Ebből az lett, hogy ő megpróbált a saját szintjére húzni, és próbáltam ő a saját szintemre húzni, szélmalomharc lett, és 2 óra értelmetlen felszínes hülyeséggel repült el.
2022. dec. 31. 17:42
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

A pszichológus annak tud segíteni, aki akarja is. Ez szükséges, de sajnos nem elégséges feltétele.

Így a saját kis tapasztalatodból leszűrni, hogy feleslegesek, butaság.

Te nem is érzed, hogy szükséged van rá, akkor nincs.

Úgy látod a világot, ahogy akarod, ha neked ez így jó, akkor marad így.

2022. dec. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
Nekem volt, hogy segített pszichológus, de nem beszélgetni meg filozofálni mentem hozzá, hanem tényleg meg akartam oldani valamit.
2022. dec. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

"Nem tudtunk egy épkézláb vitát elindítani"


Tévedésben vagy, a pszichológus nem vitapartner. Ha vitázni akarsz az élet dolgairól, akkor menj le egy kocsmába, ők majd beleállnak a dolgokba, viszont fennáll a veszélye, hogy valaki úgy megborít, hogy többször nem szeretnél majd vitázni.


"Nézzem pozitív szemmel a bolygópusztítást, és akkor megnyugszik a lélek? Ha vidáman pusztítjuk a bolygót, az attól jobb? Mert elmehetek én jótékonykodni, meg minden... Ezt is tanácsolta: tegyek sok jót. És azzal mire megyek?"


Te is részese vagy ennek a bolygónak, és addig amíg bármilyen elektronikai eszközt használsz (márpedig használsz, mert valamin megírtad ezt a szép monológot), addig csendben maradnék, mert te ugyanúgy kihasználod a bolygó adta forrásokat, ugyanis ezeket az eszközöket nem levegőből készítik. De ha a lakásodban egyetlen 1 műanyag pohár/dísz/akármi is van, akkor szintén csendben maradnék a helyedben, mert még fizettél is azért, hogy egy 500+ évig lebomló terméket használj.


"Ha én összeszedem a szemetet a városban, attól megszűnik a Dél-Koreai uránszennyezés? Vagy visszafagy a jegesmedvék jégszigete? Vagy mi ennek a létalapja? "


Te tipikusan a "fordítva ül a lovon" személy vagy, mert papolsz itt jégtáblákról meg Dél-Koreáról, de például nem ismered a "Gondolkozz globálisan, cselekedj lokálisan" jelszót, tehát pontosan az ilyen böszmék miatt tart ott a világ ahol tart, mert "aztán mi változik ha össze szedem a szemetet". Semmi kisfiam, csak akkor maradj csöndben és bolygópusztításról meg pláne ne okoskodj, úgy, hogy elég nagy részének te vagy az oka. Okoskodni tudsz a fotelből, de tenni bármit is az nem megy.


"Akinek van egy határozott elgondolása az életről, azt pedig nem fogja megváltoztatni senki. Ha én kéknek látom az eget, akkor nem fogom pirosnak gondolni, még akkor se, ha ezer mesterdiplomás ember rágja a fülemet azzal, hogy az márpedig piros."


Amit leírtál, az nem határozott gondolkodás az életről, hanem ezt úgy hívjuk hogy csőlátás. Amikor az ember 15-16 évesen még itt tart, hogy "tudok én mindent az életről" meg "ezt nem tudom hogy van de biztosan nem úgy ahogy te/más/a pszichológus mondja" az még elmegy, bocsánatos bűn. De ha valaki 30-40 éves korában is megragad ezen a szinten, azért az elég nagy probléma, én ezt nem is feltétlen kiabálnám a nagyvilágba, még egy anonim oldalon sem.


"A beszélgetés végén akart gyógyszert kiírni, ami elvileg ellazít, hát én nem kértem belőle."


Gyógyszert pedig pszichológus nem ír fel, azt a pszichiáterek szoktak. Mondanám, hogy leírom a kettő között a különbséget, tudod, kis edukáció céljából, mert teljes mértékben sötét erdő ez neked úgy látom, de majd a bolygószennyező laptopodon kikeresed a választ.


"Volt már olyan ember, akin tényleg tudott segíteni egy pszichológus?"


Volt, nem is egy embernek segített, rajtad nem fog tudni, mert neked pszichiáterre lenne szükséged.

2022. dec. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
23%
szerintem is tök feleslegesek a pszihológusok, de most divat.
2022. dec. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!