Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ADHD-s vagyok?

Lehet ADHD-s vagyok?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Sosem tudtam beilleszkedni, ha valaki meghallgatott akkor irdatlan sokat beszéltem mindig is, és nem bírom elviselni a csendet.

Helyesírásom nem túl jó, annak ellenére hogy jó magyaros vagyok, idegennyelvből pedig még rosszabb, mert rögtön leírom ami eszembe jut gondolkodás nélkül. Feledékeny vagyok, kiskorom óta mindenemet elhagyom. 5ös tanuló vagyok, mégis a házi feladatok megírására nem tudom otthon rávenni magam. Ha lemegyek valamiért, elfelejtem hogy mi volt az amiért indultam mióta az eszemet tudom.



2022. dec. 31. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Mivel nem ismerünk így nem tudjuk megmondani ezek külsősként mennyire jellemzőek vagy ha az is vagy mennyire vagy az.

Ha én leírom az összes jellemzőmet arról, hogy "Lehet nárcisztikus vagyok?" majd az összes nárcisztikus tulajdonságomat leírom tudi annak tűnök. Amúgy meg lehet a szakember azt mondaná, hogy minden emberben van nárcisztikus vonal, de nem vagyok klinikai eset csak önérvényesítő és határozott. Mégis a kérdés alapján az lennék vagy annak tűnök.


Ha gyanakszol mindenképp menj el szakemberhez és jelentkezz vizsgálatokra. Igaz, hogy hosszú a várólista konkrétan az ADHD-s kivizsgálásra, de a lelki béke érdekében mindenképp megéri. Màr csak azért is, mert gyógyszerekkel kompenzálható a dolog illetve szakvéleménnyel a kezedben el tudsz indulni pszichológusnál is.


Csillsz, a magyar videós is ADHD-s, mesélt az őt jellemző viselkedésről és a szakvizsgálatról is említett pár szót. Lehet érdekelhet, ha eddig nem láttad.

2023. jan. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Nem vagy az.
2023. jan. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi alapján itt mi nem fogjuk tudni megmondani neked. Ha ennyire érdekel, jelentkezzetek be a szüleiddel a járási pedagógiai szakszolgálathoz szakértői véleményért.
2023. jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!