Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hiszik azt nagyon...

Miért hiszik azt nagyon sokan, hogy a marihuána ártalmatlan, amikor nagyon rosszul lehet lenni tőle?

Figyelt kérdés
Akinek van hajlama pánikbetegségre, simán előhozhatja és az nem egy kellemes élmény. Én is pánikbeteg vagyok, ezért is nem szívok, inkább iszok,azt is csak kis mértékben.

2023. jan. 2. 12:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%
Mert függők, és ezzel próbálják menteni magukat, hogy ők azért koránt sem olyan rosszak mint az alkoholisták. Persze nem muszáj függőnek lenni, van aki csak simán beveszi ezt a szöveget.
2023. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem jobb, ha a pánikbetegség barátokkal füvezés közben jön elő, ahol a többiek meg tudják nyugtatni, mint éles helyzetben.

Nyilván aki meg már tudja, hogy ilyen problémái vannak, ne szívjon. (Amúgy sem ajánlott.)

2023. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

A többi szerhez viszonyítva kevésbé ártalmas.


Akinek belső megoldatlan problémái vannak, annak természetesen nem ajánlott semmilyen tudatmódosító szer használata.


Viszont ha összehasonlítjuk azt hogy mi történik ha valaki pl 10 éven át (napi szinten) iszik, füvezik, vagy partidrogot használ, stb - akkor a füvezéssel lesz a legkisebb probléma. (Ráadásul átlagban arról lesz a legkönnyebb leállni is.)


Tehát nem azt mondjuk hogy ártalmatlan, hanem azt hogy kevésbé ártalmas mint más szerek :)

2023. jan. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

"Mert függők, és ezzel próbálják menteni magukat, hogy ők azért koránt sem olyan rosszak mint az alkoholisták. Persze nem muszáj függőnek lenni, van aki csak simán beveszi ezt a szöveget."

Pedig ez tudományos tény, hogy a marihuána gyengébb függőséget okoz és szervi szinten is kisebb a káros hatása, mint az alkoholnak. Biztos az összes kutató is mind önigazol, hát persze.

2023. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
43%
Mert amit Magyarországon "marihuána" név alatt árulnak a cigányok az valójában wd-40-el és csavarlazítóval leöntött faforgács.
2023. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

# 5-nek részben igaza van.

A ma kapható füvek egy része gyenge minőségű, és le van fújva szintetikus receptor agonista porokkal. Tehát olyan dizájner droggal amiből a herbált is csinálják, de az igazi füvekre csak keveset fújnak, így a laikusoknak annyira nem észrevehető. És már olyan is van hogy CDB-kendert fújnak le ugyanígy, de az levágósabb.

2023. jan. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

#6


Éltem egy évet Hollandiában. Rendszeresen füvezek.


A különbség óriási. Hollandiában boltban vásárolod, ellenőrzött keretek közt, vagyis tudod, hogy amit veszel az tényleg az ami. Magyarországon veszel valamit és az lehet akármi.

Nem mondom, hogy mindig minden esetben jó volt, de az egy év alatt csak egyszer-kétszer fordult velem elő kint, hogy rosszul lettem, de akkor is csak hányingerem volt, semmi mentális dolog. Az összes többi alkalommal semmilyen rosszullét, se testi se pszichés nem fordult elő velem.


Míg Magyarországon az ismerőseim, tesóm rendszeresen hánynak és rosszul vannak amikor beszívnak. Nem kevesen vannak, akik kifejezetten mentális pánikroham szerű élményekről számolnak be. Kint Hollandiában én senkitől nem hallottam ilyesmiket.

2023. jan. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Cibbonyországban nem lehet füvet szerezni, mert nincs fű Cibbonyországban. A herbál NEM FŰ!!!!
2023. jan. 4. 10:34
 9/26 anonim ***** válasza:
57%

#4

Azon a szinten már nincs értelme különbséget tenni a két függőség között. Mindkettőre rámegy a munkád, családod, kapcsolataid. A függőség szintje sem sokkal kisebb a fű esetében, ha abbahagyod 20 évre, arra is ugyanúgy visszaszoksz egy nap alatt, mint alkoholra, ha újra kezded.

2023. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
A nehéz élet okozza a szenvedélybetegséget
2023. jan. 4. 15:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!