Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hiszik azt nagyon...

Miért hiszik azt nagyon sokan, hogy a marihuána ártalmatlan, amikor nagyon rosszul lehet lenni tőle?

Figyelt kérdés
Akinek van hajlama pánikbetegségre, simán előhozhatja és az nem egy kellemes élmény. Én is pánikbeteg vagyok, ezért is nem szívok, inkább iszok,azt is csak kis mértékben.

2023. jan. 2. 12:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%

#9

"A függőség szintje sem sokkal kisebb a fű esetében"


Tehát valaki 10 éven át iszik napi szinten (ahogy egy válaszoló is írta) és abbahagyja. Mi is történik? hmmmmm Hát az hogy marha rosszul lesz, esetleg meg is halhat az elvonásba (delirium tremens).


Na és aki 10 éven át szív, és abbahagyja? Háát nem is tudom, talán kicsit feszült lesz egy-két hétig.


Tényleg nem sok különbség van a két szint között :D

2023. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
32%

Kicsit feszült? Te is nagyon jól tudod, hogy a vágyakozás a szer után sosem fog elmúlni. Az emberben az utána következő egész életében minden nap, minden órában elő fog jönni a de jó lenne szívni/inni érzés.

Na ezt a kemény kibírni, nem azt a két hetet.

2023. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek szerint a függőségek közt nincs jelentős különbség. Ma is tanultam valamit. Ezután heroint csavarok a cigibe, mert nekem már úgyis mind1 :)
2023. jan. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

#12

Amiről te írsz az a pszichikai függőség.

Az alkohol viszont kialakít pluszban fizikai függőséget is.

Vagyis a függőség szinte magasabb (ez a lényeg).

2023. jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Utálom amikor a büdös barmok egymás hülyeségeire válaszolnak a kérdés helyett. En nem chat oldal!
2023. jan. 4. 15:55
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez kapcsolatos a kérdéssel, mert a fű & alkohol addikciós potenciálját vettük épp górcső alá :D
2023. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
57%
Kezeléssel a fizikai függőség tuti elmúlik két hét alatt, a pszihikai soha
2023. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 NTBS ***** válasza:
48%
Mert könnyűdrog.
2023. jan. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert a marihuána üzletnek is biztosan megvannak a nyertesei, akik a legtöbb pénzt tolják a kampányolásba mellette - mondanám, ha én is akkora összeesküvés-függő lennék, mint az emberem, azzal együtt, hogy attól még, hogy én nem tartom magam annak, attól még simán lehetséges, hogy ez amúgy igaz.


Mindent átsző a politika és az üzlet sajnos, én már nem lepődöm sosem meg azon, hogy kiderült, hogy kit ki pénzelt.


Ettől függetlenül tán tényleg kevésbé káros a fizikai hatása, mint a cigarettának és az alkoholnak.


Amúgy az is egy összeesküvés-elmélet, hogy azért nem lesz sosem tiltva a cigarettagyártást, mert pont olyan gépek kellenek hozzá, mint a tölténygyártáshoz és gyorsan átállíthatóak a gépek tölténygyártásra háború esetén. Nem tudom, hogy ez igaz-e, de akár még az is lehet.


Ha meg a dohányzás, ami ráadásul nem is csak a fogyasztóját pusztítja, hanem a környezetét is sajnos soha nem lesz tiltva, akkor érthető a fű tiltása, hiszen mennyivel kevesebben dohányoznának, ha a fű legális lenne, ugye, akkor netán még be is kéne zárni cigigyárakat.


Szerintem a legfontosabb a kritikai készség kialakítása, hogy tudjunk kérdőjelet tenni minden tény után, hogy vajon tényleg úgy van-e. Biztos meg csak a halál és az adó, ugye.

2023. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
az antikonteósok a világ legsötétebb emberei.
2023. jan. 18. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!