Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számíthatok? Hány évem...

Mire számíthatok? Hány évem lehet még hátra?

Figyelt kérdés

30 éves lettem tavaly decemberben. 14 éves korom óta dohányzom. 15 éves korom óta iszok. Az elmúlt 10 évem nagyjából kiesett, mert diagnodztizált pánikbeteg vagyok, erős szorongással és agorafóbiával küzdök már pici korom óta.


Hetente egyszer részeg vagyok. Legtöbbször bort iszom minimum 3 üveggel de, ha futja rá akkor pl. 2 hete megittam 5 és fél üveggel is. Itt volt a szilveszter...anyámék ittak egy pohár bort, egy felest és nekik elég volt én pedig megittam majdnem egy egész üveg whiskeyt, 4 doboz sört, 3 üveg bort kólával.


Sajnos a gondom az, hogy mindezek mellett naponta 3x3 0.5mg xanaxot szedek. Vérnyomás és pulzus csökkentő gyógyszerrel együtt. Azokat reggel és este egyet.


Elhízott vagyok, 135kg 179cm magas. Sosem fejeztem be az iskolát, mert magántanulóira mentem a tömeg miatt, majd külföldre mentem dolgozni de a gyógyszerfüggőségem miatt évente jártam haza, mert fogyott a xanax és kezdtem pánikolni, hogy nem jutok hozzá, rosszul fogok lenni így a munkahelyeimet is felrúgtam, pedig szerettem ott élni és azokkal az enberekkel lenni, dolgozni akikkel voltam. Mivel nem tudnak erről az évek alatt elfordultak tőlem. Mondhatni mindenki. Anyám, mamám és anyám ex-élettársa segít anyagilag egyébként nem tudom mi lenne velem. Járok orvoshoz ebben a hónapban kell eldöntenem, hogy osztályra befekszem-e, hogy talán megszabadítsanak a xanaxtól de nem veszik komolyan szerintem az alkohol és a cigaretta fogyasztásomat a teljesen szétbarmolt céltalan életemet, mert nem látszik rajtam, hogy rettegek legbelül de szó szerint mindentől és mindenkitől. Csak az alkoholtól vagyok képes ellazulni annyira, hogy beszélgessek bárkivel hosszabb távon. Persze mindig megfogadom, hogy nem iszom tőbbet, mert mindezek ellenére még realizálni tudom, hogy kisiklott az életem, de hátha kilehet ebből lábalni és normális hétköznapi életet élni.


Ha esetleg van kérdés szívesen megválaszolom, mert lehet, hogy összeszedetlen lett amit írtam, de a kérdésem akkor is a következő;


Extrém magas állandósult stresszben élve, dohányozva, heti egyszer teljesen részegen, gyógyszerfüggőként, elhízva hány évem lehet még hátra? Lehet nekem valaha normális életem?



#alkohol #élet #félelem #Xanax #szeretnékmeggyógyulni
2023. jan. 3. 00:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem reménytelen a helyzeted.
2023. jan. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
"Nem. Reménytelen a helyzetem" vagy "Nem reménytelen a helyzetem?" Nem mindegy.
2023. jan. 3. 00:51
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
A másodikat írta. Vak vagy?
2023. jan. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Rendben. Nem reménytelen a helyzetem. De a kérdésemre kaphatnék választ?
2023. jan. 3. 00:58
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Most ha írnék egy számot, az min változtatna? Neked segítségre van szükséged, és van is aki segítene. Miért ne feküdnél be az osztályra? Ha csak a Xanaxtól szabadítanak meg, már azzal is előrébb vagy. Nem?
2023. jan. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%
Hát azt a bal tenyeredben lévő életvonalad hosszúságából lehetne megállapítani, szóval vegyél egy tenyérjós könyvet és megkapod rá a választ kb, szívesen!
2023. jan. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%

Nincs már 10 éved hátra ha ezt így folytatod.


Agyvérzés, szívroham, májchirrozis, krónikus bronchitis


Ezekre lehet számítani.

2023. jan. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Változtass az igényeiden! Ne az alkohol, a cigaretta és a zsíros étrend legyen az igényed, mert így erről fog szólni az egész életed. Amennyi pénzt elköltesz italra, abból a pénzből egy nagyon helyes étrendet is fel tudnál építeni magadnak. Így nem lesz családod, se gyereked. A gyerekeid elől iszod el a pénzt, nem magad elől. Ez a gondolkodás nagyon beszűkült látómezőre utal. Konkrétan az egész gondolkodásod és gondolataid a paranóia és a pánik uralja, amit a drogok hosszú távú közérzet leromlása idézett elő. Én a helyedben még most egy hatalmas fal elé állítanám magam a jövő re nézve.


A minőségi kávé jó nyugtató!

2023. jan. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: említetted, hogy anyagilag segítenek. Mondd nekik el a problémáidat, meg hogy szeretnél pszichológushoz menni (a lelki okokat megoldani, ami miatt szorongsz stb).

Felkeresheted az Ébredések Alapítványt is.

2023. jan. 3. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#8 Nem mindenki akar ám gyereket, főleg mentális problémákkal nem. Nekem a depresszióm és PTSD-m elég ahhoz, hogy ne vállaljak, mivel ha én magam nem tudok normális életet élni, nem fogok gyerekeket kitenni annak, hogy ilyen szülőjük legyen és traumatizálni őket. Mit gondolsz, a kérdező mennyire vágyik ilyen állapotban gyerekre? A saját életét nem tudja rendben tartani, mi lenne, ha még egy-két gyerekről is gondoskodnia kellene, mikor magáról sem tud?
2023. jan. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!