Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számíthatok? Hány évem...

Mire számíthatok? Hány évem lehet még hátra?

Figyelt kérdés

30 éves lettem tavaly decemberben. 14 éves korom óta dohányzom. 15 éves korom óta iszok. Az elmúlt 10 évem nagyjából kiesett, mert diagnodztizált pánikbeteg vagyok, erős szorongással és agorafóbiával küzdök már pici korom óta.


Hetente egyszer részeg vagyok. Legtöbbször bort iszom minimum 3 üveggel de, ha futja rá akkor pl. 2 hete megittam 5 és fél üveggel is. Itt volt a szilveszter...anyámék ittak egy pohár bort, egy felest és nekik elég volt én pedig megittam majdnem egy egész üveg whiskeyt, 4 doboz sört, 3 üveg bort kólával.


Sajnos a gondom az, hogy mindezek mellett naponta 3x3 0.5mg xanaxot szedek. Vérnyomás és pulzus csökkentő gyógyszerrel együtt. Azokat reggel és este egyet.


Elhízott vagyok, 135kg 179cm magas. Sosem fejeztem be az iskolát, mert magántanulóira mentem a tömeg miatt, majd külföldre mentem dolgozni de a gyógyszerfüggőségem miatt évente jártam haza, mert fogyott a xanax és kezdtem pánikolni, hogy nem jutok hozzá, rosszul fogok lenni így a munkahelyeimet is felrúgtam, pedig szerettem ott élni és azokkal az enberekkel lenni, dolgozni akikkel voltam. Mivel nem tudnak erről az évek alatt elfordultak tőlem. Mondhatni mindenki. Anyám, mamám és anyám ex-élettársa segít anyagilag egyébként nem tudom mi lenne velem. Járok orvoshoz ebben a hónapban kell eldöntenem, hogy osztályra befekszem-e, hogy talán megszabadítsanak a xanaxtól de nem veszik komolyan szerintem az alkohol és a cigaretta fogyasztásomat a teljesen szétbarmolt céltalan életemet, mert nem látszik rajtam, hogy rettegek legbelül de szó szerint mindentől és mindenkitől. Csak az alkoholtól vagyok képes ellazulni annyira, hogy beszélgessek bárkivel hosszabb távon. Persze mindig megfogadom, hogy nem iszom tőbbet, mert mindezek ellenére még realizálni tudom, hogy kisiklott az életem, de hátha kilehet ebből lábalni és normális hétköznapi életet élni.


Ha esetleg van kérdés szívesen megválaszolom, mert lehet, hogy összeszedetlen lett amit írtam, de a kérdésem akkor is a következő;


Extrém magas állandósult stresszben élve, dohányozva, heti egyszer teljesen részegen, gyógyszerfüggőként, elhízva hány évem lehet még hátra? Lehet nekem valaha normális életem?



#alkohol #élet #félelem #Xanax #szeretnékmeggyógyulni
2023. jan. 3. 00:47
1 2
 11/17 NTBS ***** válasza:
Nem sok jóra. Max. 20 év. Ha változtatsz, akkor jóval tovább élhetsz.
2023. jan. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet megjósolni. Apám 17 éves kora óta masszív alkoholista és láncdohányos,de tényleg egyiket a másik után. Magas vérnyomása van és ciszták a vesejében a májában és még valami van a hasnyálmirigyével is.A gyógyszereket is vodkával vagy sörrel veszi be néha whiskyvel vagy unicummal. 57 éves és ezt már vagy 15 éve így csinálja. Egyéntől függ ki mit bír.
2023. jan. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ilyen életvitel mellett, ráadásul ami már régóta fennáll, harmincas éveid közepén is kialakulhat már sajnos súlyos betegség, amibe belehalhatsz, de ha tippelnem kellene, mert nem vagyok orvos, akkor esetleg negyvenes éveidig elhúzhatod.
2023. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Szabó.Jani ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha már beláttad, h nem jó, ahogyan élsz, az már előrelépés!

Okvetlenül feküdj be az osztályra. Ott majd tudsz segítséget kérni a gyógyszerfüggőség mellett a többi függőségtől való megszabaduláshoz is.

2023. jan. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Esetedben az élettartam idejét legjobban az elhízás befolyásolja majd ezután jön a dohányzás, az alkoholizmus és a gyógyszerfüggés. Mivel nálad mindhárom befigyel ezért jogos a kérdés felvetés, de még mindig megjósolhatatlan, mivel minden csak genetika kérdése. Ha mondjuk neked olyan a genetikai felépítésed akkor akár ezzel az életmóddal is elélhetsz 80 éves korodig, de ha nem akkor lehet csak pár éved van hátra. De ez egy teljesen egészséges életvitelű embernél se megjósolható.

Szerintem esős akarattal és kezeléssel le lehet jönni a gyógyszer és alkohol függésről és a dohányzásról is. Ezenkívül fontos lenne, hogy lefogyj normál testsúlyra. Már ezek lehetnek olyan célok amelyek elérése értelmet ad az életednek, ha pedig ezek megannak utána találhatsz valami újat ki.

2023. jan. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia kerdezo, a szitu hasonlo, csak en nem vagyok elhizva. (mar nem, 85 volt a max kb 3 evig, egyforma magasak vagyunk es en no vagyok) Szoval: elso korben lefogytam, majustol aug vegeig leugrott 12 kilo, amihez naponta minimum 15 ezer lepest tettem meg plusz ketogen dietaba fogtam. Ugy okoskodtam, hogy a sport endorfint termel, ami = kevesebb nyugtato. En a tobbszoroset szedtem a te adagodnak akkoriban. Piabol en naponta tolom kb 15 eve, de fizikai megvonas tovabbra sincs (ezt onnan tudom, hogy ha epp szabin vagyok honapokig es nincs stressz, akkor eszembe sem jut, utalom az alkohol izet, csak szinten fobias vagyok. Szoc-es agora. Nem szultem gyereket, az en instabil idegrendszeremet atadni valakinek szerintem buncselekmeny. Szoval a fogyastol tobb lett az onbizalmam es kevesebb gyogyszer kellett. Plusz kevesebb vodka, mert amig a majad az alkoholt bontja, addig x@rik zsirt bontani. Aztan minden visszaallt a dolgok rendes egyensulyaba: dolgozom, ami utan KELL az agyzsibbasztas minden elkepzelheto modon (pluszban dohanyzom is, nem keveset). Egy kivetellel: nem hiztam vissza. Ami az elmult evben valtozott az az, hogy az egyik vesem kikeszult, mert a pia vizhajto, sok vizet kell inni hozza, sok B komp0lexet mert azt meg a viz kiuriti. Osszeszedtem 4 eve egy csodas diabetes 2-t. Most 49 eves vagyok, tehat kb 15-20 evet lehuztam mar igy, igaz, 30 eves koromig aktivan futottam, es nem voltam elhizva annak a 3 evnek a kivetelevel. Gondolom talan 5-10 evem lehet vissza igy, amitol nem felek, gyerekem nincs, mindenki meghal egyszer, plusz ezzel az idegrendszerrel enm elmeny az elet. NADE. Nem mindegy hogyan es miben murdelsz meg. Szerintem kezdd a sulyfelesleggel, mert a napi 15 ezer lepes alapbol lesz vagy 2-3 ora naponta. Ez alatt nem dohanyzol, nem iszol. (Csak vizet de az amugy is kell). Ha te rafuggtel az alkoholra, es nem tudod letenni, akkor TISZTA dolgokat igyal, ne bort, ne palinkat, hanem vodkat vagy gint es higitsd bubis citromos vizzel vagy dietas tonikkal. Elobb hat a bubik miatt, kevesebb kell. (Nekem kb napi 3 deci plusz a dietas gintonicbol is 3 dl, az 4%-os). Kva sokaig nem fogsz igy elni, es nem tudom hogy vagy vele, de a cel az, hogy a mentalis allapotodbol kihozd a legjobbat. A xanax es a pia ugyanott hat az agyban=mindegyikbol kevesebb kell, ha egyszerre tolod, plusz napi 3X0.5 xanax az nem sok. Evek mulva majd nagyon keves lesz, ahogy az alkoholbol is tobb kell majd mert toleralni fogja a szervezeted. Szedek mariatovist, az nagy segitseg a majnak es meglatjuk, hogyan alakul. Hozd ki a szitubol a legjobbat, es lefogyni gyors sikerelmeny lesz. Szeretettel: egy sorstars.
2023. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, ha szeretned privatban is beszelhetunk, nem tudok elmenni senki mellett, aki gyerekkora ota szorong, es meg is fogadtam, hogy segitek akinek tudok barmiben, aki erintett es a szorongasa szetbarmolta az eletét.
2023. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!