Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongást győzött...

Szociális szorongást győzött már le valaki magán, segítség nélkül?

Figyelt kérdés

Az a fajta ember vagyok aki inkább szereti maga megoldani a problémáit/ legyőzni a félelmeit.

Kicsit utánna néztem, hogy mi lehet a bajom és a szociális szorongást találtam, ami “tünetek” fel vannak sorolva a neten az kb. mind igaz rám..

Pl: Ha elmegyek a boltba vásárolni és elég nagy a tömeg akkor befeszülök, elvörösödik az arcom, ideges leszek. Ez a feszültség/idegesség látszik is rajtam hiába próbálok nyugodt maradni.

Ha ezt egyedül nem tudom leküzdeni akkor persze kérni fogok segítséget szakembertől de ezt valahogy olyannak érzem, hogy saját magamtól kellene leküzdenem..


2023. jan. 7. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit lehet használni? Természetesen emberek milliói oldották már meg ezt a problémát. Kinek-kinek egy kis alkohol, xanax, pszichológus, önismeret, barátok vagy épp egy vallásos élmény segített. Minden módszernek vannak előnyei, hátrányai, ár, befektetett munka, idő, kockázatok, stb. tekintetében. Aki alapvetően introvertált, az nagyjából soha nem lesz társasági ember, de persze fejlődhet. Hajrá!
2023. jan. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudatmódosítóhoz, nyugtatóhoz nem nyúlok de azért köszi a tippet.. Társaság az lehet segítene valamennyit az ilyen helyzetekben de nem hiszem, hogy megoldaná a problémát, max ideiglenesen (vagyis amíg velem vannak az adott szituációban). Nem vagyok annyira introvertált típus, eddigi munkáim felében is emberekkel foglalkoztam. Bár az is lehet ettől alakult ki jobban ez a dolog (erősen ember undorom lett).
2023. jan. 8. 15:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Apránként haladj! Először csak olyan időszakban menj, amikor kevesebb ember van a boltban. Aztán ha ezt megszoktad, akkor fokozd, kicsit forgalmasabb időben vásárolj, aztán meg csúcsidőben. A lényeg egy egyre fokozd a terhelést!
2023. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!