Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ne vágyjak a halálra?

Miért ne vágyjak a halálra?

Figyelt kérdés

2023. jan. 11. 00:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%
Miért vágysz rá egyáltalán? Mi elől menekülsz, amire szerinted a halál lenne a megoldás?
2023. jan. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%

Mindenki maga dönti el. A halál a lehetőségek teljes eldobása. Lehet napok, hetek vagy évek múlva teljesen máshogy látnád a dolgokat, jóra fordulnak a dolgaid, hanem az is lehet, hogy nem. Benne van a pakliban, és az emberek reménykednek, hogy ha kitartanak, akkor megérhetik a jót. Aztán vagy összejön, vagy nem. Lehet, hogy ellébecolnál az életben, sőt az is lehet, hogy végigcsinálnád az egészet öngyilkosság nélkül, de nem feltétlen úgy, hogy élvezted, sőt örültél, hogy vége, és ha rajtad múlik, nem jössz vissza.


Írhatnám, hogy család, barátok, de ha nincs, akkor ez kiesik, ha meg van, akkor is, ez a te életed, neked kell leélned évtizedeket, amiket lehet gyűlölni fogsz, minden egyes napját, de a család megnyugodhat, nem kell virágot vinnie a temetőbe. Szóval ezek felsorolása fölösleges.


Szerintem, aki meg akarja tenni, az megteszi. Az, hogy ez a kérdésed született, szerintem felér azzal, hogy a lelked mélyén valójában nem meghalni akarsz, hanem azt, hogy a dolgok gyökeresen megváltozzanak így vagy úgy, vagy hogy ne fájjon tovább. Mert hát, a halállal eltűnnének a gondjaid, te magad is, végre béke... de az nem ideiglenes nyugalmi hely, onnan vissza nincs út a jelenlegibe, ha meg van újjászületés, reinkarnáció, azt te nem fogod tudni, nem tudod, hogy azzal jobban vagy rosszabbul jártál. Ismeretlen terep, és ez az ismeretlen adja a sír nyugalmát. Ezt tudod, hogy milyen hely, de azt nem, hogy az életed milyen lehet a későbbiekben.

2023. jan. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%
azért, mert mindenképpen eljön érted.
2023. jan. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem olyan könnyű am megtenni, meg nincs mivel, hiába érzi az ember hogy ez kell neki
2023. jan. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
78%
Én pl azért vàgyom rà mert ràjöttem hogy ebben az életben soha nem lehetek boldog. Volt egy töréspont, megtalàltam az ikerlelkemet de elengedtem és még 1-et kötve hiszem h talàlok a mostani életemben..lehet majd a következőben vagy autàniban
2023. jan. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
97%
Én is vágyom a halálra és tudom az okát hogy miért. Aki nem tudja az okát ott baj van.
2023. jan. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 NTBS ***** válasza:
26%
Az életben csomó szép dolog van.
2023. jan. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
55%
#7 minden màsra ott a Mastercard
2023. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%

Meghalni igy is lehet, hogy drasztikusan valtoztatsz, elkolzol egy masik orszagba, stb. Kinek mi. Ha van motivaciod -barmi pici dolog is-akkor erdemes ezt kiprobalni.

Ha faradt vagy es az egesz olyan volt, mint egy szar hazibuli ami utan csak aludni szeretnel, motivacio nulla, akkor antidepikkel eljutsz odaig, hogy vegigcsinalod valahogy, mert minek siettetni, ugyis eljon.

Nem vagyok hivo, de mi van akor, ha csak 1% eselye van es visszabacccarintanak egy kovetkezo eletbe mert ezt elloktem magamtol? Na azt nem.

EZ tart itt. Csinalom. Ha kuszva, akkor kuszva, ha maszva akkor maszva de csinalom, es majd lesz ami lesz.

2023. jan. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha faradt vagy es az egesz olyan volt, mint egy szar hazibuli ami utan csak aludni szeretnel, motivacio nulla, akkor antidepikkel eljutsz odaig, hogy vegigcsinalod valahogy, mert minek siettetni, ugyis eljon.


Igen? Amíg másoknak soha nem kell semmilyen gyógyszert szedni és vígan élnek boldog kapcsolatokban, gyerekkel, vagyonnal, normális élettel… te ezt fairnek érzed?

Az antidepi amúgy is nagyon rossz hatással van a szervezetre…

Én most olyan helyzetben vagyok hogy vagy én is elmegyek egy gyárba mint a szerencsétlen melós családom vagy éhenhalok… már hetek óta alig eszem(mert nem nagyon van mit) és már elindultam ebbe az irányba…

2023. jan. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!