Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért "hallucinálom" azt,...

Miért "hallucinálom" azt, hogy megbámulnak az utcán,ha fullra józan vagyok?

Figyelt kérdés

Néha rámjön itt-ott olyan paranoid érzés, hogy random engem bámul valaki, miközben arra gondolok, hogy rosszat akarnak nekem. Tudom, hogy nem valós,mert nem néz engem senki,de akkor is frusztráló tud lenni.

Lehet, hogy a pánikbetegség tünetei közé tartozik ez is...



2023. jan. 11. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Lehet. De lehet sima tévképzet, gondolattorzítás.

Kognitív terápia segíthet feloldani.

2023. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

A paranoid érzés, hogy mások rosszat akarnak neked, amit leírtál, az általában a szorongás egy formája. A szorongás egy természetes érzés, amelyet az agyunk használ a veszélyek észlelésére és kezelésére. Amikor azonban ez az érzés fokozott mértékben jelentkezik, és nem reagál a valós helyzetre, akkor szorongást okozhat.


Ez a paranoid gondolat, hogy mások rosszat akarnak neked, gyakran a szorongás és a depresszió tünete. A pszichiáter vagy a pszichológus segíthet ennek a tünetnek a kezelésében, például az általános beszélgetések és kognitív viselkedési terápia segítségével.


Továbbá, fontos azt tudnod, hogy ezek a gondolatok, bár zavaróak lehetnek, nem valósak, de valóságos érzésekkel kapcsolatban, és megoldást találhat a probléma kezelésére.

2023. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ez igaz, a szorongás és az elfojtás valóban tud kellemetlen tünetekkel együttjárni
2023. jan. 11. 13:49
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Üldözési mánia.
2023. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Ne keverjük a fogalmakat. Az üldözési mánia nem az, amikor kényelmetlenül érzed magad és hogy megbámulnak az utcán, hanem amikor azt képzeled, hogy fényes nappal követnek (ez lehet egy konkrét személy), de nem tudod észrevenni, mert varázsköpenye van vagy olyan CIA tervezte technológiát használ, ami által láthatatlanná válik. A házadban be van drótozva minden, keresed a kamerákat, amiket elrejtettek, stb.


A félelem attól, hogy néznek neurotikus tünet (szorongás, szocfóbia, pánikbetegség tünete), nem pszichotikus, mint az előbbi.

Pszichózisnál is érezheted, hogy néznek téged, de annak más a tünetegyüttese. Ezt csak pszichiáter tudja differenciálni.

2023. jan. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
De ha azt képzeli hogy nézik és rosszat akarnak neki az nagyon is paranoia.
2023. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha tudja, hogy nem valós, akkor a pszichózis ki van zárva.
2023. jan. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
volt már marihuána okozta pszichózisom és végig tudtam, hogy az
2023. jan. 17. 16:52
 9/11 NTBS ***** válasza:
82%
Menj orvoshoz.
2023. jan. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Pszichózis alatt többször is volt, higy tudtam ez nem a valóság. Mind ezt antipszichotikum szedése alatt.
2023. jan. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!