Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet depresszió?

Ez lehet depresszió?

Figyelt kérdés

Súlyos megrázkódtatás ért 5 éve.


Először nem éreztem semmi problémát, csak 1 hónapra rá kezdtek gyötörni a tünetek. Először csak 1-1 óráig azt éreztem, mintha a világ szürke lenne, nem okozna semmi örömöt és a kreatív gondolataim eltűntek volna. Csak ültem a semmiben. Aztán már volt, hogy bár a nap nagy részében így éreztem magam, de még reggelente jól voltam. Aztán kb 2 hét múlva teljesen elöntötte az agyam ez a "köd" és azóta így élem az életem. Se öröm, se szex, se célok, se semmi. PTSD-m is van, de ez valami más.


Szerintetek? Sport nem segített, terápia nem segített, gyógyszer is csak korlátozottan. Akasszam fel magam?


2023. jan. 22. 20:47
 1/6 anonim válasza:
100%
Nekem a zene és az írás segített. Sok mindent próbálj ki és kérlek be akaszd fel magad!
2023. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Az öngyilkosság a lehető legrosszabb dolog amit ilyenkor tehetsz, már ha azt a végén komolyan gondoltad, de gondolom már voltál pszichológusnál. Ha nem, vagy nem segített eddig akkor mindenképp érdemes még próbálkozni, ja és mi volt az a megrázkodtatás 5 éve?
2023. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Voltam többnél is, de egyik sem segített sajnos. Inkább már csak az elkeseredés szólt belőlem az utolsó mondatnál. Viszont akkor sem tudom, h mi lehet ez. Sokáig azt hittem, hogy szorongás, de nem. Annyira megkeseríti az életemet, hogy az hihetetlen. Emberi kapcsolatok 0, munka egyre nehezebb, beszélgetni alig tudok és gondolkodás sem megy.
2023. jan. 22. 21:01
 4/6 anonim ***** válasza:
A szavak segítenek, mondd ki, írd le, fogalmazd meg, hogy mi bánt. Ha szavakkal nem megy, akkor tánccal, rajzzal, zenével vagy más művészettel kifejezheted, hogy mi van benned. Olyan sportot kellene keresni, ahol a benned lévő dühnek és haragnak utat engedhetsz kifelé. Lehet ez, hogy körbesprinteled a Margit szigetet vagy küzdősport akár. Az általános egészségi állapotodat is hozasd helyre, mert ép testben ép lélek.
2023. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ezen egyetlen egy ember tud változtatni : te. mások legfeljebb csak utat mutathatnak . Az egyetlen megoldás az ,hogy ezt a traumat feldolgozod,ami nem lesz könnyű ,de nem szabad hagynod hogy egy ilyen dolog a mentális egezseged rovására menjen. Az előzőnek igaza van ,az írás rengeteged segít ,írd ki magadbol a traumádat,hozd felszínre . Enélkül ugyanolyan marad minden,sőt megrosszabb lesz . Ajánlom meg hogy keress a depressziórol,traumadrol tartalmakat,rengeteget fog segíteni.
2023. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gungasam ***** válasza:
Meg kell magadban találnod azt akiért élned kell. Az embert bármi sújtja le maga magában találja meg a "felállás" értelmét. Vagyis szeretned kell önmagadat, hogy önmagadért is tudj élni. Van akinek gyereke van vagy rászoruló szülei , testvére, nekik könnyebb megtalálni az okot a kiutat a trauma feldolgozásához mert van kiért dolgozni, tenni, élni. Ha senki nincsen akkor saját magáért kell felemelkednie, ez elég nagy feladat, szeretni önmagunkat.
2023. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!