Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó lenne elmennem orvoshoz,...

Jó lenne elmennem orvoshoz, ha felmerült a gyanú, hogy skizofréniában szenvedek?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan, mi az a skizofrénia, de többször előfordult már, hogy másnak hittem magam, mint ami valójában vagyok. Úgy tudom, ez a skizofréniának az egyik központi tünete, bár nem vennék rá mérget. Volt, hogy azt gondoltam magamról, hogy villanyszerelő vagyok, holott soha nem értettem igazán sem a fizikához, sem pedig a technika ezen ágához. Volt, hogy úgy éreztem, iskolaigazgató vagyok, de soha nem értettem igazán a gyerekek nyelvén, soha nem jöttem ki jól velük. Szeretem őket, de nehezen jövök ki velük. Többször voltak már érzékcsalódásaim is, például az utcán sétálva nem láttam a tőlem 1 méterre elhelyezkedő oszlopot. Nem azért, mert a földet bámulva közlekedtem, hanem mert egész egyszerűen nem jelent meg a szemem előtt. Emellett bizarr téveszméim is voltak. Az egyik az volt, hogy miután felébredtem, azt hittem, az óceán közepén vagyok és cápák úszkálnak körülöttem.

Szerintetek ezek után érdemes felkeresnem egy orvost, vagy ezek természetes, mindenkivel megeső dolgok?



2023. febr. 23. 01:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen be kellene menned a pszhiiátriára és ott beszélned egy pszhiiáterrel! Ezek komoly dolgok!A bizarr téveszme lehet skrizofréniai tünet! Nem kell aggódnia csak öszintén mondd el a kezelő orvosnak hogy mik a tünetek mint amit ide is leirtál! Lehet hogy 1-2 hetet befektetnek hogy beállitsàk a gyógyszereket! Ha skrizofréniában szenvedsz megfelelő gyógyszerrel tudsz szinte ugyanúgy teljes életet élni mint bárki más! Ezek nem természetes dolgok! Minél hamarabb orvosi segitséget kell kérned! Elsőnek mehetsz akár a házi orvosodhoz is elmondod neki hogy a pszhiiátriára szeretnél beutalót kérni mert problémád van aztán oda mész! Feküdtem pszhiiátrián nem volt vészes. Ugyan voltak érdekes betegek bent az osztályon de nem volt ramazuri! Ha gondolod irj privátba ha szeretnél beszélgetni esetleg tanácstalan vagy. Félsz. Nyugi nem lesz gond!
2023. febr. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem mindegy, hogy Skizofrénia, D.I.D, OSDD vagy bármi más tudathasadási al ág, vagy esetleg teljesen más.

A skizofrénia olyan fajta tudathasadás, ahol semmilyen emléked nincs ténylegesen a többi vagy másik Énedről, ellenben a D.I.D-nál, ott interakciózni is tudsz teljesen a feleiddel.

A skizofrénia vad hangokkal jár a fejben, amik tényleg mindig valami ellentétes dolgokat sugalnak, valamint zajokkal is járhat a fejben, mint csapódás és jelentkeznek is a felek, de Te semmilyen formában nem érzékeled Őket, tényleg semmi emléked skizofréniánál.

Érdemes felkeresned egy pszichológust mindenkép, mivel ez lehet valami teljesen halucinogén dolog is.

Többes személyiségnél van tudás is az érzet mögött, egy villanszerelő alter bír is a tudással valamilyen formában, hogy tud villanyt szerelni.

Itt valami téveszmés dolog lesz lehet mint sem több személyiség.

2023. febr. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj el.
2023. febr. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha skizofrénia vagy bármilyen más pszichotikus tünettel járó betegség, akkor NYOMÁS minnél hamarabb. Na nem azért, mert őrült és veszélyes lennél, hanem azért, mert a pszichotikus állapotok idővel rontják a szellemi képességeid, illetve az életminőséged is húzzák lefelé!

Kapsz szupi antipszichotikumot, és élheted az életed normálisan :)

Sokan nem is tudják, hogy milyenek tünetek nélkül, mert mondjuk így nőttek fel, így ez a megszokott nekik.


Ha bárki le akarna beszélni a gyógyszerekről, orvosról, NE hallgass rá. Az orvosok nem poénból írják fel annak, akinek szüksége van gyógyszerekre. Ezek biológiai betegségek, csak beszélgetés nem fog segíteni megszüntetni az érzékcsalódásokat.

2023. márc. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért csak óvatosan az antipsziotikumokkal... nekem pl az olanzapin antipszhio gyógyszer nagyon durva mellékhatásokat okozott...Tudom hogy ha sulyos a helyzet akkor gyógyszeres kezelés kell de óvatosan ezekkel a pszhiés gyógyszerekkel!
2023. márc. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hidd el 5-ös, gyógyszerek nélkül nem teljesít jobban az ember. Maximum ha nagggggyon enyhe a betegség, de akkor meg alapjáraton nem is kell sok gyógyszer.

Mindenkinek más jön be amúgy. Nekem az olanzapin, risperidon, kariprazin és aripiprazol bár működött, de nem szerette a szervezetem őket. A klozapin viszont szuperál és nem is érzem, hogy szedném.

Persze senki nem akar gyógyszert szedni, de hosszútávban kell gondolkodni. Ha innen 30 év múlva teljesen leépülnék szellemileg a kezeletlen betegség miatt, akkor már van értelme a gyógyszernek.

Na meg bármit, csak ne kelljen kórházba mennem megint.

2023. márc. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!