Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? Van esély rá...

Anonymous577379 kérdése:

Mi bajom lehet? Van esély rá hogy ez skizofrénia?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, muszály minden részletet leírnom. Amióta csak az eszemet tudom extrém fokú szorongásban szenvedtem. Aztán ehhez 12 éves koromba csatlakozott a depresszió és a folyamatos önbántalmazás. A depresszióm is nagyon magas mind a mai napig. Szinte teljes pontszámot értem el az erre való teszten. Ezért az akkori pszichiáterem adott egy gyógyszert 2 év után. Ez a gyógyszer sajnos kiváltott nálam egy derealizációs állapotot. Amire rápánikoltam. Nyílván elkezdtem keresgélni hogy ez mi volt és valahogy eljutottam a szívrohamhoz. Ez pedig egyenes út volt egy elég durva pánikbetegségbe ami évekig tartott. 18 évesen kerültem először korházba vele mikor már az egész napom abból állt hogy a sarokban bőgök és üvöltök. Nagyjából kikezeltek utána minden rendben volt egy ideig majd külső behatások miatt vissza estem a depresszióba és ekkor diagnosztizáltak bipolárisként. Sajnos újra korházba kerültem. A nagyobb baj pedig az volt hogy egyik napról a masikra az addig szedett napi 6mg rivotrilom teljesen elvették. Amire gyakorlatilag 3 napra rá előjött ugyan az a pánikszerű állapot amivel az előző éveimet éltem. De mivel nem kaptam se pszichológust és az orvosom 1 hónap alatt összesen fél órát szánt rám inkább kijöttem. Otthon persze ez folytatódott és elkeztek előjönni ezek a nagyon furcsa érzések amikkel most ismét visszakerültem.

- a valóságot álomszerűen élem meg

- mindig is beszéltem magamba de most extra szavakat is hallok

- nem tudom beazonositani a dolgok távolságát

- nem ismerem fel magam a tükörben

- folyton ugy érzem hogy elvesztem az irányítást és kiesek a valóságból

- a végtagjaim idegenek

- a hangom se az enyém

- nagyon agresszivvé vált a viselkedése

- úgy érzem hogy mindenki ártani akar nekem

Most többet hirtelen nem érzek.

Tudom tudom az orvosomnak szóljak. Megtettem. 3szor is. De csupán annyit mond hogy ez már jó mert legalább nem akarom megölni magam.

Szóval bárkinek van ötlete hogy mégis mi lehet velem? Mennyire nagy a baj?


2023. febr. 28. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Deperszonalizáció, derealizáció.
2023. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Arról már kaptam korabban diagnózist és más volt :/ de remélem igazad van
2023. febr. 28. 19:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azert aki a rivora rarakott majd elvette toled cold turkey modszerrel azt a dokit nagyon-nagyon szivesen tokon rugnam.

Konkretan NEM szabad ilyet csinalni, kicsit sem csdalkozom az eredmenyen.

Orvost valtanek, de azonnal.

2023. febr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem lennék a helyedbe,sajnálom így kell élned.

De amúgy a helyedbe én is orvost váltanék.


Egyébként amiket felsorolás sorrendjében leirtal azokat honnan veszed? Tehat,miert gondolod ezt igy? Mi az oka ezeknek?

2023. márc. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!