Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is utálja a hangot a...

Más is utálja a hangot a fejében vagy én kezdek megőrülni?

Figyelt kérdés
Lehet rosszul fogalmazom meg, de gondolom mindenkinek van az a fura hang a fejében, amivel lehet "vitatkozni". Arra gondolok, hogy pl.eszembe jut rég kerestem már egy barátnőmet és fel kellene hívnom, de jön ez a hang és azt mondja, hogy "fel ne hívd, ha kiváncsi lenne rád keresne ő, de nem keres szóóóval a franc se kiváncsi rád". Meg amikor felteszek magamnak egy kérdést, hogy pl."miért nem indultam el ma időben otthonról?" akkor válaszol ez a hang, hogy "mert egy lusta szar vagy és még pontos se bírsz lenni". Nem tudom másoknál ez hogy van, de az én fejemben ez a hang egy gonosz énem lehet, ami folyton cinikus és negatív, elég zavaró. Lehet kezdek megőrülni, de én őszintén utálom ezt a hangot, de nem tudom eltüntetni. Lehet van valami mentális bajom, mert közben van egy pozitív, kedves hang is bent, ami mindig bíztat és a szépet keresi mindenben, a jóra törekszik. Légyszi mondjátok, hogy ez normális és nincs semmi bajom. Nálatok is léteznek ezek a "hangok"?
2023. márc. 7. 09:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Jajj, ez rossz kategória..bocsi😬 Nem igazán ismerem még az oldalt😅
2023. márc. 7. 09:58
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Nem léteznek, bár veled ellentétben én nem is rágódok felesleges marhaságokon, hanem teszem a dolgom.
2023. márc. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Nekem az anyósommal (és egyéb családtagommal) kapcsolatban is rengeteg hasonló hang vitázik, szóval pont elfér.
2023. márc. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
14%
De igaza van ketteskének, ha ki sem látszanál a tennivlókból, nem érnél rá ennyit vívódni.
2023. márc. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
így nem. Úgy nem hogy különállónak érzem. Van hogy szidom magam, de pontosan tudom hogy az nem egy hang, hanem bosszús vagyok mert elcsesztem valamit.
2023. márc. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És csak az a jó, ha az ember ki sem látszik a tennivalókból? :D Gondolom nem kötelező minden kérdésre válaszolni úgyhogy menj inkább nyugodtan és tedd a dolgodat.
2023. márc. 7. 10:05
 7/17 anonim ***** válasza:
42%
Nekem nem mondd ilyeneket a hang a fejemben😂😂
2023. márc. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%

tudatalattinak hívják..

ha nem lenne többek közt aludni , lélegezni se tudnál..

2023. márc. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
0%

,,...van egy pozitív, kedves hang is bent, ami mindig biztat és a szépet keresi mindenben, a jóra törekszik. " - csak Vele beszélj, a többi hangot szard le.

,,...Isten országa bennetek, közöttetek van." Lk 17;21


,,Azt viszont ígérhetem, hogy mindig veled, benned vagyok, és mindaddig, amíg tudatosan nem döntesz lelkiismereted ellen, boldogítani is foglak."

Dombi Ferenc - A Hang

2023. márc. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%
Vagy nem tudatalattian hívják. Betegég miatt is hallhat valaki hangokat.
2023. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!