Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha lelki problémákkal küzdök,...

Ha lelki problémákkal küzdök, hol lenne érdemes segítséget kérnem?

Figyelt kérdés
Sajnos egy ideje lelki problémákkal küzdök, és elérkezett a pont, amikor úgy érzem, nem tudom egyedül megoldani. Kb. egy-két éve tarthat, szinte minden nap sírok, nem tudom kontrollálni a testsúlyom, semmi sem tesz boldoggá, nehezemre esik a gondolkodás , nincsen motivációm, nincsen önbizalmam. Valószínűleg részben biológiai oka is lehet, akkor kezdődött, amikor kovidos lettem, valahogy megtámadta a vírus az idegrendszerem (egyéb tüneteim is voltak, mint szédülés, fülzúgás, egész napos sírás, több hónapos szenvedés után Milgammát kezdtem szedni, és a tünetek hirtelen nagymértékben csillapodtak). Másrészt viszont külső okok is közrejátszhatnak, elégedetlen vagyok az életemmel, rámszálltak a kollégák a munkahelyen, félelem a jövőtől, elköltöztek a barátok stb. Néhány éve még kifejezetten pozitív ember voltam, tele motivációval, aztán valahogy ide jutottam. Mik a tapasztalataitok, pszichológus / esetleg valamilyen konzervatívabb gyógyszeres terápia segíthet? Félek segítséget kérni, mert az utóbbi 1-2 évben azt tapasztaltam, ha beszélek a problémáimról, egyrészt kihasználják és átgázolnak rajtam az emberek, másrészt senki sem kíváncsi a nehézségeimre. Tulajdonképpen amióta nem alakul minden tökéletesen, mindenki csak bánt és belémáll, amit nagyon nehezen viselek. Így viszont úgy telnek a mindennapjaim, hogy munka után hazajövök, és egész délután / este magamban sírdogálok, amit nagy evésekkel szakítok meg, másnapra meg valahogy összeszedem magam. Pokol. Kívülről sokaknak úgy tűnhet, hogy egészen jól alakul az életem, de sosem voltam még ennyire mélyen. Van ebből kiút, tud rajtam bárki segíteni, ha én is próbálok kimászni a gödörből? Megköszönném, ha valaki már volt hasonló helyzetben, és leírná, hogyan sikerült változtatni, mert ez így nem mehet tovább. Gondolkodtam már pszichológuson, pszichiáteren, környezetváltozáson, azon, hogy elkezdjek önfejlesztő könyveket olvasni, de már azon is, hogy bemenjek a templomba, hátha ott meghallgat valaki, pedig nem vagyok hívő.... Szívesen fogadnék bármilyen tanácsot.

2023. márc. 17. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segített a sport! Konditerembe járok már 13 éve és tökéletes fizikumom lett! Nagyon sok haverom lett a konditeremből!

Mindig várom már reggel, hogy este legyen és mehessek edzeni!

Persze, így sem vagyok lelkileg egészséges, de nagyon sokat javított a hamgulatomon és a lelki állapotomon!

2023. márc. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amiket utoljára felsoroltál, kivéve a pszichiáter, meg a konzervatív gyógyszeres terápia, mert arra könnyen rá lehet szokni, és akkor sem biztos, hogy az alap problémáid megszűnnének.

A sport, ahogy az előttem kommentelő írta, segíthet, de ha túl sok neked jelenleg az edzőterem, lehet akár úgy kezdeni, hogy a YouTube-on keresel jóga, thai-chi, vagy egyszerűbb tornagyakorlatokat.


Azok a tünetek, amiket felsoroltál, hasonlít az úgynevezett burning out / kiégés szindrómára.


[link]


Ilyenkor nem árt szünetet tartani, elviekben ki is írnának vele táppénzbe, ha elmondod az eddigi tüneteid.

2023. márc. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezen még a környezetváltozás is segíthet. Én így általános iskola alsóban voltam, naponta sírtam, de aztán költözés, több iskolaváltás megoldotta. Családra, barátokra számíthatsz? Kisállat, hobbi?
2023. márc. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A mozgást próbáltam, nem segített, kivéve talán a séta a szabad levegőn, főleg szép időben, úgy mindig kiszellőzik a fejem. Mindenhová sétálva is járok. A barátaim nagyrészt egyetemről voltak, de egy éve végeztem, és nagyon szétszéledtünk, nem tudok rájuk számítani. A családomra sem, őket sosem érdekelték a problémaim, meg nekik is vannak egészségügyi problémáik bőven. Nincs kedvük a panaszkodásom hallgatni. Úgy érzem, lehet a környezetváltozás segíthetne, új kapcsolatokkal, de anyagilag nem egyszerű pályakezdőként, mert kb a lakhatás már elvinné a fizetésem, ráadásul lehet, hogy cseberből vederbe kerülnék. De megpróbálok kitalálni valamit. Már az is jó lenne, ha valami célom lenne, az erőt adhatna a mindennapokhoz. Utánaolvastam most a kiégésnek, úgy 80-90%-ban igazak rám a leírtak. Esetleg valamilyen önfejlesztő könyvet nem tudtok ajánlani?
2023. márc. 18. 15:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem érdekesnek találnád Oliver Sacks műveit.
2023. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!