Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a frontin elvette a pánikro...

Ha a frontin elvette a pánikrohamokat és “sima” depresszió lépett a helyébe, akkor valójában szorongasos depresszióm volt?

Figyelt kérdés

Tudom, pszichiáterhez kell mennem, de én olyanokra vagyok kiváncsi akik szinten betegek

Meg nem jutottam el sajnos magánba, az állami 5 perc alatt felírta a frontint.

2 éve szedem, azóta semmi nem érdekel, nem akarok fogat mosni, nehéznek érzem magam.

Előtte sok évig nagyon rosszul voltam, de TELJESEN maskepp

Folyton a jövő miatt aggódtam, kietlen helyek miatt eluralkodott rajtam egy ilyen kilátástalanságérzet amiből sokszor sírógörcs lett és féltem hogy most őrülök meg. A padlón fetrengtem ilyenkor, öngyilkos akartam lenni mindig amit ez a roham el nem múlt. Évekig így éltem és fogalmam sem volt mi ez. Amióta szedem a frontint ez elmúlt és semmi nem érdekel, csak vagyok egész nap.


Annyira kiváncsi vagyok más tapasztalt e ilyet és hogy ez a szorongasos depresszió e?


Annyit még hozzáteszek hogy a vírus teljesen felborította a valosagerzetem, én azóta egy más világban élek, olyan mintha valami szimulátor lenne. Még a mai napig nem sikerült felfognom hogy mi történt.



2023. márc. 28. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Még most is depressziód van, és úgy látom, hogy elég súlyos. Amúgy a szorongás és a depresszió nem mindig szétválasztahtó, vannak átfedések.

Nem a vírus miatt borult a valóságérzeted, ez is szorongásos/depressziós tünet. Ha a külvilágot érzékeled furcsán, az a derealizáció, ha magadat, az meg a deperszonalizáció. Ha nincsenek pánikrohamaid, akkor nem nyugtatót kéne szedni, hanem antidepresszánst. Minden szempontból jobb választás lenne. Jussál el pszichiáterhez, mielőtt nagyon ráfüggsz a frontinra.

2023. márc. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2 eve szeded a frontint a mennyiseget nem irtad de ez onmagaban mar nagyon hosszu ido. Ennyi ideig nem szabadna szedni ezt a fajta szorongasoldot hiszen nagyon raszoksz es elojohet sok mellekhatasa, szerintem ezt kezd el lassan fokozatosan elhagyni aztan helyette valami antidepi, pszichoterapiaval!, es ezen van a lenyeg nem a gyogyszeren. Ha megy ezutan gyogyszer nelkul az lenne a legjobb de mindenkepp egy normalis szakembert kell keress es elmondanod minden problemadat es gyogyszer szedesi szokasod. Amugy enis szedem, 1 eve 0.25bol napi masfelet atlagba, 2x tartottam pár hetes szunetet eddig de most is kezdem erezni magamon ezt a sima depis hangulatot meghogy mintha elettelen lenne minden. Szoval lassan megint kell egy tolerancia szunet 2-3hét, az adagom semmikepp nem emelem. En szerintem a te problemad az lesz h nem panikrohamaidkor veszed be a gyogyszert hanem mindig, hosszu tavon szedve folyamatosan frontint felesjtd el!
2023. ápr. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pánik rohamod volt, vagy csak szomorú voltál?


Én baromi boldog voltam. Aztán történt valami ami felborított mindent, szomorú lettem, sokat sírtam és 3 hét alatt az öngyilkosságig jutottam, amit megakadályoztak és a pszichiátriára kerűltem. Szorongásos és depresziós zavar. De pánikrohamom sose volt.


Azonban gudom milyen a pánikroham. A depreszióra olyan gyógyszert adtak ami egy 2 órás intenzív pánikrohamot okozott, ami alatt majdnem újra kellett éleszteni. Se előtte, se azóta nem volt pánikrohamom.

2023. ápr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen nyomás pszichiáterhez! A frontin csak rövidtávra jó, vagy akut roham esetén.


Ha kell az antidepresszáns, akkor ne szégyelld. Akinél valós, klinikai depresszió van, annál azt kezelni szükséges. Ez is egy teljesen átlagos betegség. A pszichoterápia abban az esetben használ, ha vannak megoldatlan problémáid.

A gyógyszert mindig úgy és annyit szedj ahogy az orvossal megbeszéltétek. Saját kútfőből ne módosíts rajta, ne tedd le.

2023. jún. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!