Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok de nem...

Depressziós vagyok de nem akarok antidepresszánst szedni. Ki lehet gyógyulni így?

Figyelt kérdés

Terápiával szeretnék felépülni, nem akarok gyógyszereket szedni.


Mondta a háziorvos, hogy antidepresszánst is írathatok fel, korábban voltam pszichiáternél. Én viszont inkább gyógyszermentes terápiát szeretnék.


Voltam pszichológusnál és valóban depresszióról lenne szó. Viszont ő is kérdezte, mikor voltam pszichiáternél, mit gondolok a gyógyszerről stb.



2023. máj. 5. 10:44
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Van pár élethelyzeti nehézség, igen. Hozzátartozó halála, munkanélküliség. Párkapcsolati téren is sikertelen vagyok és a baráti köröm is leépült.


Szóval ezekre mennék rá a terápiával inkább, mert szerintem ezeknek a kombinációja a fő ok.

2023. máj. 5. 13:37
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, terápia mindenképpen jó lenne. SZerintem ilyen esetben az is nagy változást tud elérni, ha egy-két élethelyzeti nehézséget sikerül megoldani, változtatni. Pl, ha sikerülne munkát találnod, akkor már a magány érzés is enyhülne, hiszen közösségbe kerülnél. A hozzátartozó halálát sajnos meg kell gyászolni, ez egy hosszabb folyamat, ebben is tud a terapeuta segíteni. Egyik ilyen nehézség hozza a másikat a maga után. HA nincs baráti köröd, elmagányosodsz, nehezebb párt találni. HA nincs párod, elbizonytalanodsz, kiesel a baráti társaságból, ahol már talán mindenki családos, etc. Egy jó terapeuta segíthet rendezni, hogy hol lehetne elkezdeni a változást. HA úgy érzed, hogy megy gyógyszer nélkül, akkor ne szedd be. Én azt vallom, hogy csak az segít, amiben hiszünk. Egyébként egy háziállatka is nagyon sokat tud segíteni a lelkiállapot javulásában.
2023. máj. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.


Sajnos a háziállat tilos az albérletemben és költözni nehézkes mert itt nagyon feszült az ingatlanpiac. :/ (Külföldön élek)

2023. máj. 5. 15:01
 14/32 anonim ***** válasza:
0%
Van ott valaki, akiben megbízol, akivel tudsz beszélgetni?
2023. máj. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs.
2023. máj. 5. 15:08
 16/32 anonim ***** válasza:
16%
És mi tart kint külföldön?
2023. máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Erre nem fogok itt válaszolni, ne haragudj.

Maradjunk annyiban, hogy nem fogok már többet Magyarországon élni.

2023. máj. 5. 15:21
 18/32 BaltaMacska ***** válasza:
100%
Szia! Érdemes lenne megpróbálni a gyógyszert. Én is szedem, nem tompít, viszont gyógyít. Sok sikert ! A depressziónak van biokémiai háttere, melyre bizony hat a bogyó.
2023. máj. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
35%
Persze. Csak van rengeteg mellékhatása is. Pont ezért nem akarják sokan.
2023. máj. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
87%

Jól beállított gyógyszerezés mellett nincs mellékhatás. Vagyis hosszútávon nincs. Illetve a gyógyszeren még mindig jobb mint nélküle.

Sajnos a pszichiátriai kérdésekben a társadalomra hallgatunk, nem az orvosokra. De a nap végén az orvos az aki ért hozzá, nem a családtagjaid, nem az internet. Érdekes módon ha valakit cukorbetegséggel diagnosztizálnak, akkor senki sem ellenkezik. Az orvosnak igaza van, szedd az inzulint. A pszichiátriai betegségekre való gyógyszereket miért ellenzik annyira az emberek? Ezek is sima betegségek, csak ezek kvázi láthatatlanok a laikus szemével nézve.


Azt kell megértenie mindenkinek, hogy a pszichés betegségek sem többek kémiai problémánál. Akinek működik a terápia, azt elküldik oda. Feleslegesen nem fognak gyógyszerezni. Ezek az emberek nem is igazi mentális betegek, hanem rosszul ítélik meg önmagukat, a világot, stb. Nekik működik a viselkedésterápia. Ha változtatnak magukon, akkor jobban fogják érezni magukat.

De aki tényleg súlyos depresszióban szenved, annak gyógyszerre van szüksége. Egy régóta fennálló kémiai problémát nem tudsz akarattal meg ezzel-azzal helyrerakni. Egyszerűen nem így működik a természet.

Sok ember nem is tudja, hogy amúgy egy teljesen jól kezelhető problémája van. Nem beszélünk ezekről, nincs oktatva a nép, ami nagy baj.

2023. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!