Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok de nem...

Depressziós vagyok de nem akarok antidepresszánst szedni. Ki lehet gyógyulni így?

Figyelt kérdés

Terápiával szeretnék felépülni, nem akarok gyógyszereket szedni.


Mondta a háziorvos, hogy antidepresszánst is írathatok fel, korábban voltam pszichiáternél. Én viszont inkább gyógyszermentes terápiát szeretnék.


Voltam pszichológusnál és valóban depresszióról lenne szó. Viszont ő is kérdezte, mikor voltam pszichiáternél, mit gondolok a gyógyszerről stb.



2023. máj. 5. 10:44
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
En is felek az antidepresszanstol valamiert.
2023. máj. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
26%

20. Már hogyne lenne mellékhatása. Hiszen gyógyszer. De azzal ellentétben amit csak 2 hétig szedsz (fájdalomcsillapító, antibiotikum stb..) ezt hosszútávon kell szedni.

Ha a cukorbetegség nincs kezelve meghalhatsz vagy megvakulhatsz. Nem hasonlítanám össze a kettőt.

De értem mit akarsz mondani. Csak te is értsd meg hogy sokan akkor se hajlandók bevállalni az antidepresszáns mellékhatásait.

[link]

[link]

[link]

[link]

2023. máj. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon is értem, hogy mi a problémájuk. Jómagam is szedek antidepresszánst, másképp nem így vélekednék a témáról.

De amíg nem próbálja ki a páciens huzamosabb ideig, addig ne ítélkezzen.

A másik, hogy öngyilkossághoz vezet az antidepresszáns, nem ezzel érdemes érvelni, ugyanis a depresszió maga már okozhatja ezt a kimenetelt. Az antidepresszáns az öngyilkos hajlamú embernek energiát ad arra, hogy véghez vigye a tervét. Ezért kell nyíltan beszélni az orvossal, és ezért kell kórházba vinni azt a beteget, aki szuicid. A kórházban nem tudja megölni magát. Addig nem fogják kiengedni, amíg szuicid. És jól teszik.


A demencia és egyébb probléma pedig még mindig olyan, hogy jobban jár azzal a beteg, minthogy egész életében rosszul érezze magát. Akkor legyen 30-40 jó éve, amikor produktív, jól érzi magát, van életkedve, stb. A hízás is olyan, hogy diéta+sport.


A kezeletlen mentális betegség ugyanúgy okoz problémát ahogy idősödik az ember. Ezek abnormális állapotok az agyban.

2023. máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Moon_Walker ***** válasza:
100%
a xanax és társai nem antidepresszáns!
2023. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

23. Ezzel az a baj, hogy a mellèkhatás nem azonnal fog jelentkeznk.

És látom hogy érted, de nem megérted. Én megértem hogy szeded, mert úgy szeded hogy tisztában vagy a mellèkhatásokkal,es így is bevállalod. De te is megèrthetnéd hogy más nem akarja.

2023. jún. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
47%

Az a probléma, hogy a gyógyszer nem akarom-nem akarom kérdése. A kezeletlen betegség hosszútávon sokkal kellemetlenebb problémákat okoz: ezért is betegség a neve. A pszichiátria sajátossága az, hogy itt ha nem működik együtt a beteg és a doki, akkor nem lesz javulás.


Aki meg sem próbálta a gyógyszert, az ne formáljon véleményt róla, hogy mellélhatás így meg úgy, hiszen a pozitív hatást sem tapasztalta meg. Ráadásul a mellékhatások jó része ideiglenes, és el is múlik amint megszokta a szervezet a gyógyszert. Meg mindenkinek más gyógyszer fog beválni. Van aki szuperül reagál és tolerálja a teszem azt szertralint, de van akinek nagyon nem az való. Ki kell sakkozni a dokival, de előbb-utóbb mindenki megtalálja azt ami neki jó. Jól beállított gyógyszerelés mellett nincsenek durva mellékhatások amik zavaróak, sőt sokszor nincsenek is mellékhatások. Plusz a jól bejáratott gyógyszereknek ismerik minden távú mellékhatását. Az újabbak azok, amiknél nem ismert, hogy 10-20-40 éves távlatban mit csinálnak.

2023. jún. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Korábban már próbáltam a gyógyszert és pokol volt. Soha többet.
2023. jún. 13. 17:06
 28/32 anonim ***** válasza:
En sem vallaltam a gyogyszert depresszio eseten. Mondjuk nalam nem organikus oka volt, hanem sok maganeleti trauma. En ki tudtam jonni belole,viszont jartam terapiara.
2023. jún. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
Helló, azóta mi a helyzet, hogyan döntöttél végül?
2023. júl. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Mi van veled azóta?
2023. szept. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!