Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy ez is az oka?

Lehetséges, hogy ez is az oka?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években, ebben az évben pedig mindenképp elég sokat füveztem. Viszont nekem a környezetem, legalább is több ismerősöm elég rosszul viszonyult, ehhez a kérdéshez. Az előző barátnőm, a jelenlegi barátnőm, a szüleim nem tudják, de ők meg teljesen minden ellenesek.


Elkezdtem eléggé befelé zárkozni, emellett elég durva szociális fóbiám is lett, alig merem kinyitni a számat, hogy bármit is mondjak.


Mintha részleges némaságom lenne, mostmár kb csak barátnőmmel és szüleimmel tudok normálisan beszélni, és talán egyik barátommal.


Egyre érdektelenebb is vagyok, bár az amúgy sem volt az erősségem.


Tehát ezeknek a tüneteknek?



2023. máj. 11. 19:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

No, az a helyzet, hogy a fű (mint minden másik tudatmódosító szer is) marha káros a mentális egészségre, ha gyakran élsz velük.

100%, hogy van valamilyen mentális betegséged, amit kihozott/felerősített a marihuána rendszeres fogyasztása. Itt nem csak szorongásra kell gondolni. A fű tipikusan szuperül tud belépőt adni a pszichózis előszobájába az arra hajlamosaknál. Na ezért nem célszerű élni ezekkel a szerekkel túl gyakran.

Blázoltam én is régebben, amúgy tökre támogatom a legalizálást, mert akkor legalább biztos benne a fogyasztó, hogy amit szív az 100% organikus fű.


Teendő: menj el pszichiátriára, és mondd el nekik ezeket a tüneteket, illetve azt is, hogy rendszeresen füvezel. Nyugi, nem fognak ezért rendőrt hívni, de az orvosnak tudnia kell, hogy milyen tudatmódosító szerekkel éltél eddig. Adnak gyógyszert, esetleg beutalnak terápiára, aztán rendbe fogsz jönni.

2023. máj. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De milyen gyógyszert adnának pontosan?
2023. máj. 11. 21:58
 3/23 A kérdező kommentje:
Terápiára amúgy is fogok járni, de nem akarom, hogy a szüleim tudjanak róla, mert velük élek egyetemista vagyok, és nagyon ellene vannak az ilyesmiknek.
2023. máj. 11. 22:00
 4/23 A kérdező kommentje:
Csak azzal, viszont azt az utóbbi évben elég gyakran használtam, még ha kis mennyiséget is.
2023. máj. 11. 22:11
 5/23 A kérdező kommentje:
Milyen pszichoterápiát javasolsz, mert most eléggé beparáztam, mivel mostanában elég furán érzékelem az idő múlását. Akkor gondolom erre, az antidepresszáns nem ér semmit?
2023. máj. 11. 22:17
 6/23 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy szorongásod és depressziód van. Kezdődő skizofrénia/pszichózis is mutat ilyen tüneteket, amiket produkálsz.


Ha csak szorongás/depresszió, akkor antidepresszánst kapsz. Ha pszichotikus betegség, akkor antipszichotikumot (is) adnak.


Ezek a betegségek nem akarom/nem akarom kérdése. Genetika. Nem az a kérdés, hogy kijön-e, hanem az hogy mikor.

Én is szedek antidepresszánst és antipszichotikumot. Elfogadtam, hogy szükségem van gyógyszerekre, hogy normálisan funkcionáljak mint ember.


A pszichoterápiát az orvos fogja javasolni, ha úgy látja hasznos lenne. Amíg nincs diagnózisod, addig el ne menj terápiára, mert csak ronthat az állapotodon. Orvoshoz menj elsőnek.

2023. máj. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
nem kell foglalkozni az extrovertált suttyókkal. az introvertáltak többet érnek.
2023. máj. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
De nem vagyok valószínűleg introvertált, mivel szükségesnek érzem, hogy valakivel beszélgetni tudjak, csak nehezemre esik mostmár véleményt alkotni, minden mindegy alapon élek,motiválatlanul.
2023. máj. 12. 11:35
 9/23 A kérdező kommentje:
De akkor ez valószínű, hogy skizofrénia vagy pszichózis jele? Biztos, hogy nem lehetséges hogy szimplán depressziós voltam, erre rájött a szorongás és ez volt az indok, meg esetleg plusz elvonási tünetek? Mert egy ideje már nem füveztem.
2023. máj. 12. 12:01
 10/23 anonim ***** válasza:

A 7-es válaszát hagyd teljesen figyelmen kívül, orbitális baromságot írt. Senki sem ér többet a másiknál csak azért mert introvertált vagy extrovertált. Ezek személyiségi jegyek, semmi többek.


Minden valószínű. Lehet pszichózis, lehet depresszió és szorongás, lehet skizofrénia, lehet bármi más. Menj el pszichiáter szakorvoshoz, ő majd diagnosztizál téged. MINDENT mondj el neki, a kérdéseire őszintén válaszolj.

Az agyi kémia nagyon összetett. Mindenféle tudatmódosító szer fogyasztása, abbahagyása okozhat problémát ebben a törékeny rendszerben. A mentális betegségek kvázi predesztinált dolgok. Ha van, akkor mindig is volt, csak nem jöttek elő a klinikai tünetek addig. Egy szakavatott ember észrevette volna gyerekkorban is a viselkedés alapján, hogy figyelni kell majd.


Ami téged érint elsősorban: BNO kód, F - mentális és viselkedési zavarok


F12 | Cannabis és származékai okozta mentális- és viselkedészavarok

F120 | Cannabis és származékai által okozott akut intoxikáció

F121 | Cannabis és származékai által okozott káros használat (abúzus)

F122 | Cannabis és származékai által okozott dependencia (szindróma)

F123 | Cannabis és származékai által okozott megvonási szindróma

F124 | Cannabis és származékai által okozott megvonási szindróma delíriummal

F125 | Cannabis és származékai által okozott pszichotikus zavar

F126 | Cannabis és származékai által okozott amnesztikus szindróma

F127 | Cannabis és származékai által okozott reziduális és késői (kezdetű) pszichotikus zavar

F128 | Cannabis és származékai által okozott egyéb mentális és viselkedészavarok

F129 | Cannabis és származékai által okozott nem meghatározott mentális vagy viselkedészavarok

2023. máj. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!