Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy ez is az oka?

Lehetséges, hogy ez is az oka?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években, ebben az évben pedig mindenképp elég sokat füveztem. Viszont nekem a környezetem, legalább is több ismerősöm elég rosszul viszonyult, ehhez a kérdéshez. Az előző barátnőm, a jelenlegi barátnőm, a szüleim nem tudják, de ők meg teljesen minden ellenesek.


Elkezdtem eléggé befelé zárkozni, emellett elég durva szociális fóbiám is lett, alig merem kinyitni a számat, hogy bármit is mondjak.


Mintha részleges némaságom lenne, mostmár kb csak barátnőmmel és szüleimmel tudok normálisan beszélni, és talán egyik barátommal.


Egyre érdektelenebb is vagyok, bár az amúgy sem volt az erősségem.


Tehát ezeknek a tüneteknek?



2023. máj. 11. 19:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

De a fentebb írt diagnózisok csak a füvezéshez köthetőek. Ha korábban is voltak már problémáid (amiről lehet, hogy nem is gondolod, hogy probléma), akkor más diagnózist kapsz.

Most ne azzal foglalkozz, hogy mi lehet a bajod. Ez sajnos nem a te hatásköröd már.

El kell menni orvoshoz, és kivizsgáltatni magad. Ja, és nem élni tudatmódosítókkal (alkohollal sem) mert egyértelműen nincsenek jó hatással a szervezetedre.

Csak azt szabad majd szedned, amit az orvos ír fel. Ő tudja, hogyan működik az agyi kémia. Amit ad gyógyszert, azt nem viccből adja, hanem azért, hogy helyrerakja az agyi kémiád.

2023. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Gondolom ez már nem vissza fordítható, viszont megfelelő kezeléssel, élhetek újra normálisabb életet, tehát nem fogok olyan szinten szorongani és nem merni kifejezni magam, elmúlhatnak ezek, vagy már véglegesen ilyen maradok amilyen?
2023. máj. 12. 12:45
 13/23 A kérdező kommentje:
Emellett ezek a jelek, szerinted mire utalhatnak, nem sok minden jár a fejemben, csak ezen agyalok, emellett kevésbé tudok figyelni mostanában, megjegyezni dolgokat, gondolom ez már véglegesen így marad, korábban sok mindent tudtam, de most úgy érzem, nem jut eszembe semmi.
2023. máj. 12. 12:47
 14/23 A kérdező kommentje:
Azokon belül amiket küldtél?
2023. máj. 12. 12:48
 15/23 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen maradsz így.

Amíg nem tudjuk, hogy milyen betegséged van, addig nem is érdemes bármilyen módon is feltételezésekkel élni. Majd az orvos megmondja mi a baj. Lehet, hogy csak akut probléma, lehet hogy krónikus. Beszélsz az orvossal, és tudni fogod mi a baj.


Én is mentális beteg vagyok. Volt pszichózisom, OCD-m, depresszióm, szorongásom. Egy jó nagy mix. Antidepresszánst és antipszichotikumot szedek rá. Teljes életem van. Dolgozok, tanulok mint egy normális ember. Nem szorongok, tudok figyelni, stb. Gyógyszer nélkül nem menne.

2023. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nincs skizofréniám, csak ez az egész egy számomra traumatikus élmény hatására kezdődött, és mivel önbizalom hiányos voltam, valószínűleg kialakult ez az állapot, a szorongás ami mindig is jellemző volt rám. Utána jó ideig depressziós voltam. De ahogy mondtam a legfőbb oka, annak, hogy nem beszélek, hogy önbizalomhiányos vagyok. A hozzáállásommal is baj van, mert túlságosan elkényelmesedtem az évek alatt.
2023. máj. 12. 15:19
 17/23 A kérdező kommentje:

Az önbizalomhiányt a szekálás váltotta ki, ami a leszarom hozzáállást erősítette. Mindezek után eljöttem Egyetemre, ahol az elejétől kezdve nem bíztam magamban, az elején ért egy szakítás ami mégjobban elvette az önbizalmam. Valószínűleg az egész pszichotikus eredetű viselkedés, de nem hinném, hogy ennyire súlyos.


Bár a tanácsod miatt felkeresek egy orvost, de már pszicháternél voltam, viszont ott nem mondtam el a füvezést, csak pszichológusnak.

2023. máj. 12. 15:24
 18/23 A kérdező kommentje:
Ahogy most minimálisan utána olvastam az OCD-nek, amit írtál az talán inkább jellemző rám. Mivel tudatában vagyok annak, hogy a dolgaimat miért nem úgy kéne csinálni, de valahogy van egy berögzött elképzelés a fejemben, és aszerint akarok cselekedni. De pont emiatt a kényszeres állapot miatt nem megy.
2023. máj. 12. 15:30
 19/23 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszaid, hasznosak voltak.
2023. máj. 12. 15:39
 20/23 anonim ***** válasza:

Fontos: ne keresed az okot, hogy miért alakult ki. Ha nem tudod pontosan, akkor genetikai eredetű a betegség, és a hátteredtől függetlenül kialakult volna. Azaz nem tehetsz róla egyáltalán.

Aki tudja mi a baj, az tud tenni ellene, annak azonnal segít a terápia. Ők nem is igazi mentális betegek.

2023. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!