Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy ez is az oka?

Lehetséges, hogy ez is az oka?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években, ebben az évben pedig mindenképp elég sokat füveztem. Viszont nekem a környezetem, legalább is több ismerősöm elég rosszul viszonyult, ehhez a kérdéshez. Az előző barátnőm, a jelenlegi barátnőm, a szüleim nem tudják, de ők meg teljesen minden ellenesek.


Elkezdtem eléggé befelé zárkozni, emellett elég durva szociális fóbiám is lett, alig merem kinyitni a számat, hogy bármit is mondjak.


Mintha részleges némaságom lenne, mostmár kb csak barátnőmmel és szüleimmel tudok normálisan beszélni, és talán egyik barátommal.


Egyre érdektelenebb is vagyok, bár az amúgy sem volt az erősségem.


Tehát ezeknek a tüneteknek?



2023. máj. 11. 19:40
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Egyébként azóta már sok minden történt, és semmiképp sem vagyok skizonfrén, de köszönöm szépen, hogy abban az időszakban teljesen beparáztattál, jót tett mondhatom.


Nem tudom, hogy neked mi a végzettséged, viszont lehet, hogy jót akartál, viszont teljesen az ellentétjét érted el azzal, amit csináltál.


Elkezdtem terápiára járni és ilyesmiről szó sincs, valószínűleg mentális betegségem sincs, pszcihológusom azt mondta, hogy általános szorongás és közepes depresszió.

jan. 14. 01:54
 22/23 A kérdező kommentje:

Egyébként, hogyne lenne már a hatásköröm, lehet, hogy csak laikus vagyok, de az én életem, agyam stb, csak rendelkezem saját magammal és megpróbálhatok saját magamon is segíteni, még ha nem is vagyok orvos.


Nyilván a gyógyszer felírást és a terápiát másra hagyja az ember, de ezektől függetlenül úgy gondolom, hogy utána lehet járni és ezzel foglalkozni.

jan. 14. 01:57
 23/23 A kérdező kommentje:

A másik pedig, hogy persze jelentősége van a terápiának és a gyógyszernek is, viszont egy órás ülés plusz valamilyen gyógyszer, amit sokszor úgy ad a pszichiáter, legalább is akihez én elkezdtem járni, hogy hátha beválik nem fog olyan gyorsan hatni.


Nyilván ehhez türelem kell, de azért hogyha szarul érzi magát az ember teljes mélyponton van, akkor SOS segítség kell, amit nem tudsz megkapni.


Én csak azért érzem magam mostmár jobban és vagyok tisztább fejjel, mert elkezdtem magamnak utána járni a dolgoknak, mert nem hagyatkoztam mindenkire és elkezdtem saját magam foglalkozni ezzel az egésszel.


Táplálékkiegészítőket szedek, az étrendemen is változtattam, mellette vettem egy terápiás könyvet, ami reményt adott és nagyon sokat segített. Összességében nekem a könyv eddig többet segített, mint bármi más.


Szóval nem hinném, hogy nem tartozna az én hatáskörömbe, ameddig az orvos arra nem veszi a fáradságot, hogy átgondolja milyen gyógyszert ír fel.


A dopamin rémlett nekem, hogy annak köze van a boldogsághoz, emiatt mondtam, hogy lehet, hogy az lenne a jó, csak közben ez a gyógyszer erősíti a szorongást, az elontril, és attól függetlenül, hogy elmondtam, hogy nekem kb ez az egyik legnagyobb problémám mégis képes volt felírni azt.


Szóval igen is a hatáskörünkbe tartozik az ezzel való foglalkozás, és ebből a szempontból sem hagyni mindent valakire, csak azért mert neki erről van papírja, közben vagy csak te nem érdekled, mert nagyon sok betege van, vagy már szimplán az egész nem is érdekli.

jan. 14. 02:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!