Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van, amikor már csak az...

Van, amikor már csak az öngyilkosság az egyetlen megoldás?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kidobtak otthonról. Édesanyám párja eltörte a karom egy sodrófával, mert előző nap öngyilkosságot kíséreltem meg, amint megtudtam, hogy a frissen szívműtött édesanyám covidos lett. Ismerősöknél húztam meg magam, de erős feltételekhez kötve. (Az egész életem feltételekhez kötött szeretetről szólt...) Most egy volt osztálytárs kifizetett nekem egy hónapra egy albérletet, de nem találok munkát, pedig abszolút nem válogatok. Nem hiszem, hogy fenntartható ez az élet, főleg úgy nem, hogy már minden reményt elveszítettem. Januárban szintén szuicid kísérlet miatt vittek pszichiátriára. Sosem bántottam senkit, mégis az kísérte végig az életem, hogy menekültünk, nélkülöztünk, féltünk. Nyújthatnám hosszabbra is a történetet, de nem biztos, hogy hisznek nekem az emberek, csak ki akartam írni magamból.


27/F



2023. máj. 20. 13:42
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

#10: Köszönöm, hogy megérted a betegség mibenlétét.


Pszichiáterhez rendszeresen járok, több mint egy éve. Régebben a hangulatom inkább ingadozó volt, most már inkább konstans rossz, egy-kétszer jobb. Pszichológust még nem próbáltam, de az biztos, hogy egy nyitott ember társasága valamennyit segíthetne. Csak az a baj, bármerre járok, mindenhol megkeseredett, kiégett arcokat látok, és ezt nem csak magam miatt mondom. Mióta lett ilyen a társadalmunk? :( A "Hogy vagy?" helyét átvette a munka, ahogy a magánéletbe, a hálószobába is beférkőzött. Az egykori baráti társaságokat széthullani látom. Ez fáj nagyon.

2023. máj. 20. 15:13
 12/29 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem az a helyzet, amire ne lenne más megoldás, de sok melód lesz. Nem okos dolog valakit öngyilkossággal sokkolni, aki szeretünk, aki szeret minket és éppen frissen műtve még a covidot is nyögi. Szerintem akár haza is mehetnél, ha ezt megértenéd, megfogadnád, hogy soha többé nem teszel kárt magadban, nem okozol fájdalmat még egyszer, bocsánatot kérnél és kifejeznéd, hogy mennyire szereted édesanyádat. Pszichológushoz is kellene járnod.
2023. máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
#12: Igen, aztán, ahogy kitisztult a fejem (mármint a rossz gondolatoktól), beláttam, mekkora butaság és önzőség lett volna. Vissza sajnos nem mehetek, mert a párja is ott él. Vele biztosan összemennénk (16 éven át terrorizált lelkileg, csak az utóbb időben már ki mertem állni magamért.)
2023. máj. 20. 16:32
 14/29 anonim ***** válasza:
79%

Kerdezo, en mar voltam mindket osztalyon. Zart/nyilt.


Ezek a kreten szovegek nekem is az agyamra szoktak menni, de nem hibaztatom oket, mert fogalmuk sincs mileny erzes benne lenni, igy nem tudom oket okolni.


Olyan mintha egy teljesen uj szint akarnek elmagyarazni nekik technologia nelkul.


En kezeles-reszitesnt unipolaris depresszioval vagyok el.


Nincs gyogyszer/terapia ami segit sajnos, a pedig tenyleg mindent mengprobaltam. Szoval semmit nem szedek nyugatokon, altatokon kivul, mert csak az "hat".


Es erre mit kapok a hetkoznapi embrektol? Lusta, hulye, szardarab, nem akar dolgozni, hasznavehetetlen, idopazarlas, stb...


Ami lehet reszben igaz? Apamnal elek, szerencsere (engem) meg nem dobtak ki, de szegenysegben elunk, nem elhetunk igy tovabb. Mindenkinek jobb lenne ha en mar nem lennek, de talan legjobb lenne a kornyezetmnek.


Igen, van sajnos egy ilen tarsadalom etikett hogy "jaj ne tedd meg mert csunya dolog jaj jaj!" kozben meg szembe kopnek teged. Ironikus. Es nem hiaba letezik eutanazia sem egyebkent.


En 5-szor probaltam megolni maga, 4 db tuladagolas.az 5. egy egyedi megoldas, amin en nem voltam eleg hatarozott, es csak azon mult. Ha eldobtam volna a felnyito eszkozt a b*dus p*csaba, nem lennek itt mar regota.


A pszichiatrian meg a noverek/orvosok hozzaallasa egy undormany. A tanoncok kinevettek, hugy szag meg szar szag. De lehet csak en fogtam ki egy rossz helyet.


Igen, a valaszom a kerdesre. Ezt nem csak en mondom, sokan be is bizonyitottak, ha ne milliok.


De ahhoz tegyel meg mindent, hogy erre a kerdesre ne csak ez az egy valaszod maradjon.

2023. máj. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Aterzem. Nekem is ilyen az eletem csak en 18 eves vagyok. Oszinten, en inkabb azt ajanlom hogy tegyel meg valami radikalisat. Tudom h alberleted ki van fizetve, de menj el masik varosba, ahol jobbak a munkalehetosegek.

Pszichologus pedig nem segit.

2023. máj. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
34%

Őszinte leszek:


Amikor a kérdést olvastam, még segíteni akartam. Aztán látva ezt a nyegle stílust, amivel reagáltál a válaszadóknak, már nincs rá ingerem.



Te semmi mást nem akarsz, mint valakit, aki együtt zokog a te kis nyomorodon, meg még valakit, aki esetleg megoldja mindezt helyetted.

Van egy rossz hírem: ez nem segítség.

2023. máj. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
72%

16


Megkérdezhetem, hogy voltál-e igazán depressziós? Mert sajnos a depressziós embert megnyugtatni, megvigasztalni, segíteni neki nem egyszerű. Értem, hogy jó szándékkal akartál eredetileg írni, de semmi szükség egy olyan válaszra, ahol még jobban lehúzod azt az embert, aki amúgy is nagyon mélyen van. Ha ilyen esetben legközelebb nem tudsz segítő szándékkal írni, egyszerűen keress egy másik kérdést és ott írj valamit.

2023. máj. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
75%

#17 igen, voltam.

Nem véletlenül írtam azt, amit, úgy, ahogy.

2023. máj. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
A depresszió akkor is piszok dolog, ha nem társul szuicid hajlammal. Saját tapasztalat. A gyógyszer kicsit segített. Viszont endogén jellegű a depim. Ezt nehezebb kezelni.
2023. máj. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
12%
azt hiszem beleszerettem a kérdezőbe ! ♥♥
2023. máj. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!