Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági gondolatokkal...

Öngyilkossági gondolatokkal be lehet kerülni a kórházba?

Figyelt kérdés
Segítenek ott? Már régóta azt érzem, meg akarok halni, nincs értelme az életnek. Bántani akarom magamat. Zavartnak érzem magam, ha nem mondják meg mit tegyek, nem tudom mit csináljak, mert nincs motivációm semmihez. Végső elkeseredésemben vagyok. Nem tudom eldönteni mit tegyek. Valaki segítsen...

2023. máj. 20. 21:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen be lehet kerülni, és lépned kéne az ügyben minél hamarabb. Sajnos a soraidbol lerí hogy nagyon ostorzod magad az élet dolgai miatt pedig nem kellene. Ne akarj másoknak megfelelni, ne hasonlítsd össze magad másokkal, ne hidd h másokat bármi rosszat is gondolnak rolad mert ez megint csak túlgondolás legtöbb embert hidegen hagyja a másik úgy ahogy van. És ha gondolnak is rólad valamit, az meg hagyjon téged hidegen ebben az életben helyezd magadat középpontba. A te jó léted legyen a fontos és ne foglalkozz senki mással feleslegesen, mert hetek honapok évek és volt nincs ez meg az az ember. Ugyan ez azzal ha valami történik, bemehetsz te pucéran a közértbe zsírért meg uborkáért beszélni fognak rolad kb 1-2hétig aztán elfelejtik max pár évente jön majd elő de ez téged nem fog érinteni addigra. Minden csak átmeneti és minden véget ér egyszer, sőt nagyon is hamar és addig kellene élvezni a dolgokat megbánás nélkül ameddig lehet, mert utolag már késő lesz sajnos. Lényeg a lényeg menj be bátran a háziorvosodhoz, és mondd el neki nyugodtan mi van veled ő azért van hogy segítsen neked és nem azért h bíráljon vagy lecsesszen az életről. Ő majd elmondja mit tehetsz vagy mi a helyes út és te meg elfogadod a segítséget, hogy minél elöbb kilábalhass ebből a szitubol. Hogy aztán boldog lehess. Btw nem kell amugy semmihez se értened vagy jónak lenned ahhoz hogy hasznos része légy a társadalomnak, elég h úgy élsz ahogy neked tetszik és nem okozol bajt vagy kárt másnak és kész. Emiatt se parázz túlgondolod ezt a dolgot is. Sok sikert és kitartást.
2023. máj. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

szia, a depresszió épp elég ahhoz, hogy az ember az öngyilkosságon gondolkozzon, úgyhogy valszeg nincs ennél komolyabb bajod.

Ezt viszont kéne kezelni, ha nagyon rosszul vagy, akkor gyógyszerrel, ha kevésbé, akkor terápiával - ennek eldöntését bízd szakemberre. Én két éve kellett, hogy szedjek gyógyszert is, és mellette jártam terápiára, mostanra jobban vagyok. A háziorvos már sok ilyesmit hallott, nem fogja különösebben megviselni, ha rólad is megtudja ezt, ne foglalkozz ezzel.

Utaljon be kerületi pszichológushoz, pszichiáterhez, vagy ha van rá módod, akkor menj el magánba, az gyorsabb.

2023. máj. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Elsősorban ne kórházba akarj kerülni, hanem pszichológushoz! Oda viszont mielőbb!

Az mindenesetre megnyugtató, hogy a halálvágyad ELLEN akarsz tenni és nem annak érdekében.

2023. máj. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Írj nyugodtan, ha szeretnél kicsit beszélgetni. Szívesen meghallgatlak.
2023. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
47%
Igen, lehet szuiciditással kórházba kerülni, és talán most a legjobb döntés az, ha befekdüsz. Gyorsan tudnak állítani a gyógyszerelésen, bármi gáz van azonnal segítenek.
2023. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
na mit léptél?
2023. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Hm?
2023. okt. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

14 vagyok

Remélem minden rendben van veled! Ha van egy kis időd írj egy pár sort magadról,mire döntöttél, mit sikerült lépned az ügy érdekében,hogy neked jó legyen!

2023. okt. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!