Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem múlik el a depresszió?

Miért nem múlik el a depresszió?

Figyelt kérdés

2 hónapja szedem a gyógyszert a másodikat de még mindig azt érzem, hogy nem szeretek élni. Nem múlik el az se, hogy sokat gondolok az öngyilkosságra, halálra. Bár ezt nem mondtam a pszichiáternek, mert nem akarok kórházba menni. Egyre kilátástalanabbnak érzem a helyzetemet, mintha nekem nem lenne helyem ezen a világon. Vannak jobb napok is de a legtöbb rossz. Nagyon nyomasztó álmaim vannak azokban is gyakran benne van az öngyilkosság.

Nem tudom, hogy mit kéne már tennem, szerintem soha nem gyógyulok meg de akkor nincs értelme élni.



2023. máj. 27. 15:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Az áttétes rákra nincs, itt minden más akarattol függ.
2023. máj. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
6%

"Szerintem a lélek betegségeire nincs gyógyszer de lehet nincs igazam nem tudom."


Igen mivel a depresszió nem egy betegség mint ahogy Prof. Andrew Tate is állítja, hanem egy mentális kondíció. Én például sosem lehetek depressziós mert nem is hiszek a létezésében és a gondolataim valamint a magas önbizalmam révén állandóan kiegyensúlyozott és stabil vagyok. Nincs olyan hogy egyszercsak elkap a 'depresszió' és depressziós leszel hanem saját magadnak alakítod ki mert képtelen vagy racionálisan kezelni a helyzeteket.

2023. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
44%
Ki az az a andrw tate?
2023. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
#12, ne hallgass arra a meztelencsigára inkább. A depresszió egy kemikális rendellenesség, kimutatható agyi elváltozás, erre szokták adni a gyógyszert.
2023. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Sok gyogyszertol olyan lesz az ember mint a száll a kakukk fészkere filmben..
2023. máj. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%

Aki antidepresszánsokat szed vagy tervezi, hogy szedni fog, mindenképpen olvassa el ezt a cikket! Nagyon fontos!


Sajnos, saját tapasztalataim is alátámasztják a leírtakat...


PSSD - [link]

2023. máj. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%

#9. vagy tegnap 18:38-kor válaszoló: onnan veszem, hogy nekem konkrétan a pszichológus terapeutám mondta a szemembe, az, aki engem depresszióval diagnosztizált, az igaz, hogy pszichiáterhez is mehettem volna, de semmiképp sem akartam semmilyen gyógyszert bevenni, így maradt a csak beszélgetős pszichológus, aki közölte velem, hogy a lélekgyógyász nem olyan, mint egy órás, ahogy az ember lelke sem olyan, mint egy óramű, ergo nem lehet megjavítani, ezzel szemben megtanítja nekem, hogy hogyan tudok együtt is élni a problémáimmal.

Mit jelent ez más szavakkal? Szerintem azt, hogy gyógyíthatatlan. Beszélgetéssel legalább is, és szerintem gyógyszerrel is max. szinten tartható, hiszen az nem gyógyítás, ha örök életedre kell gyógyszert szedned, ugye.

2023. máj. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Írj ha csak beszélgetni szeretnél.
2023. máj. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
69%

Gyógyszertől SOHA nem múlik el a depresszió!

Legfeljebb elnyomja a tüneteket.


A lehető legrosszabb megoldás, amit csak el lehet képzelni. Többet árt, mint használ. Nézd meg a mellékhatásokat! Látatlanban is biztosra veszem, hogy ott van közöttük az öngyilkossági hajlam felerősödése, agresszió, dühroham. Egy antidepresszánsban, amelynek elméletileg nyugtatnia kellene...

Gyere le ezekről a szarokról mielőbb és inkább pszichológushoz menj, ne pszichiáterhez!

Meg kell keresni, hogy miért érzed magad dnnyird nem idrvalónak. Benned van a válasz, de azt nem a gyógyszer fogja megadni.


Ha megvan az ok, már tudod, mit kell kezelni.

2023. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!