Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Étkezési zavar miatt szedett...

Étkezési zavar miatt szedett valaki antidepresszánst?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szorongásos étkezési zavar miatt nem tudok enni, folyton éhes vagyok, de a félelem túl erős. Szerintem ettől az egésztől már depressziós is lettem. Folyton szomorú vagyok és lehangolt, sírok és semmihez sincs kedvem, ahogy felkelek már azt várom, amikor véget ér a nap. Úgy érzem folyamatosan csak segélyt kiáltok, de senki sem segít, mindenhova heteket,hónapokat kell várni, hogy bejussak és beszéljek egy szakemberrel. Sikerült egy pszichológushoz bekerülnöm, de ő egyáltalán nem érti a problémámat, ez még inkább a kedvemet veszi. Egy másik pszichológushoz már 3 hónapja várakozom, két hét múlva végre mehetek hozzá... a pszichiáterhez meg még 4 hét van hátra...


Azt szeretném kérdezni, hogy bárki, aki valamilyen étkezési zavarral küzdött, szedett rá valamilyen antidepresszánst? Hallottam, hogy vannak olyanok, amik kifejezetten az evést segítik. Ez tényleg hatásos? Nem vagytok tőle rosszul?



2023. máj. 31. 19:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még 1,5 hét és végre mehetek a pszichiáterhez, közben már voltam a második pszichológusnál és ő nagyon kedves volt és megértő és segít megtalálnom a megfelelő szakembert, terápiát a problémámra.


Mindenkinek jobbulást kívánok, aki bármiféle mentális problémával küzd! Lehet nem nagy segítség, de bárki, aki látja ezt és szüksége lenne rá, hogy valakivel beszélgessen, nekem bármikor írhattok privát üzenetet! Tudom milyen az, mikor segítségre van szükséged, de nem kapod meg. Kitartást mindenkinek! <3

2023. jún. 18. 17:59
 12/13 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2023. nov. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a kérdést!


Júliusban elkezdtem Mirzatent szedni. Az első hónap maga volt a csoda! Lett étvágyam, a szorongásom teljesen megszűnt, élveztem enni, jókat aludtam, frontinra egyáltalán nem volt szükségem. Még június folyamán egyszer, kétszer bevettem 1 0.25mg-osat, de az antidepi mellé egyáltalán nem kellett. Aztán, ahogy beszedtem az első 30szemet és a testem kezdett hozzászokni a gyógyszerhez úgy tért vissza fokozatosan a szorongásom is. Még egy hónapig 15mg-ot szedtem, majd szeptembertől áttértünk a 30mg-ra. Igazából én kértem. Úgy voltam vele, ha a 15mg az elején olyan jó volt, akkor tuti a 30mg is olyan jó lesz. Csak pont mielőtt kiléptem volna a doki ajtaján megkérdeztem, hogyha esetleg program miatt vennék be frontint akkor a frontin és a Mirzaten között mennyi idő teljen el és erre azt a választ kaptam, hogy a mirzaten az altató a frontint meg a szorongásra szedem, szóval igazából egyszerre is be lehet őket venni. Na ez a mondat teljesen belém tette az ideget és elkezdtem attól a gyógyszertől félni, ami eddig a csodát jelentette a számomra, mert én teljesen abban a hitben éltem, hogy a Mirzatent szorongásra szedem. Sajnos egy hónap ki is maradt, nem tudtam hozzá menni, így a szeptember-októberem azzal telt, hogy féltem a gyógyszertől, de ugye be kellett vennem. Én ugye azt hittem a Mirzatent a szorongásra szedem és ezért elkezdtem napi 1 frontint is bevenni, mert annyira rászorongtam a gyógyszerre. Mikor elkezdtem a 30mgot többször hívtam a dokit, de folyton szabin volt, így még beszélni sem tudtam vele. Október végén voltam nála de akkor légszomjam volt a szorongástól és éreztem, hogy a pánik bármikor jöhet. Annyira szorongtam, hogy nem tudtam nagyon beszélni, meg alapból csak egy nagyon rövid időre tudtam menni, mert a szabijai miatt úgy tudott engem beírni. Mivel nem nagyon tudtam beszélni a kérdéseimet sem tudtam a gyógyszerekkel kapcsolatosan feltenni. Mondtam ott neki, hogy úgy érzem nem kapok levegőt, de nem nagyon foglalkozott vele. Abban maradtunk, hogy még egy hónapig szedjek 30mgot. Egyébként közben elkezdtem attól is félni, hogy elvileg nagyon nehéz lejönni erről a gyógyszerről és brutális elvonási tünetei vannak, plusz ugye a szorongas miatt több, mint két héten át minden nap bevettem 1db 0.25-os frontint, így aztán már azt is azért vettem be, mert féltem ha kihagyom akkor jön az elvonási tünet. Így most ott tartok, hogy picivel több, mint 2 hónapja szedek minden nap 1 frontint, de mivel ez nagyon pici adag, valószínűleg már nem használ. 29-én volt egy nagyon rossz pánikrohamom. Hiába vettem be a frontint, és hiába telt az idő egyre rosszabb lett a pánikrohamom. Nagy nehezen sikerült akkor bevennem még 1 szemet és rá 1 órara sikerült lenyugodnom. Zsibbadt mindkét karom és lábam, gyenge voltam, szédelegtem, nem kaptam levegőt, nagyon gyorsan vert a szívem, a fejemet elöntötte a forróság és éreztem ahogy a mellkasomat borítja el a félelem és a pánik :( nagyon rossz volt, senkinek sem kívánom ezt.

A panikroham óta meg az egész napom szorongással telik, alig van a napomnak olyan része, hogy ne azt érezzem, hogy nem kapok levegőt. Folyamatosan attól félek, hogy megint pánikrohamom lesz:( ezért a múlt héten már el kezdtem napi 2x bevenni frontint. Nem egyszerre, hanem 5-6óra szünet van a kettő között, de így is tiszta ideg vagyok:( Viszont a 2 frontin és a Mirzaten nagyon kiüt. Nagyon kimerültnek érzem magam. Most a héten megint betelefonalok, hátha sikerül a dokimmal beszélni, bár lehet most is szabin van, időpontot is csak 5 hétre tudott adni a szabijai miatt:( Én azt hittem mostanra jól leszek, de egyre rosszabb.


Egyébként amióta szedem a Mirzatent híztam 10kg-ot, így a magasságomhoz képest már pont jó súlyban vagyok. BMI alapján az alsó határ, de legalább már a pont jóhoz tartozom és nem a kórosan soványhoz.

2023. nov. 7. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!