Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy a párom autista...

Normális, hogy a párom autista testvére ilyen szinten agresszív?

Figyelt kérdés

A párom öccse 25 éves és olyan, mint egy időzített bomba. Én csak kétszer láttam dühöngeni. Egyszer, amikor ott voltunk, valami nem tetszett neki és elkezdte a poharakat meg a tányérokat a földhöz csapkodni. Másodjára meg kiszaladt ès bottal elkezdte verni a garázsajtót. Akárhányszor megyünk oda látom a páromon, hogy már odafele gyomoridege van. Mindig keveset eszik az anyjánál, pedig jo étvágyú ès mindig mondja, hogy nem muszály mennem, ha nem akarok. Szerintem lehet nem is akarja, hogy én is menjek, mert nagyon kellemetlen neki ez az egész, de már mondtam neki, hogy emiatt nem fogom én elhagyni vagy ilyesmi.

Viszont nagyon durva történeteket mesélt a párom. A volt barátnője szemüvegét összetörte. Akkor nem egyszer tört be ablakokat otthon. Volt olyan, hogy vettek új wc csészét, valamiert nem tetszett neki összetörte klopfolóval. Volt, hogy már az anyjára is rátámadt. Nem egyszer hívták már ki a szomszédok a rendőrséget. Az apja alkoholista emiatt. (Nem ítélem el emiatt, nem tudom én, hogy viselnèm ezt)

Detoxban is volt már, mert úgy leitta magát egy ilyen cirkusz után.

A párom attól retteg a legjobban, hogy mi lesz, akkor ha a szülei már nem lesznek. Vagy olyan öregek lesznek, hogy nem tudnak már róla gondoskodni.



2023. jún. 4. 05:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Ez a szülei dolga.

Otthonba is lehet adni, speciális felügyelet, párodnak terápia a belenevelt mantrák, lelkifurka miatt, hogy kötelessége lesz gondoskodni róla. Nem lesz. El kell intézni még életükben a szülőknek.

2023. jún. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Már most kereshetnének valami megoldást. Nem kellene rettegésben leélni az életüket.
2023. jún. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Igen, súlyos eseteknél ez természetes. Tudom most lepontozás lessz, én az ilyen... Nem mondom inkább. 😡
2023. jún. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
90%
Az autisták jelentős része kb harmada ilyen, mert az autizmus mellett, általában egyébb szellemifogyatékoság is van. Ez nem egy kis furcsaság, és a valoságban ritka a filmekben sorozatokban mutatott zsenialítás.
2023. jún. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%

Miért nincs ez a közveszélyes hülye otthonban?

A pátod miért megy oda?

2023. jún. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

,,A pátod miért megy oda?”


Mivel a szüleit megy meglátogatni, úgy mint mindenki más.

2023. jún. 4. 08:06
 7/19 anonim ***** válasza:
72%
Az a durva hogy ezek tényleg közveszélyesek! Ha meg leütöm ha rámvetti magát még én vagyok a bunkò! Tényleg el kéne zárni az ilyet.
2023. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%

6.

Ja, ha a párodnak ez megfelel...

Nekem nem kellene ilyen pali, aki veszélybe sodorja saját magát is, mert anyucit, apucit kell látogatni.

El vagytok tévedve nem látogatja a szüleit "mindenki". Főleg ilyen degenerált közegben nem.

Totál beteg ez az egész helyzet.

2023. jún. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%
Nem minden autista ilyen. Azért ezt tisztázzuk le. Sőt, én még nem is láttam ilyet élőben, csak ép értelmű, tanulni és dolgozni is képes egyedet. Én is közéjük tarozom. Autistaként annyit elmondhatok, hogy nem vagyunk bolondok, hogy jó ok nélkül dühöngjünk. Gondolom a szóban forgó srácnak nincsenek eléggé figyelembe véve a szükségletei, nem tud a család normálisan bánni vele. Egy autista, ha szellemileg fogyatékos is, érzi ha csak megtűrik és nyűg mások számára, nem szeretik őt igazán. Inkább adják a párodék intézetbe. Még idegenekkel is jobb lesz neki, mint velük.
2023. jún. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
23%

Nekem mondjuk biztosan nem kellene olyan pasas, aki veszélybe sodorja magát ÉS ENGEM, mert "anyucit látogatni kell".


Bocsánat, kizáró ok, és nem, nem "kell" látogatni a szülőket a testi épségét veszélyeztetve. Felejtős, menjenek a szülők.


Mondjuk a párodnak sincsen túl sok esze, amiért elvisz téged abba a környezetbe.

2023. jún. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!