Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy a párom autista...

Normális, hogy a párom autista testvére ilyen szinten agresszív?

Figyelt kérdés

A párom öccse 25 éves és olyan, mint egy időzített bomba. Én csak kétszer láttam dühöngeni. Egyszer, amikor ott voltunk, valami nem tetszett neki és elkezdte a poharakat meg a tányérokat a földhöz csapkodni. Másodjára meg kiszaladt ès bottal elkezdte verni a garázsajtót. Akárhányszor megyünk oda látom a páromon, hogy már odafele gyomoridege van. Mindig keveset eszik az anyjánál, pedig jo étvágyú ès mindig mondja, hogy nem muszály mennem, ha nem akarok. Szerintem lehet nem is akarja, hogy én is menjek, mert nagyon kellemetlen neki ez az egész, de már mondtam neki, hogy emiatt nem fogom én elhagyni vagy ilyesmi.

Viszont nagyon durva történeteket mesélt a párom. A volt barátnője szemüvegét összetörte. Akkor nem egyszer tört be ablakokat otthon. Volt olyan, hogy vettek új wc csészét, valamiert nem tetszett neki összetörte klopfolóval. Volt, hogy már az anyjára is rátámadt. Nem egyszer hívták már ki a szomszédok a rendőrséget. Az apja alkoholista emiatt. (Nem ítélem el emiatt, nem tudom én, hogy viselnèm ezt)

Detoxban is volt már, mert úgy leitta magát egy ilyen cirkusz után.

A párom attól retteg a legjobban, hogy mi lesz, akkor ha a szülei már nem lesznek. Vagy olyan öregek lesznek, hogy nem tudnak már róla gondoskodni.



2023. jún. 4. 05:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
28%
Autistaként annyit elmondhatok, hogy nem vagyunk bolondok, hogy jó ok nélkül dühöngjünk - nem bolondok, hanem súlyosan szellemi sérültek. Ennyi - és igen, régen a "bolondok" szót használták az ilyen emberekre.
2023. jún. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
57%

9.

Most nem rólad és egyéb enyhébb fokozatról van szó, hanem egy közveszélyes dühöngőről.

Csak az "autizmus" romanticizált fogalma miatt, mindenki bagatellizál egy őrültet.

2023. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Psycho ***** válasza:
58%

Ez akkor fordulhat elő, ha az autizmusa nem volt kezelve. Ők máshogy működnek, az agyuk máshogy van huzalozva. Az autizmus egyik velejárója, hogy gyakran a különböző rutinokhoz, szokásokhoz elképesztően tudnak ragaszkodni. Rendkívül nehezen viselik, ha ezek az "automatizmusok" sérülnek.

Pl.: ha nála úgy alakult ki, hogy az adott napon délután ő filmet néz, akkor képes lehet hisztériás nagyrohamot kapni és összeomlani, ha ez nem így van - többek közt azért, mert Ti meglátogatjátok őket.

Fontos: ez NEM ellenetek szól. Ez annak szól, hogy az ő féltett rutinja felborult.


Legszívesebben azt mondanám, hogy ezt el kell fogadni, de azért ez is túlzás. Ezek a dolgok fejleszthetők megfelelő kezeléssel.

Inkább azt mondanám, hogy azt kell elfogadni, hogy ez a kiindulási alap. Igen, valóban megterhelő a környezetének, de sajnos az autisták ilyenek. Alkoholba fojtott utálat, megvetés, csendben tűrés helyett inkább arra kellene gondolni, hogyan lehetne fejleszteni az állapotán.


(természetesen nem mindegyikük ilyen, hiszen ez egy spektrumzavar, ami azt jelenti, hogy az alig észlelhetőtől a súlyos, önállátásra képtelen autistáig igen széles a paletta)

2023. jún. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
86%
Rég intézetben kellene laknia. Ott nem csak az van, hogy bezárják egy szobába, hanem olyan szakemberek dolgoznak ott, akik FEJLESZTIK is az autizmussal élő személyt. A párod szülei gondolom nem szakemberek továbbá ők nem tudnának segíteni, mert érzelmileg be vannak vonódva. A párodnak kellene belátni, hogy intézeti ellátásra van szükség és megtenni a szükséges lépéseket, mert a szülei erre 25 éven át képtelenek voltak!! Először fel lehetne venni a kapcsolatot egy szakértővel, van szövetségük is, ők tudnának segíteni.
2023. jún. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen fokú autizmust érdemes intézetben kezelni, ahol kaphat megfelelő terápiát, esetleg fejlesztést is. Ez csak romlani fog. És azért nem kevés idő bejutni ilyen intézménybe. Már régen ott kéne lennie, ha ennyire aggresszív. Gondolom munkája sincs. Sajnos az ilyen súlyosabb foku autizmust már csak bentlakásos otthonban lehet úgy-ahogy kezelni. Ahhonnan néha haza engedik egy pár napra.
2023. jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%

Az ilyen embernek nem szabadna szabadlábon mászkálni. Intézetbe kell zárni.

Sajnos nagyon sok autista ilyen... Vannak "magasan funkcionáló" autisták is, akik ugyan furcsák, de nem ártanak a környezetüknek, sőt sokszor kiemelkedően tehetségesek valamiben.

2023. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Írod az elejen hogy autista,akkor min csodalkozol? Es nem attol kell rettegni hogy kisocsivel mi lesz ha szulok mar nem lesznek hanem mi lesz akkor ha a ti gyereketek is ilyen lesz??
2023. jún. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
17: A párom pont ezért nem szeretne gyereket.
2023. jún. 5. 08:43
 19/19 anonim ***** válasza:
76%

#17: Ettől sajnos mindenki retteghet, nagyon sok autista gyerek születik az utóbbi évtizedben, és a kutatók sem tudják, mi az oka. Ez nem pusztán genetika.

Gyerekkoromban az egész általános iskolában egy ilyen gyerek volt, szerencsétlent terrorizálták is mindig szünetben a köcsögebbek.

2023. jún. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!