Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudok rajta túl lépni? 18f

Hogyan tudok rajta túl lépni? 18f

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni. Egy depressziós, szociális fobiás ember vagyok. Pszichológus nekem semmiben sem segít, jelenleg is van, de a terápia azzal tellik el, hogy elkezd random történelmi eseményekről beszélni, meg arról, hogy usa milyen rossz...

Családi életem nem nagyon van, sőt... Nincsenek barátaim, nagyon magányos vagyok. Több szuicid gondolattal rendelkezem.


Elkezdtem pár hónapja beszélgetni, ismerkedni egy velem egykorú sráccal. Az érdeklődés körünk nagyon azonos volt, így volt téma. Ő 50km-rel arább lakik. Nagyon jó érzés volt, hogy suli előtt állandóan rám írt, hogy jó reggelt, és csomót beszélgettünk.

Bő másfél hete találkoztunk először. A találkozó alatt jó fej volt, sőt, találkozó után már úgy volt hogy hétvégén megint megismételjük. A probléma ott kezdődött, hogy írtam neki, aztán napokig nem írt. Annyira rosszul esett, hogy letöröltem a instagramom. Ja azt tudni kéne, hogy mindvégig elérhető volt.

Már találkozó előtt is fura volt nekem. Nem értem miért tette ezt velem, kedves voltam vele, ő engem így kukába dobott, minden percben ezen gondolkodom, miért tette, magányos vagyok, senkim se lesz, szuicid gondolatok... Elegen van.



2023. jún. 4. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez állami pszichológus? Mért vesztegeted az idődet vele? Hagyd ott. Menj a pszichiátriai gondozóba, mert ilyen szorongáshoz már pszichiáter kell.

Napokig nem írt, mert van élete rajtad kívül is. Nem te vagy az élete. Ha neked ennyit ér egy kapcsolat, hogy bedurcizol 3 nap szünet után és örökre kiiktatod az életedből, úgy nehéz lesz barátságokat kialakítanod!

2023. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ezek állandóan megesnek, mindenkivel. Nem veled cseszett ki, mert "te" vagy, hanem mert tényleg bárki csinálhat ilyet. Próbáld nem tragédiaként felfogni, és csak fogadd el, hogy ilyen megtörténik. Ha az ember állandóan fennakad ilyen dolgokon, akkor az egész élete elégedetlenséggel fog tele lenni. Foglalkozz az igazán fontos dolgokkal; célokkal, önfejlesztés ahogy próbálod is és ne másokban keresd a boldogságot, azt először mindenkinek egyedül, magában érdemes megtalálnia. Ha ez megvan, akkor kiegyensúlyozottabb leszel és ha később érne hasonló "bántódás" azt nem tragédiának fognád fel, hanem "eh, így jártam, van ez így". Nem rövid az út, de valahol el kell kezdeni.


Van egy könyv amit tökre szerettem, mert gyakorlatok voltak benne; pozitív gondolkodás (sue hadfield), illetve érzelmi intelligencia (gill hasson). Ezek nem ilyen 500 oldalas pszicho könyvek. Én is jártam pszichohoz és tanácsolt nekem könyveket, de én magam választottam inkább.

Ha úgyis depressziós gondolataid vannak, és ugye azok legtöbbször elveszik az időt, abban az időben olvasgathatnál ilyeneket. Mindenki megmondja hogy tenni kéne valamit, de azt senki nem mondja pontosan mit tegyünk. Próbálj kevésbé ragaszkodni az emberekhez, és tekints rájuk "valakikre", nem pedig egy hozzád mostantól örökké tartozó valakire.

2023. jún. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és még valami; gondolkozz a másik oldaláról. Valszeg sokat írtál neki, én például nem szeretem ha elárasztanak üzikkel; úgy érzem beskatulyáz az illető és ez ijesztő. A te részedről sz*r mert nem válaszol, a másiknak meg szimplán kicsit kellemetlen 0-24-ben figyelni mit írtál. Nem vagy hibás ebben az esetben valszeg, leírthatta volna hogy most nem tud írni, de ez is egy észrevétel a későbbielre.
2023. jún. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Lehet, ezt már nem tudom. Lehet csak sok voltam neki.

Pszichológusokban, sem pszichiáterekben sem bízok már. Azért mert ő sem beszél az életéről, én minek? Simán visszaélhet a bizalmammal. Heti egy órában nem fog forradalmat csinálni.

2023. jún. 4. 16:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog vissza élni a bizalmaddal, semmit nem tudsz neki nyújtani, ami miatt ő valaha is kipakolná a titkaid vagy bármit. Ez csak realizmus, nem bántás.

Amúgy nem tudom hallottál-e erről; de nem minden ember kompatibilis egymással. Most találtál egyet aki nem jó, ezért az összes szar? Sokan harmadjára sem találnak megfelelőt, valaki elsőre. Ez is csak szerencse, ezt sem kell tragikumnak megélni, keress másikat. Meg ha magán, akkor ne pazarold ő rá a pénzed, keress egy olyat aki minőségi termék.

2023. jún. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A pszicho érted van, akkor csinálja is jól a feladatát, nem? Ha veszel egy gumicsizmát, elvárod hogy ne legyen lyukas, hanem a feladatát teljesítse, itt neked van hatalmad.
2023. jún. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem él vissza a bizalmaddal, úgy mégis hogyan tudna. A fogorvosnak se húzod ki te is a fogát meg a taxisofőrt se fuvarozod. Ezek foglalkozások. A heti 1 órák összeadódnak, 3 hónap alatt már forradalmat csinálhat, ha hagyod, hogy vezessen.
2023. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 Igaz. Attól hogy hozzá járok nem leszek jobb ember. Attól ugyanúgy egy szar alak maradok :)


A baj az, hogy kompatibilisebb volt velem mint bárki más. 19 évem alatt egy barátom se volt szinte. Pedig már több tucat embernél próbáltam. Na?

2023. jún. 4. 17:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy hozzá jársz, el fogod hinni, hogy jó ember vagy. Nem állsz senkivel szóba, aki a rossznak az ellentétét mondaná neked. Hát így nem csoda, ha nem hiszel önmagadban.

Megtaláltad a hozzád illő legkompatibilisebb embert, erre mit csinálsz? Letörlöd, mert 3 napig nem válaszolt. Hát vedd vissza, hátha túlteszi magát rajta.

2023. jún. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Instagramomat töröltem le. Nem tudom, mit tegyek? Mert ha újra felkeresem új fiókról megint kezdődik minden elölről, plusz azt sem tudom miért nem írt.. igyis elég sokat kínoztam magam miért nem ír.

Abban igazad van,hogy túl hirtelen felindulásból tettem ezt. De valljuk be, ha elérhető, akkor tudná írni. Direkt nem írt. Szerintem simán ignorált, nem volt annyi gerince hogy elmondja ezt, hogy bocs nem...

Tudod amikor ezt felfogtam, megsebeztem magamat? Mindig fáj azért... :( De igazad van azért.


Pszichológus drága. Ennyi pénzből prostihoz mehetnék, akkor legalább jól érzem magam. Pszichológusomból volt 2 is, az utóbbi megyei szinten elismert, rengeteg könyvet írt. Ha ő nem tud rajtam segíteni, akkor ki? A baj az, hogy nem is fog tudni.


Ezt a srácot el kell felejtenem szerintem, és felkészülni az örökös magányra, és sosem barátkozni. Mert nem fog sikerülni.

2023. jún. 4. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!