Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeres lányok/nők milyen...

Aspergeres lányok/nők milyen az életetek?

Figyelt kérdés

Olyan keveset hallani rólunk autista(aspergeres)nőkről.

Ki mikor kapott diagnózist,hogy élte meg? Mennyire akadályoz titeket az életben?



2023. jún. 19. 13:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom 10-es a helyzetedet.:(.Én sem tudok dolgozni,remélem,hogy az egyetem után a diplomával új lehetőségek nyílnak meg előttem.
2023. jún. 19. 15:56
 12/17 anonim ***** válasza:
Te milyen diplomát csinálsz, kérdező?
2023. jún. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Pedagógus leszek.Mielőtt valaki kiborulna,hogy autista ne neveljen gyerekeket...sajnos mikor elkezdtem a képzést még nem tudtam arról,hogy az lennék,nem volt semmilyen diagnózisom.Mire kiderült már annyira sokat elvégeztem az egyetemből,hogy fájt volna félbehagyni.Megszerzem a diplomát és majd kezdek magammal valamit.
2023. jún. 19. 18:06
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 31 évesen lett diagnózisom. Diplomásként dolgozom, de a velem egy szinten lévőkhöz képest sokkal kevesebb pénzért, mert nem tudok kiállni magamért, nem látja igazán senki, hogy mit és mennyit (és kik helyett is) dolgozom. A változásoktól félek, ezért nem valószínű, hogy másik munkahelyem lesz. Szóval megélek, de nagyon kézzelfogható hátrányom származik a kommunikációs nehézségekből.
2023. jún. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
25%
Nincs már olyan, hogy Asperger, hanem autizmus.
2023. jún. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Tudom, ettől függetlenül engem még így diagnosztizáltak a közelmúltban az egyik kórház pszichiátriai osztályán, ezért is írtam így.
2023. jún. 21. 20:04
 17/17 anonim ***** válasza:
94%

39 éves vagyok, tavaly kaptam diagnózist (és hiába hivatalosan nincsen már Asperger, nekem még az került a papíromra, a magyar diagnosztika ebben le van maradva).


Most már egész jó vagyok, de a diagnózis előtt évekig mély depresszióval és kiégéssel küzdöttem (nem csak laikusként mondom, pszichiáter állapította meg, ez is bekerült a diagnózisomba).


Én is pedagógus voltam, tanítottam 11 évig, és durván kiégtem benne, annyit kellett maszkolnom. Sőt, munkán kívül is sokat maszkoltam, hogy beilleszkedjek és elfogadjanak. Elég sikeres voltam benne, viszont ennek az volt az ára, hogy az önértékelésem a béka feneke alatt volt, hisz azt láttam, hogy csak úgy vagyok jó, ha nem lehetek önmagam. És sok olyan kompromisszumba mentem bele, amitől aztán nem éreztem jól magam.


De a diagnózis szerencsére nagyon sok jót hozott magával. Azóta már jobban ismerem a saját működésemet (pl. hogy miktől lehet meltdown-om, és azt így jobban el is tudom kerülni), jobban fel tudom vállalni a valódi szükségleteimet, és a szerencsére ezt a környezetem is elfogadja. A férjem abszolút elfogadó és támogató, sőt, most már a szülei is. Régen az anyja iszonyat sértődéseket tudott levágni attól, ha elfáradtam a vendégségben, és csöndes lettem, nem mosolyogtam, nem néztem a szemébe. De most már végre érti, hogy én valóban nem bírok annyit beszélni, interaktálni, mint ő, mert elfáradok, és nem veszi magára, nem piszkál érte.


Meg nekem sokat segített az is, hogy sok sorstárssal beszélgetek azóta, és látva a hasonló élményeiket, nem érzem már magam egyedül. :)

2023. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!